EKOBİR, Uçkunla Mücadele İçin İlaçlamalara Başladı

eğirdir haber,akın gazetesi,egirdir haberler,son dakika,EKOBİR, Uçkunla Mücadele İçin İlaçlamalara Başladı
Haberin Tarihi: 12.7.2018 10:58:00 - Okunma Sayısı:52636 defa okundu.

EKOBİR Kırıntı, Yukarı Gökdere, Serpil, Tepeli, Eyüpler ve Balkırı köylerinde, uçkunla mücadele için organik ilaçlama çalışmalarına başladı.

EKOBİR (Eğirdir ve Kovada Gölü Koruma Birliği) tarafından, Kovada Kanalı ile Kovada Kanalı civarında bulunan Kırıntı, Yukarı Gökdere, Serpil, Tepeli, Eyüpler ve Balkırı köylerinde, uçkunla mücadele için organik ilaçlama çalışmalarına başladı.

EKOBİR ve Gelendost Belediye Başkanı Mehmet Sezgin, organik ilaçlamanın insan ve bitkilere kesinlikle zararı olmadığını ve EKOBİR ekipleri tarafından ULV makinesi ile yapılan ilaçlamaların, Eğirdir Kaymakamlığının destekleriyle, Eğirdir İlçe Tarım Müdürlüğünden sağlanan araçla gerçekleştiğini söyledi.

Her gün yapılan uçkunla mücadele çalışmalarının yaz boyunca sürdürüleceğini, haftada en az iki gün olmak üzere kanal kenarındaki köylerde ilaçlama yapılacağını söyleyen Başkan Sezgin, önümüzdeki günlerde ikinci ilaçlama makinesinin temini ile Gelendost ve Yalvaç ilçelerinde de, göl kenarında bulunan köylerde ilaçlamalara başlanacağını dile getirdi.

Başlatılan ilaçlama çalışmalarının sadece uçkun zararlılar için yapıldığını bildiren Başkan Mehmet Sezgin, asıl larva ile mücadeleye önümüzdeki yıl başlanacağını ve uçkunların larva döneminde yapılacak mücadelenin daha çok etkili olacağını vurguladı.

Bu Haberi Paylaş


 • eğirdir,egirdir haber,akın gazetesi
 • eğirdir,egirdir haber,akın gazetesi
 • eğirdir,egirdir haber,akın gazetesi
 • eğirdir,egirdir haber,akın gazetesi
 • eğirdir,egirdir haber,akın gazetesi
 • eğirdir,egirdir haber,akın gazetesi

 • ibasgül
  (ibasgül)
  12.7.2018 18:51:37
  Merhabalar, Halkin daha bilincli bilgiye ihtiyaci var. Lütfen organik ilacin icinde ne var ve dozunu da aciklayin. Almanyadan Saygilar ve selamlar
Yorum Yap