Milletvekili Cesur, aşure etkinliğine katıldı

eğirdir haber,akın gazetesi,egirdir haberler,son dakika,Milletvekili Cesur, aşure etkinliğine katıldı
Haberin Tarihi: 6.10.2018 17:32:20 - Okunma Sayısı:534 defa okundu.

Isparta Milletvekili Aylin Cesur, İYİ Parti Gelendost İlçe Başkanı Mehmet Över ve Başkan Yardımcısı Mustafa Özmen’in düzenlemiş olduğu aşure etkinliğine katıldı.

Milletvekili Cesur, aşure etkinliğine katıldı

İYİ Parti Gelendost İlçe Başkanı Mehmet Över ve Başkan Yardımcısı Mustafa Özmen’in düzenlemiş olduğu aşure etkinliğine Isparta Milletvekili Aylin Cesur, İl Başkanı Özgür Tandoğan, Merkez İlçe Başkanı Hasan Büyükçam ve partililerle katıldı. İlçe Başkanları ve teşkilatların da davetli olduğu etkinliğe katılan Gelendost halkı ve partililer Milletvekili Cesur'u yoğun bir sevgi ile karşıladı.

Aşure kazanından aşure dağıtımını Milletvekili Aylin Cesur başlatırken dua istedi. Duaların edildiği ve güzel dileklerin paylaşıldığı etkinlikte Milletvekili Cesur “Bugün Batman’dan 8 tane şehidimizin haberi geldi. Bu aşure gününde  amacımız bütün şehitlerimize birlik beraberlik içinde sevgi ve dostluk içinde gönül bağı için de dua etmek.

Biliyorsunuz Hicri 61.yılda ve Muharrem ayının 10. Gününde Sevgili Peygamberimiz S.A.V.’ın “dünyanın iki çiçeği” dediği Hazreti Ali ve Hazreti Fatma'nın çocukları Hazreti Hüseyin'in ve Ehlibeytten 70 kişinin Kerbela'da siyasi nedenlerle katledildiği bir gün bugün. Aşure dağıtılır asırlardır ve o gün hatırlanır.

Dünyanın neresinde olursak olalım, dinimizin alt kültürlerinin hangisinden olursa olsun, hangi mezhepten olursa olsun, Kerbela, hicret ve aşure aynı şekilde karşılanır ve acı aynı şekilde paylaşılır. Bu günlerde aşure ile birlik beraberlik mesajları verilir. Dostluğun, sevginin, birlik beraberliğin en güzel günleri işte bu günler de yaşanır.

 İşte, Mustafa Özmen kardeşimiz de, kendi güzel, vicdanı güzel bu kardeşimiz de bugün burada Gelendost halkıyla , çevreden gelen partimizin her yerinden gelen, Ispartalı olan olmayan tüm arkadaşlarımızla, dostlarımızla bizleri burada buluşturdu. Birazdan beraberce Dua okuyacağız bütün şehitlerimize. Zor bir gün geçiriyoruz.

Batman'dan gelen acı haberle maalesef 8 ailenin ocağına, bütün milletimizin tam kalbine, göbeğine ateş düştü. Bugün burada onlara da dua ederek o acıyı paylaşacağız. Isparta’mızın şehidi var, canımız yanıyor,  Eskişehir’imizin canı yanıyor, Ankara’mızın canı yanıyor, İzmir’imizin canı yanıyor, Balıkesir’imizin canı yanıyor, Samsun’umuzun canı yanıyor, Amasya’mızın canı yanıyor.

Oralarda aslında memleketinizin her köşesinde canı yanan herkes için, şehitlerimiz için, Yüce Allah'tan rahmet dileyeceğiz. Acımız büyük, bugün milletimizin sabır günü gene sabır dağları deliyor. Maalesef bu güzel memleketimizde işte ocaklar bir yandan böyle sönerken, bir yandan da biz millet olarak acımızla baş edecek şekilde kenetleniyoruz.

Hep beraberce şehitlerimize ağlıyoruz. Ağlamamız normal çünkü canımız yanıyor. Onlar bizim kahramanlarımız, Onlar bu memleketin bekası için devamı için canlarını veriyorlar...  gerçek bu! Acıyla sanki test ediliyoruz. Eğer sabredebiliyor ve dayanabiliyorsak, bunun tek bir nedeni var; o da Şehitlik en yüksek mertebe biliyoruz.

Biz yüce Allah'a inananlar olarak, işte Şehitlik mertebesinin en yüksek mertebe olduğunu bilerek, ancak bununla susabiliyoruz.

Ben daha geçen ay, Şarkışla’daydım. 11 aylık bebeğe, Serkan Astsubay’ın daha süt veren eşi ile 11 aylık bebeğiyle beraber katleden ve bugün de işte Isparta’mızda uzman çavuşumuz Ali Hekim’i ve arkadaşlarını katleden bu terör örgütlerini lanetle, hiddetle öfkeyle kınıyoruz .

Ve susuyoruz susuyoruz... Ama sabır dağları deldi dediğim gibi. Her gün şehit cenazesi kalkan bir memleket olmaktan yorulduk ve bıktık. Biz millet olarak, eğer bu millet üzerinden test ediliyorsak ve hesap yapılıyorsa emin olsun ki herkes bu millet kenetlenir acısını da bağrına basar şehidini de bağrına basar.

Hep beraber bu memleketin bir karış toprağı için gerekirse hepimiz canlarımızı feda ederiz .

Ve biz İyi Parti olarak diyoruz ki ; biz Türkiye'mizin bir karışını vermeyiz. Gelecek nesillere olduğu gibi koruyarak bütünüyle bırakacağız vatanımızı ve bunun için ne gerekiyorsa hepsini yapacağız.

 Bu millet askeriyle, polisiyle, güvenlik güçleri ile bir olur beraber olur, bu belanın hakkından gelir. Kimse Türkiye üzerinden hiçbir şekilde hesap yapmaya kalkmasın, kimse daha fazla sabrımızı sınamasın acımız çok büyük.

 Gecenin bu saatinde bizi burada hepimizi kabul eden, bu kadar bekleyen ve bizimle beraber bugünü paylaşan siz hemşerilerime bu sözcükleri bugün söylemek istemezdim. Güzel şeyler konuşmak isterdim. Gelendost teşkilatımız ve Mustafa Özmen çok güzel bir organizasyon yaptı. Herkese çok teşekkür ediyorum. Gelendost başkanımız burada, çok teşekkür ediyorum. Hepimize birlik beraberliğin sevginin güzelliğin örneğini verdiniz. Aşure berekettir, bolluktur, birliktir, sevgidir, beraberliktir. inşallah bizler Isparta’mıza önce Gelendost'umuzda, sonra Isparta’mızda, sonra Türkiye'mizde barışı, birliği, beraberliği huzuru, güveni, kaygısız günleri, insanların işinin aşının olduğu günleri getireceğiz.

 İşte bütün ilçe başkanlarımız burada teşkilatlarımız gelmiş. Gecenin bu saatinde sizler gelmişsiniz köylerden, Madenli , Höyüklü den her yerden insanımız var, hep beraberiz.  Acımızı da bugün bağrımıza basacağız, hep beraber dua edeceğiz.

Ben şehitlerimize yüce Allah'tan rahmet diliyorum hepimize sabırlar diliyorum,  milletimizin memleketimizin başı sağ olsun.

Sizler hepiniz var olun, Allah sizleri evlatlarımızı korusun, hep beraber bu memleketi daha iyi günlere ulaştıralım. Hepinize iyi geceler sevgiler saygılar.” diye konuştu .

Cesur’a, Gelendost hatırası olarak ismi yazan bir tabak armağan edildi.

Bu Haberi PaylaşYorum Yap