“Kütüphanemiz Bize Geliyor” Projesi Devam Ediyor

eğirdir haber,akın gazetesi,egirdir haberler,son dakika,“Kütüphanemiz Bize  Geliyor” Projesi Devam Ediyor
Haberin Tarihi: 10.10.2018 17:09:17 - Okunma Sayısı:807 defa okundu.

Eğirdir İlçe Halk Kütüphanesi tarafından kitap okuma alışkanlığının ve Kütüphane kullanımının artması amacıyla başlatılan ”Kütüphanemiz Bize Geliyor” projesi tüm hızıyla devam ediyor

Eğirdir İlçe Halk Kütüphanesi’nin kitap okuma alışkanlığının ve Kütüphane kullanımının artması için başlattığı ”Kütüphanemiz Bize Geliyor” projesi kapsamında  Mehmet Akif Ersoy ve Atatürk İlkokulunu ziyaret edildi. Kütüphane çalışanları hazırladıkları çocuk kitaplarını ve yeni üyeliği yapılacak olan öğrenciler için hazırlanan kartları okul idaresine teslim ettiler.

Proje hakkında bilgi veren Bedriye KÜÇÜKKARA şunları söyledi:

“Projemiz 2017 yılında Atatürk İlkokulu, Mehmet Akif Ersoy İlkokulu ve Barla ilk ve Orta Okulunda başlamıştı. Okulların açıldığı ilk hafta Barla’daki okulumuzu ziyaret edip projemizi başlatmıştık . Bu gün ise projemizin devam ettiği Mehmet Akif ilkokulu için hazırladığımız 263 adet kitabı Okul Müdürü Hüseyin GÜNAY’a teslim ettik. Mehmet Akif İlkokuluna başlayan 75 birinci sınıf ve taşımalı gelen yeni öğrencilerin kütüphanemize üyeliğini gerçekleştirmek için 100 adet kartı bıraktık. Projemizin devam ettiği diğer okul olan Atatürk ilkokulu öğrencileri için hazırladığımız 103 adet kitap ve yeni üye olacak öğrenciler için kartları okul Müdürü Yalçın BOZOĞLU’na teslim ettik. Projemizi gerçekleştirdiğimiz okullardaki yöneticilerimize ve sınıflarında öğrencilerine ulaştıran ve özenle takip eden tüm öğretmenlerimize en içten şekilde teşekkür ediyorum.” dedi.                   

Bu Haberi PaylaşYorum Yap