Kaymakam Abdullah AKDAŞ’ın 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

eğirdir haber,akın gazetesi,egirdir haberler,son dakika,Kaymakam Abdullah AKDAŞ’ın 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı
Haberin Tarihi: 18.5.2019 09:17:48 - Okunma Sayısı:628 defa okundu.

Kaymakam Abdullah AKDAŞ’ın 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

Kaymakam Abdullah AKDAŞ’ın 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Milli Mücadele hareketini başlatmak amacıyla Samsun'a çıkışı, şanlı tarihimizin en önemli dönüm noktalarından biridir.
Atatürk'ün 19 Mayıs 1919'da attığı bu tarihi adımla özgürlüğüne ve bağımsızlığına tutkuyla bağlı olan milletimiz, boyunduruk altında yaşamayacağını tüm dünyaya ilan etmiştir.
1919'da Samsun'da yakılan özgürlük meşalesi, tüm Anadolu'yu aydınlatarak Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kuruluşuna giden yolu açmıştır. Egemenliğin kayıtsız şartsız milletin olduğu ilkesinden hareketle Kurtuluş Savaşını başlatarak, milletimizin bu cennet vatanda yeniden bağımsız ve özgür şekilde yaşamasını sağlayan Atatürk'ün, 'Cumhuriyeti biz kurduk, onu yaşatacak ve yükseltecek olan sizlersiniz' sözü, gençlere yüklediği sorumluluk ve aşılamak istediği bilinci göstermektedir. Yine Atatürk'ün, 'Yurtta Barış, Dünyada Barış' sözünün önemini de, bugün yaşadığımız coğrafyaya bakınca daha iyi anlamaktayız. 100 Yıl önce Samsun'da ortaya çıkan o ruh, o inanç bugün de yolumuzu aydınlatmaya devam etmektedir.
Daha güçlü bir Türkiye için Atatürk ilke ve inkılaplarından ödün vermeden, ülkemizin gelişimine ve kalkınmasına katkı sağlamak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşuna giden yoldaki en önemli kilometre taşlarından biri olan Atatürk'ün Samsun'a çıkışının 100. yıldönümü büyük bir coşkuyla kutlarken başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün Ulusal Kurtuluş Savaşı kahramanlarımızı ve şehitlerimizi rahmetle anar, milletimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlarım.

​​​​​​​​​Abdullah AKDAŞ
​​​​​​​​ Eğirdir Kaymakamı

Bu Haberi PaylaşYorum Yap