17:02:14 NARKOTİK EĞİTİM TIRI ISPARTA’YA GELİYOR 16:16:43 Eğirdir MYO’da Bağımlılıklarla Mücadele Konferansı Düzenlendi 12:22:19 Eğirdir Gölü İçin (81) Hareketi... 09:46:17 Başkan Başdeğirmen:  “Hiçbir Engelli Vatandaşımızın Çaresiz Kalmasını İstemiyoruz” 09:45:22 ‘Engelli Dostlarımız Arada Engel Olsun İstemiyor’ 18:58:59 Çetin Meydan TRT'de Canlı Yayında Bölge Turizminin Sesi Oldu 13:52:10 Polise 3600, Milletvekili Cesur’la Meclis Kürsüsünde 16:43:17 Rektör Prof. Dr. Diler, Huzurevi Sakinlerini Ziyaret Etti 16:22:06 ISUBÜ Kışfest Gerçekleştirildi 16:09:40 ‘İşsizliğe Mahkum Olma Projesi’ne BAKA’dan Destek 11:08:15 Aralık Ayı Nöbet Listesi 10:27:54 Öğretmenler Arası Voleybol Turnuvası Sona Erdi… 10:15:46 MİLLETVEKİLİ AYLİN CESUR: “KADINA SEÇİLME HAKKININ VERİLİŞİNİN 85. YILDÖNÜMÜNDE; TÜRK KADINI ATATÜRK’E ŞÜKRAN BORÇLUDUR” 09:27:17 Trafiğe Kayıtlı Araç Sayısı 23 Milyon 153 Bin 556 Oldu 08:59:11 Prof. Dr. Fuat Sezgin'i Anmak Ve Anlamak Konulu Konferans Gerçekleşti 08:56:13 ISUBÜ’de, “Tübitak İkili Ve Çoklu İşbirliği Programları” Eğitim Semineri Düzenlendi 08:38:51 KAYA HOCAMIZI DİNLERKEN... 08:22:11 EĞİRDİR DOSTLARI İLE “EĞİRDİR GÖLÜ”, ÇÖZÜM ODAKLI OLARAK ISVAK’TA MASAYA YATIRILDI…Bölüm : 5 16:19:28 Eğirdir Bigapple Restaurant'a “Mükemmellik Sertifikası"... 15:46:18 Kültür Rotaları Derneği, Avrasya Yolu, Eğirdir Ve İbrahim Ağartan

Zeynep Atay Kemikli, Yelken Kursu Velilerinin Duygularına Tercüman Oldu..

eğirdir haber,akın gazetesi,egirdir haberler,son dakika,Zeynep Atay Kemikli, Yelken Kursu Velilerinin Duygularına Tercüman Oldu..
Haberin Tarihi: 8.8.2019 11:39:56 - Okunma Sayısı:1219 defa okundu.

Zeynep Atay Kemikli: “Kros kırmak nedir? Yelkenci düğümü nasıl olur? Yeke Uzantısı ne demektir? Bizler de çocuklarımız sayesinde öğrendik…”

Zeynep Atay Kemikli, Yelken Kursu Velilerinin Duygularına Tercüman Oldu..

Zeynep Atay Kemikli: “Kros kırmak nedir? Yelkenci düğümü nasıl olur? Yeke Uzantısı ne demektir? Bizler de çocuklarımız sayesinde öğrendik…”

Eğirdir Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü ve Gençlik Merkezi bünyesinde açılan Yelken kursu 1’nci dönem sertifika töreninde bir konuşma yapan kursiyer velilerinden Zeynep Atay Kemikli, yelken sporuna destek veren herkese teşekkürlerini iletti.

Zeynep Atay Kemikli, konuşmasında şunları söyledi: “…Çocuklar, varımızı, yoğumuzu önlerine serdiğimiz, tebessümleriyle hayatlarımıza anlam katan, Yaradan’dan bize emanet melekler” öyle çok eğlendiler, öyle güzel ve kaliteli vakit geçirip öyle çok şeyler öğrendiler ki… Anneleri yanlarında değilken bile onları anne – baba gibi koruyup kollayarak büyüklerinin, hocalarının varlığıyla onlara güvenmeyi, insana güvenmeyi öğrendiler mesela. Kendilerine güvenmeyi öğrendiler sonra yine hocaları sayesinde. Arkadaşlığı öğrendiler. Boyları kadar bota binerken, arkadaşlarına el uzatıp birbirlerine destek olmayı öğrendiler. Korkmak yerine korkunun üstüne gittiklerinde başarabileceklerini öğrendiler. Doğanın nasıl bir okul olduğunu öğrendiler sonra. Evde tablet, telefon, televizyondan alınacak keyiften çok daha fazlasını doğa ile buluşunca alabileceklerini öğrendiler. Disiplin, prensibin önemini kavradılar şu kısacık zamanda. Bize de çok şey öğrettiler aslında. Beklemenin, sabrın meyvesini nasıl güzel olduğunu, çocuklarımıza güvendiğimizde, onları özgür bıraktığımızda ortaya nasıl güzel işler çıkarabileceklerini gösterdiler. Anne – babaların her şeyi bilmediğini öğrettiler sonra. Zira biz bilmiyoruz kros kırmak nedir? Yelkenci düğümü nasıl olur? Yeke Uzantısı ne demektir? Onlar hocalarından öğrendiler. Bize de yüzlerinde muhteşem bir gurur ve özgüven ile öğrettiler.

Sayın Kaymakamım, sayın Belediye Başkanım ve sayın Gençlik Spor İl Müdürüm; bizlere ve çocuklarımıza bu imkanı sağladığınız için sizlere sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Fakat müsaadeniz olursa hocalarımıza ayrı teşekkür etmek istiyorum. Değerli hocalarım; “Emekleriniz, özveriniz, çocuklarımızdan esirgemediğiniz sevgi ve ilgi için sizlere minnettarız. İyi ki yollarımız kesişmiş, iyi ki bu ailenin bir üyesi olmuşuz. Çok ama çok teşekkür ederiz.”

 

Bu Haberi PaylaşYorum Yap