Jandarma’dan Düğün Magandalarına Ceza…

eğirdir haber,akın gazetesi,egirdir haberler,son dakika,Jandarma’dan Düğün Magandalarına Ceza…
Haberin Tarihi: 17.8.2019 09:24:16 - Okunma Sayısı:731 defa okundu.

Jandarma, düğünlerde havaya ateş açan 4 şahısa, kişi başı bin 294 lira para cezası kesti.

Jandarma’dan Düğün Magandalarına Ceza…

İl Jandarma Komutanlığı tarafından yapılan denetimlerde düğünlerde havaya ateş açan 4 şahıs yakalandı. Yakalanan şahıslara kişi başı bin 294 lira para cezası kesildi.

İl Jandarma Komutanlığından yapılan bilgilendirmede, “Isparta İli Senirkent İlçesi Gençali Köyünde 14 Ağustos 2019 günü saat 20.00 sıralarında düğün merasimi sırasında B.Ç ve M.K.Ç isimli şahıslar kurusıkı tabanca ile havaya ateş ettikleri esnada sivil olarak görevlendirilen personel tarafından kurusıkı tabanca ile birlikte yakalanmıştır.
Şüpheliler hakkında C.Savcısının talimatı ile "Genel Güvenliği Tehlikeye Sokmak" suçundan yasal işlem başlatılmış olup, şahıslara 5729 sayılı Kanuna Muhalefetten kişi başına 1.294 TL olmak üzere 2.588 TL idari yaptırım uygulanmıştır.

Isparta İli Senirkent İlçesi Büyükkabaca Köyünde 14 Ağustos 2019 günü saat 22.00 sıralarında düğün merasiminde sırasında A.K isimli şahıs kurusıkı tabanca ile havaya ateş ettiği esnada sivil olarak görevlendirilen personel tarafından kurusıkı tabanca ile birlikte yakalanmıştır.
Şüpheli hakkında C.Savcısının talimatı ile "Genel Güvenliği Tehlikeye Sokmak" suçundan yasal işlem başlatılmış olup, şahsa 5729 sayılı Kanuna Muhalefetten 1.294 TL idari yaptırım uygulanmıştır.

Isparta İli Senirkent İlçesi Büyükkabaca Köyünde 15 Ağustos 2019 günü saat 22.00 sıralarında düğün merasiminde sırasında S.Ç isimli şahıs tabanca ile havaya ateş ettiği esnada sivil olarak görevlendirilen personel tarafından tabanca ile birlikte yakalanmıştır.
Şüpheli hakkında C.Savcısının talimatları doğrultusunda tahkikat işlemleri başlatılmıştır.

Isparta İl Jandarma Komutanlığınca, sorumluluk bölgesinde yapılan düğün merasimleri esnasında havaya rastgele ateş etme sonucu ölüm ve yaralanma ile neticelenen olayların önlenmesi ve meydana gelen olaylara karışan şüphelilerin yakalanması maksadıyla kontrollere aralıksız olarak devam edilmektedir” denildi.

Bu Haberi PaylaşYorum Yap