Jandarma, Tepeli’deki Olayı Çözdü…

eğirdir haber,akın gazetesi,egirdir haberler,son dakika,Jandarma, Tepeli’deki Olayı Çözdü…
Haberin Tarihi: 17.10.2019 17:22:55 - Okunma Sayısı:1948 defa okundu.

Tepeli'deki cinayetin faili yakalandı

JANDARMA, TEPELİ’DEKİ OLAYI ÇÖZDÜ…

Tepeli Köyü Köprübaşı Mevkiinde 14 Ekim 2019 tarihinde saat 14.00 sıralarında Ş.A. isimli şahısın öldürülmesi olayı, Jandarma'nın sıkı ve titiz yaptığı çalışmalar sonucunda kısa sürede aydınlandı.

Yapılan araştırma ve incelemeler neticesinde; maktül Ş.A. ile aralarında husumet bulunan şüpheliler Ö.S., V.S. ve D.S. isimli şahıslar tarafından öldürüldüğü yönünde elde edilen bulgular doğrultusunda şüpheliler yakalanarak gözaltına alındı.  Elde edilen deliller neticesinde ise Şüpheli V.S. maktül Ş.A.' yı kendisinin öldürdüğünü itiraf etti.

Isparta Valiliği tarafından konu ile ilgili olarak yapılan açıklamada;

"Isparta İl Jandarma Komutanlığı, Eğirdir İlçe Jandarma Komutanlığı sorumluluk bölgesinde bulunan Tepeli Köyü Köprübaşı Mevkiinde 14 Ekim 2019 tarihinde saat 14.00 sıralarında Ş.A. isimli şahıs av tüfeği ile (5) el ateş edilmek suretiyle kasten öldürülmüştür. Meydana gelen faili meçhul olayın aydınlatılabilmesi, suç ve suç unsuru delillerin elde edilebilmesi ve olaylara karışan şüphelilerin yakalanabilmesi maksadıyla; İl Jandarma Komutanlığınca (JASAT, OYİT., İSTH., Su Altı Arama Timi, Bomba Arama Köpek Unsuru ve İlçe J.K.lığı Asyş. Timleri) oluşturulan özel ekip tarafından yapılan çalışmalar neticesinde;

Tepeli Köyü ve çevresinde bulunan PTS ve (7) Güvenlik kamerasının geriye dönük ve olayın meydana geldiği tarih aralığındaki (96) saatlik kamera görüntüleri titiz olarak incelenmiş, olayla ilgili (47) şahsın bilgisine başvurulmuştur.

Yapılan araştırma ve incelemeler neticesinde; maktül Ş.A.'nın aralarında husumet bulunan şüpheliler Ö.S., V.S. ve D.S. isimli şahıslar tarafından öldürüldüğü yönünde elde edilen bulgular doğrultusunda şüpheliler yakalanarak gözaltına alınmıştır.  Şüpheli V.S. maktül Ş.A.' yı kendisinin öldürdüğünü elde edilen deliller neticesinde itiraf etmiştir.

Suçunu itiraf eden şüpheli V.S. isimli şahıs çıkarıldığı adli makamlar tarafından tutuklanarak Isparta E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna teslim edilmiş, diğer şüpheliler Ö.S. ve D.S. isimli şahıslar Adli Kontrol Şartıyla serbest bırakılmıştır.

Suçta kullanılan av tüfeğinin bulunmasına yönelik olarak çalışmalara devam edilmektedir.

Isparta İl Jandarma Komutanlığınca, suçların önlenmesi ve suçluların yakalanması maksadıyla, 24 saat esasına göre devriye, denetim ve kontrollere aralıksız olarak devam edilmektedir." denildi.

Bu Haberi PaylaşYorum Yap