Mehmet Aybatılı, Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanlığı Görevine Veda Etti

eğirdir haber,akın gazetesi,egirdir haberler,son dakika,Mehmet Aybatılı, Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanlığı Görevine Veda Etti
Haberin Tarihi: 12.12.2019 15:26:47 - Okunma Sayısı:968 defa okundu.

Mehmet Aybatılı'dan boşalan Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanlığına Ahmet Tural getirildi.

MEHMET AYBATILI, ESNAF VE SANATKARLAR ODALARI BİRLİĞİ BAŞKANLIĞI GÖREVİNE VEDA ETTİ

Isparta'da 41 yıl esnaf ve sanatkara hizmet veren, esnaf teşkilatının içerisinden çıkan ilk Belediye Başkanı olan Mehmet Aybatılı, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanlığı görevine veda etti.

Mehmet Aybatılı'dan boşalan Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanlığına ise Ahmet Tural getirildi. Uzun yıllar Isparta esnaf ve sanatkarına hizmet vererek, ahilik geleneğini sürdüren Başkan Aybatılı için bir veda töreni düzenlendi. Eğirdir'de Düzenlenen törene esnaf ve sanatkarlar odaları birliğine bağlı tüm oda başkanları katıldı.

Törende bir konuşma yapan Isparta Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği'nin yeni Başkanı Ahmet Tural, "Başkanımız Mehmet Aybatılı Isparta'ya adanmış bir hayatın öyküsüdür. Bu öyküde alınacak çok ders, edinilecek çok tecrübe vardır. Mücadelesi ile bizlere her zaman örnek olmuştur" dedi.

Başkan Aybatılı'nın her zaman kendilerine bir rehber olduğunu söylen Tural, "Hem bizler hem de Ispartalılar sizin yaptığınız hizmetleri unutmayacaktır" diye konuştu.

Başkan Ahmet Tural, tüm oda başkanlarının hazır bulunduğu törende Başkan Mehmet Aybatılı'nın Onursal Başkanlığa getirilmesini teklif etti. Tural'ın teklifi tüm oda başkanlarının oyları ile kabul edildi.

Herkese nasip olmayacak bir şekilde 41 yıl esnaf ve sanatkarlara hizmet verdiğini söyleyen Başkan Aybatılı, esnaf teşkilatının içerisinden çıkarak 5 yıl Isparta Belediye Başkanlığı görevi yaptığını hatırlattı ve "Şimdi yaptığımız eserlerin takdir edildiğini görüyoruz" diye konuştu.

Esnafın içerisinden çıkan birinin merkez belediye başkanlığı yapamayacağını söyleyenleri mahcup ettiklerini vurgulayan Başkan Mehmet Aybatılı, Belediye Başkanlığı döneminde hem odalara hem de esnaflara büyük destekler sağladıklarını söyledi.

Belediye Başkanlığı döneminden sonra hem esnafa hem de odalara yönelik siyasi baskılar oluştuğunu belirten Başkan Mehmet Aybatılı, "Oda başkanlarımızın ve esnafımızın talebi üzerine yeniden birlik başkanlığına döndük ve birliğimizi bir güç haline getirdik" ifadelerini kullandı.

Daha önce esnaf odaları birliği başkanlığı görevini bırakma kararı aldığını ancak Ahmet Tural'ın Milletvekili Aday Adayı olması nedeniyle görevi bırakamadığını belirten Başkan Aybatılı, "Artık seçim dönemi kapandı. Ben de görevimi mutlu ve huzurlu bir şekilde devrediyorum. Her ne kadar görevimden ayrılsam da yine sizlerin ve esnafımızın yanındayım" dedi.

Konuşmaların ardından Ahmet Tural tarafından günün anısına Başkan Mehmet Aybatılı'ya hediye takdim edildi.

Törende ayrıca, Başkan Aybatılı'ya tüm oda başkanları adına bir çiçek verildi.

Bu Haberi Paylaş


  • eğirdir,egirdir haber,akın gazetesi
  • eğirdir,egirdir haber,akın gazetesi
  • eğirdir,egirdir haber,akın gazetesi
  • eğirdir,egirdir haber,akın gazetesi
  • eğirdir,egirdir haber,akın gazetesi
  • eğirdir,egirdir haber,akın gazetesi
  • eğirdir,egirdir haber,akın gazetesi
  • eğirdir,egirdir haber,akın gazetesi

Yorum Yap