Aylin Cesur’dan İktidara: “3600 Sözü Verdiniz, Tutun”

eğirdir haber,akın gazetesi,egirdir haberler,son dakika,Aylin Cesur’dan İktidara: “3600 Sözü Verdiniz, Tutun”
Haberin Tarihi: 30.4.2020 10:48:43 - Okunma Sayısı:2364 defa okundu.

İYİ Parti Isparta Milletvekili Dr. Aylin Cesur, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın cevaplamasını isteyerek iktidara 3600 sözünü hatırlattı.

AYLİN CESUR’DAN İKTİDARA: “3600 SÖZÜ VERDİNİZ, TUTUN”

 

İYİ Parti Isparta Milletvekili Dr. Aylin Cesur, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın cevaplamasını isteyerek iktidara 3600 sözünü hatırlattı. 

 

Covid-19 salgını nedeniyle ülkemizin zorlu bir süreçten geçmekte olduğunu, en büyük yükün sağlık çalışanlarımızın omuzlarında olduğunu belirten Cesur, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın 1 Nisan’daki beyanına da değindi ve 1 Nisan’da 601 sağlık çalışanımızın risk altında olduğunu Bakanın kendisinin söylediğini hatırlattı.

Önergesinde, AK Parti’nin 24 Haziran Seçim beyannamesinde sözü olan 3600 ek göstergenin artık verilmesini isteyen Isparta Milletvekili Aylin Cesur, binlerce kamu çalışanının ek gösterge beklediği için emekli olamadığını, bunun da kamuda yığılmalara neden olduğunu da hatırlattı. 

Meclis kürsüsünden de daha evvel defalarca 3600 ek göstergenin söz verilen meslek gruplarına verilmesi için konuşmalar yapan, önergeler veren İYİ Parti Isparta Milletvekili Dr. Aylin Cesur, Hazine Bakanı Sayın Berat Albayrak’ın cevaplaması için verdiği önergede;

 

“3600 zek göstergenin yükseltileceği vaadi ile ilgili bir çalışma yürütülmekte midir?

3600 ek gösterge ile ilgili süreç ne zaman başlayacaktır?

3600 ek göstergenin tüm sağlık çalışanlarına uygulanmasına yönelik bir planlama yapılmakta mıdır?” diye sordu.

Bu Haberi Paylaş


  • eğirdir,egirdir haber,akın gazetesi
  • eğirdir,egirdir haber,akın gazetesi
  • eğirdir,egirdir haber,akın gazetesi
  • eğirdir,egirdir haber,akın gazetesi

Yorum Yap