Isparta Milletvekili Bilgiç: " Eğirdir’in İhtiyaçlarını Biliyoruz."

eğirdir haber,akın gazetesi,egirdir haberler,son dakika,Isparta Milletvekili Bilgiç: " Eğirdir’in İhtiyaçlarını Biliyoruz."
Haberin Tarihi: 5.9.2020 18:12:20 - Okunma Sayısı:1524 defa okundu.

Ak Parti Isparta Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç, "sıkıntıların altından kalkmaya çalışacağız ve bu tür hizmetleri de yürütmeye devam edeceğiz.” dedi.

ISPARTA MİLLETVEKİLİ BİLGİÇ:

" EĞİRDİR’İN İHTİYAÇLARINI BİLİYORUZ."

Ak Parti Eğirdir İlçe Teşkilatı 7. Olağan Kongresi 5 Eylül 2020 Cumartesi günü. Kongrede bir konuşma yapan TBMM Başkan Vekili, Isparta Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç, "Mevlüt Başkanımızın başkanlığında yeni oluşacak yeni yönetime önümüzdeki dönemde hayırlı hizmetler diliyorum. Milletvekili arkadaşlarımız söylenmesi gereken her şeyi söylediler. Gerçekten işine ve görevine sadık bir ilçe başkanı ve yönetim kadrosu var. Bir belediye başkanı, belediye meclis üyeleri, il genel meclis üyeleri var. Eğirdir’in bütün meselelerine vakıflar. Takipçisiler. Biz de elimizden geldiğince onlara yardımcı olmaya, destek vermeye sonuna kadar devam edeceğiz. Eğirdir’in ihtiyaçlarını biliyoruz. Yapılan yatırımları da biliyoruz.

Üniversitenizle ilgili bir yer problemi var. Milli Eğitim meselesi. Onun sözünü aldık, takibini yapıyoruz. Çok kısa süre içerisinde inşallah çözeceğiz." dedi.

Bilgiç, konuşmasının devamında Eğirdir Belediyesinde personel fazlalığı olduğunu belirterek şunları ifade etti: “Eğirdir olarak bilmemiz gereken bir şey daha var. Biz asla batık muhabbeti falan yapmıyoruz. odur budur yapmıyoruz ama gerçekleri de tespit etmek de bizim zorunluluğumuz. Akıl almayacak borçların içerisinde bir belediye. Normalde bunun 5 misli, 6 misli nüfus yoğunluğu olan bir beldeyi idare edebileceğiniz bir personel yükü. İne ine 400’e geldi. Anca nerden nereye geldi. 460’lardan başladı. Normalde en fazla olması gereken 125-130’dur. Trilyonlarla ifade edilebilecek bir borç yükü. Ama biz bunlardan şikayetçi değiliz. Siz Veli Başkan ve ekibine, bizlere güvendiniz, Eğirdir ve belediyeyi teslim ettiniz. Bizler de el birliğiyle bu sıkıntıların altından kalkmaya çalışacağız ve bu tür hizmetleri de yürütmeye devam edeceğiz.”

Milletvekili Bilgiç “Maske, Mesafe ve El hijyenine dikkat etmemiz gerektiğini unutmuyoruz” diyerek konuşmalarını tamamladı.

Emel TURAN KARTAL

Bu Haberi PaylaşYorum Yap