İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Armutoğlu, İlköğretim Haftası Mesajı Yayınladı…

eğirdir haber,akın gazetesi,egirdir haberler,son dakika,İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Armutoğlu, İlköğretim Haftası Mesajı Yayınladı…
Haberin Tarihi: 14.9.2020 17:00:02 - Okunma Sayısı:3449 defa okundu.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Armutoğlu, 2020-2021 Eğitim öğretim yılının başlaması dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Armutoğlu, İlköğretim Haftası Mesajı Yayınladı…

İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Armutoğlu, 2020-2021 Eğitim öğretim yılının başlaması dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

Bu yıl Covid-19 nedeniyle okulların yüz yüze eğitime kısmen açabiliyor olmanın burukluğunu yaşadıklarını ifade eden Armutoğlu şunları ifade etti:

“Sevgili Öğrenciler, Değerli Öğretmenler, Kıymetli Veliler,

Yeni eğitim öğretim dönemine başlamanın heyecan ve sevincini paylaşıyoruz. Diğer senelerden farklı olarak küresel salgın dolayısıyla okullarımızı yüz yüze eğitime kısmen açabiliyor olmanın burukluğunu yaşıyoruz. Mesafeleri gönül bağımızla aştığımız bu günlerde, sağlıklı bir eğitim için “önce sağlık” diyerek gerekli tüm önlemleri aldık. Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün “Eğitimdir ki bir milleti ya özgür, bağımsız, şanlı, yüksek bir topluluk halinde yaşatır ya da esaret ve sefalete terk eder.” sözünden hareketle, eğitimi hiçbir koşulda ihmal edilmemesi gereken bir değer olarak görüyor, her koşulda kurtuluşun ancak eğitimle sağlanabileceğine inanıyoruz.

Sevgili öğrenciler, içerisinde bulunduğumuz zorlu süreçte uzaktan eğitim yoluyla eğitiminizi kesintiye uğratmadan sizlere ulaştırabilmek için çalışıyor, bu yolda gücümüzü sizlerin çabalarınızdan alıyoruz. Biz öğretmenleriniz olarak sizleri çok özledik. Bilginin ve sevginin gücünü birleştirdiğimiz eğitim yuvalarımız sizlerle güzel, sizlerle renkli, sizlerle umutlu. En yakın zamanda kavuşmayı diliyoruz.

Değerli öğretmenler, eğitim adına her ne başarılmışsa sizin eserinizdir. Her şartta mesleğinize olan bağlılığınız inancımızı kuvvetlendiriyor. İlminiz, irfanınız, vicdanınız ve ferasetinizle sürdürdüğünüz göreviniz için minnet borcumuz ödenmez. Yarınlarımız sizlere emanet.

Kıymetli veliler, bin bir cefa ve fedakârlıkla büyüttüğünüz çocuklarınızın geleceğe hazırlanması ortak gayemizdir. Evlatlarınız evlatlarımızdır. Bu günlerde daha iyi anladık ki siz anne babalar eğitim sürecinin vazgeçilmez bir parçasısınız. Çocuklarımız için hep birlikte hareket ettikçe başarıya ulaşmamız çok daha kolay olacaktır.

Tüm eğitim camiasının İlköğretim Haftası’nı kutluyor, 2020-2021 eğitim- öğretim yılının ilçemiz ve ülkemize başarılar getirmesini diliyorum.”

 

Bu Haberi PaylaşYorum Yap