“ANADOLU’NUN TAPUSUNUN ALINDIĞI YER : GELENDOST”

eğirdir haber,akın gazetesi,egirdir haberler,son dakika,“ANADOLU’NUN TAPUSUNUN ALINDIĞI YER : GELENDOST”
Haberin Tarihi: 17.9.2020 12:15:13 - Okunma Sayısı:1084 defa okundu.

Miryokefalon Zaferinin 844. Yıldönümü dolayısıyla bir açıklama yapan İYİ Parti Isparta Milletvekili Dr. Aylin Cesur; “Anadolu’nun Tapusunun Alındığı Yer: Gelendost” dedi.

“ANADOLU’NUN TAPUSUNUN ALINDIĞI YER : GELENDOST”

Miryokefalon Zaferinin 844. Yıldönümü dolayısıyla bir açıklama yapan İYİ Parti Isparta Milletvekili Dr. Aylin Cesur; “Anadolu’nun Tapusunun Alındığı Yer: Gelendost” diyerek şunları ifade etti:

 

Sultan Alparslan komutasındaki şanlı ordumuzun, aziz milletimize 1071’de Anadolu topraklarının kapılarını açan Malazgirt Zaferiyle başlattığı kutlu yürüyüşü, 1176’da Sultan II. Kılıçarslan ve ordusu Miryokefalon Zaferiyle tamamlamış, bu eşsiz vatan topraklarının artık ebedi Türk yurdu olduğunu bu zaferle tescillemiştir.

 

“MİRYOKEFALON ZAFERİNİN GELENDOST İLÇEMİZDE YAPILDIĞI KESİNDİR VE TÜRK'ÜN YURDU BİR AN ÖNCE TESCİLLENMELİDİR”

Üzerinde yaşadığımız Anadolu topraklarının, milletimizin ebedi vatanı olmasında çok büyük bir öneme sahip olan, bütün bulguları ile Gelendost ilçemizde yapıldığı açıkça belli olan  Miryokefalon Zaferinin 844. Yıldönümünü gururla kutlandığını ifade eden Milletvekili Cesur : “Miryokefalon Zaferinin 844. yıl dönümü vesilesiyle, şanlı tarihimize altın harflerle yazılmış vatanı, milleti ve manevi değerleri uğruna canlarını feda eden ebediyete intikal etmiş cennet mekân ecdadımızı, aziz şehitlerimizi rahmet, kahraman gazilerimizi minnet ve şükran duygularıyla yâd ediyor,  Gelendost’lu ve Isparta’lı hemşerilerime sevgi ve saygılarımı sunarım. Miryokefalon ruhu ezelden ebede yaşayacaktır. ”dedi.

 

Bu Haberi PaylaşYorum Yap