Kaymakam Adem Çelik’in “Muhtarlar Günü” Mesajı

eğirdir haber,akın gazetesi,egirdir haberler,son dakika,Kaymakam Adem Çelik’in  “Muhtarlar Günü” Mesajı
Haberin Tarihi: 19.10.2020 12:07:30 - Okunma Sayısı:516 defa okundu.

Eğirdir Kaymakamı Adem Çelik "muhtarlık yerel demokrasinin en eski örneğini temsil eden, devletimizin her noktadaki kurumsal temsilcisidir" dedi.

KAYMAKAM ADEM ÇELİK’İN

 “MUHTARLAR GÜNÜ” MESAJI

Eğirdir Kaymakamı Adem Çelik, 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı. Kaymakam Çelik mesajında; muhtarlığın yerel demokrasinin en eski örneğini temsil eden, devletimizin her noktadaki kurumsal temsilcisi olduğunu belirterek "vatandaşlarımıza kamu hizmeti sunumunda en büyük yardımcımız olan muhtarlarımıza hizmetlerinden ve gayretlerinden dolayı şükranlarımı sunuyor, ilçemizde görev yapan tüm mahalle ve köy muhtarlarımızın 19 Ekim Muhtarlar Günü’nü en kalbi duygularımla kutluyor, selam ve sevgilerimi sunuyorum." dedi.

Kaymakam Çelik'in 19 Ekim Muhtarlar Günü kutlama mesajı şöyle:

"Muhtarlık müessesesi kültürümüzün ve toplumsal hayatımızın önemli yapı taşlarından olup muhtarlığın yerel demokrasinin en eski örneğini temsil ettiği, devletimizin her noktadaki kurumsal temsilciliği olduğu aşikârdır.

Halkımız ile devlet kurumlarımız arasında köprü vazifesi gören muhtarlarımız, bulunduğu mahalle veya köylerde devletimizin tüm kurumlarını temsil etmektedir. Devletimizin vatandaşa dokunan en sıcak eli ve vatandaş nezdindeki ilk kapısı olan muhtarlarımız, gerek vatandaşlarımızı gerekse devletimizi temsil gibi önemli bir sorumluluğu yerine getirmektedir. Vatandaşa hizmet yolunda muhtarlarımızın üstlendikleri bu misyon ehemmiyetini ilk günkü gibi muhafaza etmektedir.

Bu bağlamda bizler daima bir arada olduğumuz, sıkça gerçekleştirdiğimiz ziyaretlerimizde talep ve beklentilerini dinleyip, çözüm yolları üretmeye gayret gösterdiğimiz muhtarlarımıza bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da her türlü desteği vermeye devam edeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle vatandaşlarımıza kamu hizmeti sunumunda en büyük yardımcımız olan muhtarlarımıza hizmetlerinden ve gayretlerinden dolayı şükranlarımı sunuyor, ilçemizde görev yapan tüm mahalle ve köy muhtarlarımızın 19 Ekim Muhtarlar Günü’nü en kalbi duygularımla kutluyor, selam ve sevgilerimi sunuyorum."

- Haber Merkezi

Bu Haberi PaylaşYorum Yap