Aylin Cesur,  Ispartaspor’a Destek İstedi

eğirdir haber,akın gazetesi,egirdir haberler,son dakika,Aylin Cesur,  Ispartaspor’a Destek İstedi
Haberin Tarihi: 16.11.2020 09:32:07 - Okunma Sayısı:1307 defa okundu.

Aylin Cesur, Komisyonda Gençlik Ve Spor Bakanı’ndan Ispartaspor’a Destek İstedi

Aylin Cesur,  Ispartaspor’a Destek İstedi

Aylin Cesur, Komisyonda Gençlik Ve Spor Bakanı’ndan Ispartaspor’a Destek İstedi

Daha önce Isparta’da spor yatırımlarının artması ve sporun geliştirilmesi konusunu ve önceki dönemlerde de sık sık Ispartaspor’un sorunlarını Meclis kürsüsünden dile getiren İYİ Parti Isparta Milletvekili Dr. Aylin Cesur, bu defa da bütçe görüşmeleri esnasında Ispartaspor için ve Isparta’da sporun gelişmesi için, Gençlik Spor Bakanlığı bütçesi Meclis’te komisyonda görüşülürken üyesi olmadığı halde, komisyona katıldı ve Gençlik ve Spor Bakanı’ndan Isparta’ya yatırım ve Ispartaspor’a da destek istedi.

Bakanlık bütçesinde bu defa da Ispartaspor’un yer alması gerektiğini söyleyen Cesur, Ispartaspor’un BAL Ligi’nden üst lige çıkmış olmasına karşın, Ispartaspor’a Spor TOTO sponsorluğu verilmediğini, Spor TOTO reklam sponsorluğundan Ispartaspor’un da faydalanması gerektiğini söyleyerek Ispartaspor’un talebini Bakan’a taşıdı.

Aylin Cesur, Ispartaspor’u daha önce de Meclis kürsüsüne taşımış, Bal ligindeki zorlukları ve hak ettiği halde üst lige çıkarılmayan Ispartaspor’un çıkması konusunu Meclis’e taşımış ve ayrıca Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir’i de aramış konuyu iletmiş idi.

Konuşmasında Isparta’nın coğrafi olarak spor olanaklarına ve nüfus yapısına da değinen Cesur, Isparta’nın iklimi ve doğasıyla her türlü sporu yapmaya çok uygun olduğunu, bölgenin sağlık ve spor olanaklarının yatırımlarla genişletilmesine ihtiyaç olduğunu  söyledi. “Gerek Eğirdir su sporları için, gerek Davraz Kayak bakımından hem merkezi ile hem çevresi ile spora çok uygun alanlardır ancak yatırıma ihtiyacı vardır.” diyen Cesur, Isparta’nın üniversitelerin varlığı ile her daim genç bir nüfusu olduğunun altını çizdi. Isparta’nın genç nüfusu ile bu spor olanaklarının da buluşturulmasının önemini vurgulayan Cesur, Isparta halkının, hem Ispartaspor’a hem de spor konusunda Isparta’ya Bakanlık’ın desteklerini beklediğini hatırlatarak konuşmasını sonlandırdı.

Bu Haberi PaylaşYorum Yap