• 0

27/Temmuz/2013, 09:37 - Anasayfa // SİYASET Haberi yazdır

Durmuş Ali Arslan Aksu'dan Aday Adayı

Durmuş Ali Arslan Aksu'dan Aday Adayı

Antalya'nın Aksu İlçesine Milliyetçi Hareket Partisi (MHP)'nden Belediye Başkan aday adayı olan Eğirdir Halk Eğitim Müdürü Durmuş Ali Arslan kendisi ile röportaj yapan Aksu yerel gazetesine çarpıcı açıklamalarda bulundu.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Durmuş Ali Arslan Aksu’dan Aday Adayı

 

            Antalya’nın Aksu İlçesine Milliyetçi Hareket Partisi (MHP)’nden Belediye Başkan aday adayı olan Eğirdir Halk Eğitim Müdürü Durmuş Ali Arslan kendisi ile röportaj yapan Aksu yerel gazetesine çarpıcı açıklamalarda bulundu.

            Arslan kendisine yönetilen bir soru üzerine “MHP Isparta İl Başkanımız sayın İsa Yalçın bey ve Eğirdir ilçe başkanımız Ali Demirtaş bey, böyle bir teklif yaptılar.  Ancak ben doğup büyüdüğüm kendi ilçemden böyle bir göreve talip olmayı daha çok istediğimden sayın başkanlarımdan affımı istedim” dedi.                                     

            Gazetenin, “Kötekli yayla şenlikleri sırasında Eğirdir’den geçtik ve orada kısa bir kamuoyu araştırması yaptık. Gördük ki Eğirdir’de çok seviliyorsunuz. hatta MHP Eğirdir Teşkilatının oradan Belediye başkanı olmanız yönünde talepleri olduğunu duyduk. doğru mudur bu?” sorusuna Arslan: “MHP Isparta İl başkanımız sayın İsa Yalçın bey ve Eğirdir ilçe başkanımız Ali Demirtaş bey, böyle bir teklif yaptılar.  Ancak ben doğup büyüdüğüm kendi ilçemden böyle bir göreve talip olmayı daha çok istediğimden sayın başkanlarımdan affımı istedim.

            Gerek Eğirdir Lisesi müdürlüğüm sırasında gerekse Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğüm sırasında vatandaşlarımız arasında ayrım gözetmeksizin çok güzel hizmetler yaptık. Eğirdir Lisesi müdürlüğüm sırasında ÖSS başarımızı çok artırdık ve mahalli kaynaklarla okulumuza yeni tesisler inşaa ettik. Eğirdir’de yaşayıp da Halk Eğitimi Merkezinden hizmet almayan vatandaş neredeyse yoktur. Yüzlerce vatandaşımızın işe girmesini sağlayacak kurs faaliyetleri düzenledik. Kadınlar, engelliler başta olmak üzere, toplumda ötelenen kesimlerin iş sahibi olması için kurum olarak projeler ürettik. sosyal ve kültürel kurslar hem sayıca hem de nitekik olarak misliyle katlandı. Bir çok ulusal ve uluslararası etkinlik düzenledik ve bu etkinliklerde vatandaşlarımız sürecin bir parçası oldular. Örneğin şu anda Eğirdir’de hiç bir çocuğumuz her türlü yaz kursu için Isparta’ya gitme ihtiyacı duymaz. Kadınlar ve engelliler belli bir eğitim süreci sonunda evlerinde üretebildikleri ürünleri Türkiye’nin her yerine satarak aile bütçelerine katkı yaparlar. Eğirdir’de birçok sportif ve kültürel amaçlı kulüpler kurduk ve şimdi bunlar kendi ayakları üzerinde durabiliyor. inşallah bu çalışmaları daha büyük ilçe olan ve daha rahat kaynak kullanabilen Aksu belediyesini aldıktan sonra burada da yapacağız” dedi.
tarafından yazılan bu haber, 2422 defa okunmuştur.
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Eğirdir Haber Akın Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer SİYASET Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

Copyright © 2010 Sinan Ofset Kuruluşudur.

Adres : Atatürk Caddesi No: 24 Eğirdir / Isparta [0 542 621 51 71]
Tel :0 246 311 46 75
Faks : 0 246 311 58 58
Bu site 0.031 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]