19:10:00 Santek Yapı Dekorasyon Mobilya Fuarı 18 Mayısta Gökkubbe’de Açılıyor 18:48:18 Atadan Toruna, Goncadan Kokuya: Gül Çocuk 14:51:16 EĞİRDİR’DE GENÇLİK HAFTASI KUTLAMALARI BAŞLADI 10:13:36 Anadolu Vakfı Değerli Öğretmenim Programı  Ispartalı Öğretmen Ve İdarecilerle Buluşuyor 09:54:05 “EĞİRDİR’E DAİR” KİTAP KRİTİĞİ…(6. Bölüm-3) 09:42:09 Terörizmle Mücadele Eğitim Ve Tatbikat Mrk.K.Lığı  Temizlik Malzemesi Satın Alacak 09:35:14 Keçiborlu İcra Dairesi Müdürlüğü Uluborlu'da Depolu Mesken İcradan Satılık 09:29:04 Isparta İcra Dairesi Müdürlüğü Audi Marka A8 "A8 Quattro Tıptroniclong Tipli Araç İcradan Satılık 16:18:53 TEŞEKKÜRLER DULUPÇU HOCAM 14:30:10 EĞİRDİR TRAFİĞİ MECLİSTE MASAYA YATIRILDI 11:30:40 Isparta Belediyesi Sıfır Atık Projesi Kapsamında 1.Sınıf Atık Getirme Merkezinin İnşaatını Tamamladı 11:24:31 Isparta Belediyeden Ücretsiz Wi-Fi Hizmeti 11:13:20 Eğirdir Gölünden Kaçak Avlanan 6 Şahsa 35 Bin 86 Lira Ceza Kesildi 10:25:52 EĞİRDİR’DE GENÇLİK HAFTASI KUTLANACAK 09:50:41 Şarkikaraağaç İcra Dairesi Müdürlüğünce Şarkikaraağaç'ta 1.072 M² Tarla İcradan Satılık 09:44:38 Şarkikaraağaç (Sulh Hukuk Mah.) Satış Memurluğu Şarkikaraağaç'ta 3.825 M² Tarla Mahkemeden Satılık (Çoklu Satış) 09:38:58 Isparta 2. (Sulh Hukuk Mah.) Satış Memurluğu Isparta Merkez'de 96 M² Hisseli Arsa Mahkemeden Satılık (Çoklu Satış) 17:48:38 “EĞİRDİR’E DAİR” KİTAP KRİTİĞİ…(6. Bölüm-2) 17:37:06 Limnolojik Etüt Ve Avlanılabilir Stok Tespiti Eğitimi Tamamlandı 16:39:26 Belediye Babamıza Geliyoruz Her Türlü Sorunumuzu Çözüyoruz

SAREM’DEN TARHAN’A MEKTUP VAR

eğirdir haber,akın gazetesi,egirdir haberler,son dakika,SAREM’DEN TARHAN’A MEKTUP VAR
Haberin Tarihi: 10.9.2019 14:56:04 - Okunma Sayısı:5469 defa okundu.

(Enstitü Müdürü Şakir ÇINAR’ a mektubu için teşekkürler / Zeki TARHAN )

OKUYUCU MEKTUBU

SAREM’DEN TARHAN’A MEKTUP VAR

 (Enstitü Müdürü  Şakir  ÇINAR’ a mektubu için teşekkürler / Zeki TARHAN )

           

     Enstitümüz adına umutla baktığımız durum şudur: Türkiye’nin yüzölçümü,nüfus ve nüfuz açısından küçük bir alanı olan Eğirdir’ de 2015 yılında attığımız tohum yeşerdi ve fidan oldu. Eğirdir’ de filizlenen bu fidanın gölgesi Elazığ’a kadar ulaştı. 2017 yılında ilkini Eğirdir’ de yaptığımız bu sempozyumun ikincisini Elazığ’da yaptık.. Gölgesi Elazığ’a ulaşan bu fidanın namı da dünyanın sekiz ülkesine ulaştı. Oradaki bilim insanları, ceplerinden binlerce lira harcayarak o atmosferi koklamak için Elazığ’a geldiler.

    BİZLER MUTLAKA TOPRAK OLACAĞIZ AMA, SAHİP ÇIKILIRSA BU KURUM DÜNYADA SAYILI BİR ENSTİTÜ OLACAK VE BU YOLDA İLERLEMEKTEDİR.

                       ***         

 

    Enstitü Müdürlüğümüz ve Elazığ Su Ürünleri Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü işbirliği ile düzenlenen 2. Uluslararası Limnoloji ve Tatlı su Balıkçılığı Sempozyumu (Symposium on Limnology and Freshwater Fisheries LimnoFish’2019) geniş katılımlı bir etkinlikle Elazığ ilinde yapıldı.

    Fırat Üniversitesi Kongre Merkezinde düzenlenen sempozyumun açılış programına; Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, Tarım ve Orman Bakanlığı Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcısı Doç. Dr. İlhan AYDIN, Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Nuri YILMAZ, Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü Hayvancılık ve Su Ürünleri Araştırmaları Dairesi Daire Başkanı Dr. Ali AYAR, Su ürünleri Yetiştiricileri Merkez Birlik Başkanı Faruk COŞKUN, Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Asilhan Arslan, Azerbeycan, Cezayir, Irak, İran, Mozambik, Nijerya, Romanya ve Ukrayna ülkeleri ile Ülkemizin çeşitli üniversitelerinden akademisyenler, uzmanlar, kamu kurumlarından davetliler, sektör temsilcileri ile STK temsilcileri katıldı.

                        ***

 

     Sempozyum başkanlığını; Eğirdir adına Enstitü Müdürü Şakir ÇINAR ve Elazığ adına Enstitü Müdürü Özkan ÖZBAY yaptılar.

     Açılış konuşmaları ile başlayan sempozyum programı, Atatürk Üniversitesi, Su Ürünleri Fakültesinden Prof. Dr. Muhammed Atamanalp, Ukrayna Vasily Karazin Kharkov Ulusal Üniversitesinden Serge Utevsky ve Fırat Üniversitesi Su Ürünleri fakültesinden Prof. Dr. Naim Sağlam'ın sunumları ile devam etti.

                        ***     

    Sempozyumda; ekoloji, balıkçılık yönetimi, balık işleme teknolojisi, su ürünleri yetiştiriciliği ve hastalığı, genetik ile biyoloji gibi konularda uluslararası paylaşımlar yapıldı..

Yerli ve yabancı katılımcıların yer aldığı iki ayrı salonda, iki gün bilimsel sunumlar ve son günde de teknik gezi olmak üzere, üç gün süren sempozyumda ülkesel ve küresel ölçekte limnoloji alanında bildiriler sunularak, bilimsel ortamda tartışmalar gerçekleştirildi.

                              

                       ---- 0 ----            

Bu Haberi PaylaşYorum Yap