SDÜ’nün Teknolojik Alandaki Gelişimi ITSO Yönetim Kurulu ile Paylaşıldı

eğirdir haber,akın gazetesi,egirdir haberler,son dakika,SDÜ’nün Teknolojik Alandaki Gelişimi ITSO Yönetim Kurulu ile Paylaşıldı
Haberin Tarihi: 16.9.2019 14:35:21 - Okunma Sayısı:4002 defa okundu.

ITSO ekibi, Yenilikçi Teknolojiler Merkezi (YETEM)'ni ziyaret ederek bilgi aldı.

SDÜ’nün Teknolojik Alandaki Gelişimi ITSO Yönetim Kurulu ile Paylaşıldı

Girişimcilik ekosistemini Isparta’da yaygınlaştırmayı amaçlayan Göller Bölgesi Teknokenti, Isparta Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Tutar ile ITSO meclis üyelerini ağırladı.

Sanayinin şehre katkısı ve girişimcilik ekosistemindeki önemine değinilen ziyarette, işbirliği ve projeler hakkında görüş alışverişinde bulunuldu. BAKA ile yürütülen “Göller Bölgesinde Önkuluçka ve Kuluçka Alt Yapısının Geliştirilmesi ve İyileştirilmesi" projesi kapsamında Teknokent bünyesinde yapımına başlanan “Kuluçka Merkezi”nin inşaatı gezildi.

2005 yılında kurulan Teknokentte bugün 31 firmanın faaliyet gösterdiğini belirten Teknokent Genel Müdürü Prof. Dr. Serdal Terzi, “firmaların sektörel dağılımı”, “devam eden projeler”, “firmalara sağlanan teşvikler”, “SDÜ Girişimcilik Mekanizması”, “BİGGWİDD başvuruları”, “Ön Kuluçka ve Kuluçka Merkezi” ile “Teknoloji Transfer Ofisi” hakkında bilgi verdi. “Kuluçka Merkezi”nin ofis hizmetinden ekipman desteğine, mali kaynaklara erişimden ulusal ve uluslararası ağlara ulaşım desteğine kadar pek çok avantaj sağladığını sözlerine ekleyen Prof. Dr. Terzi, yeni projeler arasında yer alan ve bölgenin teknolojik olgunluk seviyesini gösteren TRL haritasını çıkaracak olan “Hızlandırma Projesi”ni anlattı. Ziyarette, biyocerrahi alanında ilk yerli marka olan “Semical” ile piyasaya yeni sürülen probiyotik yoğurt ile varlığını devam ettiren “DANEM” hakkında da bilgiler verildi.

ITSO ekibi, daha sonra akademik çalışmaların yanı sıra bölgeye önemli hizmetler sunan ve sanayicinin kullanımına yönelik ileri teknoloji cihazlarının yer aldığı Yenilikçi Teknolojiler Merkezi (YETEM)'ni ziyaret ederek bilgi aldı.

Şehrin sosyal ve ekonomik gelişimine katkıda bulunan SDÜ bünyesinde yürütülen çalışmaları yakından takip ettiklerini ifade eden ITSO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Tutar da her türlü desteği sağlamaya hazır olduklarını belirterek teşekkür etti.

Bu Haberi PaylaşYorum Yap