12:31:29 TBMM Başkanvekili Bilgiç Ve Milletvekili Gökgöz’den Başkan Tural’a Hayırlı Olsun Ziyareti  10:56:50 Eğirdir Köylere Hizmet Götürme Birliğinin Olağan Meclis Toplantısı Yapıldı 10:32:23 SDÜ’nün Genç Eczacıları Beyaz Önlüklerini Giydi 10:19:26 Ülke Genelindeki Su Ürünleri Sorunları Masaya Yatırıldı 09:55:58 Isparta Gençlik Ve Spor İl Müdürlüğü Yalvaç Ve Şarkikaraağaç Öğrenci Yurtları Bakım Ve Onarım Yapım İşi Yaptıracak 09:50:35 Isparta İl Milli Eğitim Müdürlüğü Keçiborlu İMKB İlkokulu Güçlendirme Ve Onarım İşleri Yaptıracak 09:43:18 Süleyman Demirel Üniversitesi Bina Tadilat İşi Ve Depo Yaptıracak 16:51:11 MURTAZA ERDOĞAN VEFAT ETTİ 15:14:59 Eğirdir Fen Lisesi İle İlgili Çalışmalar Devam Ediyor 15:13:21 Bölge Finalleri Öncesi Halk Oyunları Ekibine Moral Yemeği... 15:09:05 EYY TARIMSAL SULAMA!!! HOŞ GELDİN… 14:58:54 Başdeğirmen: “Profesyonel Maçlar Yapılabilecek” 14:52:49 Kadın Kooperatifi Üyeleriyle Teknik Gezi Düzenlendi 14:30:32 867 KADIN SAĞLIK ÇALIŞANINA KADES TANITILDI 13:38:39 Eğirdir Köylere Hizmet Götürme Birliğinin Olağan Meclis Toplantısı Yapıldı 11:41:13 Devletin Güler Yüzünü Milletimize Göstermeliyiz 10:32:49 Ortaokullar ve Liseler Arası Düzenlenen Futbol Turnuvası Sona Erdi 10:19:49 Antalya, Isparta ve Burdur Ticarette Güçlerini Birleştiriyor 10:07:46 Ezgi Gizem Altınçıbık Makaralı Yay Kadınlar Kategorisinde Türkiye 2.Si 10:01:10 İŞ GÜVENLİĞİ ÇALIŞMA HAYATININ ÖNCELİĞİDİR

EĞİRDİR DOSTLARI İLE “EĞİRDİR GÖLÜ”, ÇÖZÜM ODAKLI OLARAK ISVAK’TA MASAYA YATIRILDI…

eğirdir haber,akın gazetesi,egirdir haberler,son dakika,EĞİRDİR DOSTLARI İLE “EĞİRDİR GÖLÜ”, ÇÖZÜM ODAKLI OLARAK ISVAK’TA MASAYA YATIRILDI…
Haberin Tarihi: 15.11.2019 09:34:14 - Okunma Sayısı:5518 defa okundu.

Zeki Tarhan Yazdı

EĞİRDİR DOSTLARI İLE “EĞİRDİR GÖLÜ”, ÇÖZÜM ODAKLI OLARAK ISVAK’TA MASAYA YATIRILDI…

 • ISVAK; ŞUBAT / 2019 ÇALIŞTAYI İLE GÖLÜMÜZÜN KAYGI VERİCİ DURUMUNU VE ÇÖZÜM ÖNERİLERİNİ, SDÜ İLE BİRLİKTE KAMUOYUNA VE İLGİLİLERE DUYURMUŞTU.
 • TARİHİ TREN KÖPRÜSÜ ÜZERİNDE; BUHARLI TREN PENCERESİNDEN RESİM ÇEKTİRMEK İÇİN, İNSANLAR YARIŞ EDECEKTİR!!! O TARİHİ İSTASYONDA, YÖRESEL YEMEKLERİ TATMAK İÇİN, EĞİRDİR’E AKIN BAŞLAYACAKTIR!!!
 • EĞİRDİR GÖLÜ ÜZERİNDEKİ ÇOK BAŞLILIĞA SON VERİLEREK, GÖL ÜZERİNDE YAPILAN İDARİ TASARRUFLARDA, EŞGÜDÜMSÜZLÜK ORTADAN KALDIRILMALI!!! YETKİ VE SORUMLULUK, TEK ELDE TOPLANMALI.
 • (GBSİ) GÖLLER BÖLGESİ SU İDARESİ BAŞKANLIĞI KURULMALI. VE BU KURUMUN MERKEZİ EĞİRDİR OLMALI. VE BU KURUM; GÖLÜN SU BÜTÇESİ / SU KALİTESİ / SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK / YATIRIM / İŞLETME / DENETİM YETKİ VE SORUMLULUKLARINA SAHİP OLMALI.
 • EĞİRDİR’ İN ÜÇ MARKASI; 1-ALTINKUM, 2- ADALAR, 3- İSTASYON. HEDEF OLARAK: ALTINKUM; BİR JEOSİT VEYA KESİN KORUNACAK HASSAS ALAN, İSTASYON; BİR KENTSEL KORUMA ALANI, ADALAR; KESİN KORUNACAK HASSAS ALAN VEYA NİTELİKLİ DOĞAL KORUMA ALANI.
 • UYGULAMA STRATEJİLERİ: ALTINKUM İÇİN; ÖZGÜNLÜĞÜNÜN TANITIMI VE KULLANIMININ “AYRICALIĞI TEMELLİ STRATEJİ”, ADALAR İÇİN; YEŞİLADA İLE CANADA’ YI BAĞLAYAN DOLGUNUN KALDIRILARAK, KÖPRÜ İLE GENEL TAŞIT TRAFİĞİNİ ANAKARA’ DA TUTAN, YAVAŞ ŞEHİR İLKESİNE UYGUN BİR ERİŞİM / GÖL SU HAREKETİNİN SAĞLANMASINA KATKI, İSTASYON İÇİN; EĞİRDİR’ İN TÜRKİYE ÜLKESEL DEMİRYOLU AĞINA YENİDEN BAĞLANMASI VE İSTASYON ALANININ, YOLCU VE YÜK TRAFİĞİ İÇİN YENİDEN DÜZENLENMESİ.
 • EKONOMİST /YAZAR, ISVAK BASIN SÖZCÜSÜ VE MODERATÖRÜ, EMEKLİ BÜROKRAT ZEKİ TARHAN, SAYIN ISPARTA VALİSİNE ÇALIŞTAY ÇIKTILARININ HAYATA GEÇİRİLMESİ İÇİN İKİ KEZ “AÇIK MEKTUP” YAZMASINA RAĞMEN, BİR CEVAP ALAMADI.
 • GÖLÜMÜZÜ ÇEVRELEYEN YERLEŞİM BİRİMLERİMİZİN, İLÇE / BELDE VE KÖYLERİMİZ’İN YEREL YÖNETİCİLERİNCE, ACİLEN VE SÜRDÜRÜLEBİLİR KIYI TEMİZLİĞİ SEFERBERLİĞİ BAŞLATMALI.
 • GÖL ÇEVRESİNDEKİ KANALİZASYON VE ARITMA SİSTEMLERİ, ETKİN ÇALIŞIR HALDE VE TAM KAPASİTE İLE ÇALIŞTIRILMALI!!!
 • DEVLETİMİZ; GÖLÜMÜZÜN DİP TEMİZLİĞİ İÇİN, BÜTÜN İMKÂNLARIYLA ACİLEN HAREKETE GEÇMELİ VE GÖLÜMÜZÜN YOKOLMA SÜRECİNİ DURDURMALIDIR!!
 • GÖLÜ BESLEYEN ÇAY / DERE / IRMAK YATAKLARI ÜZERİNDE KAZI YAPMANIN ÖNÜNE GEÇİLMELİ!!!
 • GÖLE ENÇOK SÜRÜNTÜ MADDESİ / ÇAMUR GETİREN YALVAÇ ÇAYI ÜZERİNDE, ACELE OLARAK ÖNLEM ALINMASI…ÇAY’ IN UYGUN YERLERİNDE VE BİLHASSA GÖL GİRİŞİNDE, ÇOK BÜYÜK HAVUZLAR YAPARAK, GELEN ÇAMURU BU HAVUZLARDA ÇÖKERTMEK!!! ÇAMUR GETİREN BAŞKA DERELER DE ARAŞTIRILMALI, VARSA AYNI ÖNLEMLER, BU DERELER İÇİN DE ALINMALI!!!
 • EĞİRDİR GÖLÜ’NDEN AŞIRI SU KULLANIMI VE VAHŞİ SULAMA, NİÇİN YILLARCA DEVAM ETTİ?!!
 • EĞİRDİR GÖLÜ’NÜN KURTULMASINDA; “TARIMSAL SU TASARRUFU” ÖNEMLİ BİR PAYA SAHİP OLACAKTIR!!!
 • TARIM İŞLETMELERİNDE, “SULAMA SUYU TASARRUFU” İÇİN; BU İŞLETMELERİN NEREDEN SU ALDIKLARI BELİRLENMELİ, GÖLDEN SU ALIP ALMADIKLARI VEYA GÖLE GİDECEK SUYU KULLANMIŞ VEYA GÖLE ULAŞACAK SUYU AZALTMIŞ OLACAĞI, AYRICA; RESMİ YADA İZİNSİZ KUYULARDAN SU ALABİLECEĞİ GÖZÖNÜNE ALINMALI… VE BU BAĞLAMDA, ACİLEN UZAKTAN ALGILAMA VE COĞRAFİ BİLGİ SİSTEMLERİ DEVREYE SOKULMALI…
 • …VE BÜTÜN BUNLARA RAĞMEN, HAREKETE GEÇMELERİ VEDE ACİLEN KOLLARI SIVAMALARI GEREKEN MAKAMLAR, DUYARSIZ KALIR, HAREKETE GEÇMEZLERSE, BU DUYARSIZLIĞA TEPKİ İÇİN, BÜTÜN TOPLUMSAL KESİMLERİN KATILIMI İLE EĞİRDİR’DEN BAŞLAYIP, ISPARTA MEYDANINA KADAR YÜRÜYÜŞ KONVOYU İLE YÜRÜYÜŞ YAPMAK…

 

                                                                        Zeki TARHAN – ANKARA

                                                       ---------------------------------

         …Evet, yukarıda yıldızlarla verdiğim başlık ve alt başlıklardan da anlaşıldığı gibi, dolu dolu geçen bu toplantı; seçkin katılımcılarının Gölümüzle ilgili “ÇÖZÜM ÖNERİLERİ”nin yöntemlerini ele alarak devam ediyordu…

                                                        ***

           Bu çok önemli toplantının ayrıntılarını, önümüzdeki günlerde okuyucularımız ve sosyal medya takipçilerimizle paylaşacağız…

           DEVAM EDECEK..

Bu Haberi PaylaşYorum Yap