12:31:29 TBMM Başkanvekili Bilgiç Ve Milletvekili Gökgöz’den Başkan Tural’a Hayırlı Olsun Ziyareti  10:56:50 Eğirdir Köylere Hizmet Götürme Birliğinin Olağan Meclis Toplantısı Yapıldı 10:32:23 SDÜ’nün Genç Eczacıları Beyaz Önlüklerini Giydi 10:19:26 Ülke Genelindeki Su Ürünleri Sorunları Masaya Yatırıldı 09:55:58 Isparta Gençlik Ve Spor İl Müdürlüğü Yalvaç Ve Şarkikaraağaç Öğrenci Yurtları Bakım Ve Onarım Yapım İşi Yaptıracak 09:50:35 Isparta İl Milli Eğitim Müdürlüğü Keçiborlu İMKB İlkokulu Güçlendirme Ve Onarım İşleri Yaptıracak 09:43:18 Süleyman Demirel Üniversitesi Bina Tadilat İşi Ve Depo Yaptıracak 16:51:11 MURTAZA ERDOĞAN VEFAT ETTİ 15:14:59 Eğirdir Fen Lisesi İle İlgili Çalışmalar Devam Ediyor 15:13:21 Bölge Finalleri Öncesi Halk Oyunları Ekibine Moral Yemeği... 15:09:05 EYY TARIMSAL SULAMA!!! HOŞ GELDİN… 14:58:54 Başdeğirmen: “Profesyonel Maçlar Yapılabilecek” 14:52:49 Kadın Kooperatifi Üyeleriyle Teknik Gezi Düzenlendi 14:30:32 867 KADIN SAĞLIK ÇALIŞANINA KADES TANITILDI 13:38:39 Eğirdir Köylere Hizmet Götürme Birliğinin Olağan Meclis Toplantısı Yapıldı 11:41:13 Devletin Güler Yüzünü Milletimize Göstermeliyiz 10:32:49 Ortaokullar ve Liseler Arası Düzenlenen Futbol Turnuvası Sona Erdi 10:19:49 Antalya, Isparta ve Burdur Ticarette Güçlerini Birleştiriyor 10:07:46 Ezgi Gizem Altınçıbık Makaralı Yay Kadınlar Kategorisinde Türkiye 2.Si 10:01:10 İŞ GÜVENLİĞİ ÇALIŞMA HAYATININ ÖNCELİĞİDİR

Prof. Dr. Süleyman Kodal: “MAREM’in Boğazova’daki Arazilerinin Tarım Dışı Faaliyetlerde Kullanılmasını, Hatta Araştırma Ve Eğitim Dışı Çalışmalarda Kullanılmasını Doğru Bulmuyorum."

eğirdir haber,akın gazetesi,egirdir haberler,son dakika,Prof. Dr. Süleyman Kodal: “MAREM’in Boğazova’daki Arazilerinin Tarım Dışı Faaliyetlerde Kullanılmasını, Hatta Araştırma Ve Eğitim Dışı Çalışmalarda Kullanılmasını Doğru Bulmuyorum."
Haberin Tarihi: 25.2.2020 11:44:51 - Okunma Sayısı:9277 defa okundu.

Isparta’mızın Yetiştirdiği Ziraatçı Bilim İnsanlarımız MAREM’e Ve Boğazova’ya Sahip Çıkıyor…

PROF. DR. SÜLEYMAN KODAL: “MAREM’İN BOĞAZOVA’DAKİ ARAZİLERİNİN TARIM DIŞI FAALİYETLERDE KULLANILMASINI, HATTA ARAŞTIRMA VE EĞİTİM DIŞI ÇALIŞMALARDA KULLANILMASINI DOĞRU BULMUYORUM."

ISPARTA’MIZIN YETİŞTİRDİĞİ ZİRAATÇI BİLİM İNSANLARIMIZ MAREM’E VE BOĞAZOVA’YA SAHİP ÇIKIYOR…BOĞAZOVA’YA TOPLU KONUT YAPILMASINA KARŞI ÇIKARAK, EĞİRDİR HALKININ BU KONUYA HASSASİYET GÖSTERMESİNİ İSTİYOR…


Zeki TARHAN Ankara’ dan bildiriyor.


Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi, Tarımsal Yapılar ve Sulama Bölümü Öğretim Üyesi, Önceki Su Yönetimi Enstitüsü Müdürü ve GAP İdaresi eski Başkan Danışmanı Prof. Dr. Süleyman KODAL, TARHAN’a konuştu ve şunları söyledi:
“MAREM’in Boğazova’daki arazilerinin tarım dışı faaliyetlerde kullanılmasını, hatta araştırma ve eğitim dışı çalışmalarda kullanılmasını doğru bulmuyorum.
Son 15 yıldır sık sık MAREM’i ziyaret ederim ve çalışmalarını yakından incelerim. “YAĞMURSUYU HASADI VE ETKİN SU KULLANIMI İLE İKLİM DEĞİŞİKLİĞİNE UYUMUN SAĞLANMASI” isimli BİRLEŞMİŞ MİLLETLER UNDP-EDM Projesinin Isparta ayağını birlikte yürüttük. Enstitüye güneş enerjisi ile çalışan bir damla sulama sistemi demonsu kurduk. Yaklaşık olarak 80 Boğazova çiftçisine proje kapsamında Ankara’da eğitim verdik ve Tekirdağ Tarım Fuarına götürdük. Hem araştırma hem çiftçi eğitimi çalışmalarını yapan çok seçkin bir teknik ekibin yer aldığı MAREM arazilerinin, ayrıca “büyük ova” statüsü verilerek Tarımsal SİT Alanı ilan edilen ve tarım dışı faaliyetlerde kullanılması yasak olan Boğazova’nın sadece tarımsal amaçla kullanılması ve tüm Eğirdir’lilerin bu konuda hassasiyet göstermesi gerekmektedir.”

Bu Haberi PaylaşYorum Yap