KİM BU DÜNYALI?!!!

eğirdir haber,akın gazetesi,egirdir haberler,son dakika,KİM BU DÜNYALI?!!!
Haberin Tarihi: 4.9.2020 16:57:21 - Okunma Sayısı:5115 defa okundu.

Zeki Tarhan Yazdı

KİM BU DÜNYALI?!!!

Aferin sana Ayşenur, aferin / bravo. Sakın ola ki; sosyal medyadaki bu yeni profil resmini hiç, ama hiç değiştirme. Bu resim; inan, tam da seni anlatıyor... Sosyal medya takipçilerimiz için, "Ayşenur" u anlatan bu resmin arka planını, anlamını vede içeriğini TARHAN bakın nasıl anlatacaktı:

* Ayşenur; her şeyden önce "Çevreci"dir.

* Ayşenur; Dünyalıdır.

* Ayşenur'un; gitmediği kıta, gitmediği ülke hemen hemen yok gibidir.

* Yerküre'nin üzerine konan beyaz güvercin; Ayşenur'un özgürlüğü'nin simgesel ifadesidir.

* Ayşenur; gerçek anlamda seyyahtır / gezgindir.

* Boynunda asılı duran fotoğraf makinesi, O'nun olmazsa olmazıdır, adeta mütemmim cüzi' dir. Etle tırnaktır.

* Resimde gördüğünüz; Dağ ekosistemi / Orman ekosistemi /Akarsu Ekosistemi, Ayşenur' un kılcal damarlarında, tıpkı yeraltı suları gibi sessiz ve derinden 7 / 24 akmakta...

***

Bu satırları okuyan sosyal medya takipçilerimizin şu soruyu, bu satırların yazarına sormaya hazırlandığını görür gibiyim:

"...İyi, tamam da sayın TARHAN, Ayşenur hanımın eleştirilecek bir yönü, hiç mi yok, hep övmüşsünüz..."

***

...Evet, var elbette, olmaz olur mu? Bu seyyahın, bu gezginin; "...eli kalem tutmuyor mu, parmakları klavyenin tuşlarına basacak takatı yok mu?" diyesim geliyor ama, diyemiyorum işte...

***

Hiç merak etmeyin, Hale ile birlikte Ayşenur; Şeyh - ül muharririn' nin "AKIN" gazetesinde yayınlanan yarım asrı aşkın, binlerce makale / röportaj / köşe yazısı ve haber / yorum formatındaki yazılarını kitaplaştıracaklardır.

...Ve bu kitap; okuyucuyla buluşunca, Ayşenur'un elinden, hiçbir güç ve kuvvet kalemini alamaz, klavyesinden uzaklaştıramaz!!! (nokta )

 

Bu Haberi PaylaşYorum Yap