Isparta’da Mutasyonlu Vaka Sayısı 6’ya Yükseldi

eğirdir haber,akın gazetesi,egirdir haberler,son dakika,Isparta’da Mutasyonlu Vaka Sayısı 6’ya Yükseldi
Haberin Tarihi: 11.2.2021 17:59:30 - Okunma Sayısı:8261 defa okundu.

Mutasyonlu vaka sayısı artıyor!...

ISPARTA’DA MUTASYONLU VAKA SAYISI 6’YA YÜKSELDİ

Mutasyonlu virüs artık Türkiye’de yayılmaya başladı. Mutasyonlu vaka sayısı ülkemizde yayılmaya devam ederken Isparta’da da mutasyonlu virüse rastlandı. Yalvaç’ta, bir ailede İngiliz merkezli mutasyonlu virüs tespit edilmesinin ardından aile Yalvaç Antik Kent Turizm Lisesi Pansiyonunda karantinaya alındı. Yalvaç’taki bir kişide mutasyonlu virüs tespit edilmesinin ardından Isparta merkezde de 1 kişide mutasyonlu virüs tespit edildi. Isparta merkezde mutasyonlu virüs tespit edilen kişi Kredi Yurtlar Kurumunda karantinaya alındı.

Bu gelişmelerin ardından Isparta’da mutasyonlu virüs tespit edilen kişi sayısının arttığı öğrenildi. Daha önce tespit edilen 2 mutasyonlu virüs vakasına 4 kişi daha eklendi ve sayı 6’ya yükseldi. Mutasyonlu virüs vakasının 5’inin Yalvaç’ta 1’inin ise Isparta kent merkezinde olduğu ileri sürüldü.

Mutasyonlu virüs vakası tespit edilen kişiler öğrenci yurtlarında karantinaya alındı.

Öte yandan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter'dan yaptığı açıklamada da riskli mutasyonların sınır tanımadan yayıldığını vurgulayarak, "Ülkemizdeki İngiltere mutasyonu 196 oldu. İki Güney Afrika, bir de Brezilya varyantı ile karşılaşıldı." ifadesini kullandı.

Koca, şu uyarılarda bulundu:

"Yeni mutasyonların görüldüğü ve vakaların yeniden artışa geçtiği bugünlerde tedbirlerden taviz vermeden mücadelemizi sürdüreceğiz. Vaka sayısının yeniden artışa geçmesi daha fazla dikkatli davranmamızı gerektirmektedir. Hareketliliği artıracak, bir araya gelmeleri, toplanmaları sağlayacak her türlü ortamdan uzak duralım. Kapalı ve kalabalık yerlerden özellikle kaçınalım."

 

Bu Haberi PaylaşYorum Yap