Dağ Kayağı Şampiyonası, Trabzon'da düzenlendi

eğirdir haber,akın gazetesi,egirdir haberler,son dakika,Dağ Kayağı Şampiyonası, Trabzon'da düzenlendi
Haberin Tarihi: 15.2.2021 11:35:46 - Okunma Sayısı:4073 defa okundu.

ETUDOSD Kulübü Sporcusu Ahmet Uçgun Türkiye Üçüncüsü  Oldu

DAĞ KAYAĞI ŞAMPİYONASI, TRABZON'DA DÜZENLENDİ

ETUDOSD Kulübü Sporcusu Ahmet Uçgun Türkiye Üçüncüsü  Oldu

 

                Türkiye Dağ Kayağı Şampiyonası, Trabzon’un 1900 rakımlı Haldizen Yaylası’nda düzenlendi. U 18 kategorisinde  yarışan Eğirdir Doğa Sporları Derneği (ETUDOSD) Kulübü sporcusu Ahmet Uçgun Türkiye 3'ncüsü oldu.

                2021 yılı Türkiye Dağ Kayağı Gençler ve Büyükler Şampiyonası, Trabzon’un Çaykara ilçesinde 1900 rakımlı Haldizen Yaylası’nda düzenlendi. Türkiye’nin çeşitli şehirlerinden gelen sporcular 7 ayrı kategoride yarışarak hünerlerini sergiledi. Trabzon Büyükşehir Belediyesi, Trabzon Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Trabzon Üniversitesi ve Türkiye Dağcılık Federasyonu’nun organizasyonuyla gerçekleşen şampiyonada dereceye giren sporcular ödüllendirildi.

                Trabzon’da ilk kez düzenlenen şampiyonanın ödül töreninde konuşan Türkiye Dağcılık Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Ersan Başar, “Bu şampiyona ülkemizdeki en önemli faaliyetlerden biridir. Şampiyona sonucunda milli takım sporcularının belirlenmesi de bizim için önem taşımaktadır. Özellikle bu bölge dağ kayağı açısından çok önemlidir. Sporcuların yetiştirilmesi, yine doğa sporları açısından doğa turizmine de önemli bir katkı sağlayacağını düşünmekteyiz. Özellikle Haldızen ve Doğu Karadeniz’de bulunan bu bölgede kaymak için uygun alanlar karşımıza çıkıyor. Bundan dolayı ilk defa böyle bir yarışma düzenlemiş olduk. Umarız burada dağ kayağı artık yapılan çalışmalarla daha da gelişerek istediği yere gelecektir.” dedi.

Bu Haberi PaylaşYorum Yap