Kütüphaneler Haftası Sorkuncak Köyünde Kutlandı

eğirdir haber,akın gazetesi,egirdir haberler,son dakika,Kütüphaneler Haftası Sorkuncak Köyünde Kutlandı
Haberin Tarihi: 31.3.2021 09:43:27 - Okunma Sayısı:2249 defa okundu.

Kütüphaneler Haftası ilçemizde çeşitli etkinliklerle kutlanıyor.

Kütüphaneler Haftası Sorkuncak Köyünde Kutlandı

Kaymakam Adem Çelik, bu yıl 29 Mart - 4 Nisan tarihleri arasında kutlanan “57. Kütüphaneler Haftası” dolayısıyla kütüphaneye ulaşamayan çocuklar için Sorkuncak Köyü İlköğretim okulunda düzenlenen Kütüphaneler Haftası programına katıldı.

Her yıl Mart ayının son pazartesi günü başlayan ve bir hafta boyunca çeşitli etkinliklerle sürdürülen 57. kütüphane haftası Eğirdir’de çeşitli etkinliklerle kutlanıyor.

Kütüphane Haftası nedeniyle Sorkuncak Köyünde düzenlenen programa; Kaymakam Adem Çelik, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Armutoğlu, Eğirdir Halk Kütüphanesi sorumlusu Burcu Çolakerol, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Program kapsamında tüm öğrencilere kitap okuma sevgisi aşılamak için okuma ve boyama kitapları ile kalemler hediye edildi.

Daha sonra “57. Kütüphaneler Haftası” dolayısıyla 2019 ve 2020 yılları içerisinde Eğirdir Halk Kütüphanesini ziyaret ederek kitap ödünç alan ve okuyan kullanıcılara Kaymakam Çelik tarafından hediyeleri takdim edildi.

88 Yaşındaki Emekli Öğretmene Plaket

Kaymakam Çelik, Eğirdir Halk Kütüphanesini aktif olarak kullanarak en çok kitap ödünç alan ve okuyan 88 yaşındaki emekli öğretmen Canan Turan’a plaket, ilkokul düzeyinde en çok kitap ödünç alan ve okuyan İsmihan Uğur, Mustafa Komşuoğlu ve Fatıma Topuz’a çeşitli hediyeler verdi.

Kütüphaneler Haftası münasebetiyle Eğirdir Halk Kütüphanesinde açılan kitap sergisi, hafta boyunca tüm halkın ziyaretine açık olduğu bildirildi.

Bu Haberi PaylaşYorum Yap