İyi Parti, Elma Üreticilerine Sahip Çıktı: “Çiftçimizi Daha Fazla Mağdur Etmeyin”

eğirdir haber,akın gazetesi,egirdir haberler,son dakika,İyi Parti, Elma Üreticilerine Sahip Çıktı: “Çiftçimizi Daha Fazla Mağdur Etmeyin”
Haberin Tarihi: 15.4.2021 14:48:41 - Okunma Sayısı:405 defa okundu.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde gerçekleşen İYİ Parti Grup Toplantısı’nda elma üreticilerinin sorunlarını anlattı ve iktidara seslendi: “Patates ve soğan için attığınız adımı elmaya da atın ve elma üreticisi için de atın.

İyi Parti, Elma Üreticilerine Sahip Çıktı:

“Çiftçimizi Daha Fazla Mağdur Etmeyin”

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde gerçekleşen İYİ Parti Grup Toplantısı’nda elma üreticilerinin sorunlarını anlattı ve iktidara seslendi: “Patates ve soğan için attığınız adımı elmaya da atın ve elma üreticisi için de atın. Üreticimizin elinde kalan elmaları alın, milletimize dağıtın. Çiftçimizi daha fazla mağdur etmeyin!” dedi.

İYİ Parti Isparta Milletvekili Dr. Aylin Cesur da İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile eş zamanlı olarak, elma üreticilerinin sorunlarını ve üretimde artan girdi maliyetlerini bir meclis araştırma önergesi ile Türkiye Büyük Millet Meclisi gündemine taşıdı. Önergesinde vatandaşların alım gücünün düştüğünü ve girdi maliyetlerinin arttığını, bu sebeple elma üreticisin hem zarar ettiğini hem de elinde tonlarca elma kaldığını belirten Cesur, ürünlerin tüketiciyle buluşturulmasının elma üreticilerinin üretime devam edebilmesi açısından hayati olduğunu söyledi. Türkiye’nin elma üretiminde en büyük paya sahip Isparta’nın pek çok ilçesinde ana geçim kaynağının elmacılık olduğuna dikkat çeken ve üreticinin devlet tarafından çeşitli şekillerde desteklenmesi gerektiğini belirten Cesur, elma üreticilerinin yaşadığı sorunların tespit edilerek, çözüm yollarının bulunması amacıyla bir meclis araştırması açılmasını istedi.

Bu Haberi PaylaşYorum Yap