13 Adet Zıpkınla Vurulmuş Sazan Balığı Ele Geçirildi

eğirdir haber,akın gazetesi,egirdir haberler,son dakika,13 Adet Zıpkınla Vurulmuş Sazan Balığı Ele Geçirildi
Haberin Tarihi: 5.5.2021 13:11:39 - Okunma Sayısı:683 defa okundu.

Yakalanacaklarını anlayınca kaçtılar!

13 ADET ZIPKINLA VURULMUŞ SAZAN BALIĞI ELE GEÇİRİLDİ

Eğirdir İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü Su Ürünleri Kontrol ekipleri tarafından 3 Mayıs 2021  pazartesi günü Senirkent İlçesi, Büyükkabaca Tokat Evleri mevkiinde karadan yapılan denetimde, 13 adet zıpkınla vurulmuş sazan balığı ele geçirildi.

Denetim yapan ekipler, kaçak avcılıkta kullanılan düz taban tekne ve patpat diye tabir edilen aracın göl kıyı şeridinde seyir halinde olduğunu tespit ettiler.

Ekipleri fark eden  kaçakçılar, patpatla birlikte Gençali mevkiine yönelerek bahçe içerisinden kaçtılar.

Kaçak avcıları takip eden Su Ürünleri Kontrol ekipleri patpatta yüklü olan düz taban tekneyi bahçe arasına terk edilmiş olarak buldular.

Tekne içerisinde, adeta katliam yapılarak 13 adet zıpkınla yakalan sazan balıklarına, 1380 sayılı Su Ürünleri Kanununun 34. Maddesine istinaden işlem yapmak üzere el konuldu.

Eğirdir İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü Su Ürünleri Kontrol ekipleri, "Balıkçılığın sürdürülebilir olması adına; üreme döneminde yer alan balıkların ve barındırdığı milyonlarca yumurtaların katliamına sebep olan şahıslara karşı mücadelemiz kararlılıkla devam edecek olup denetimlerin daha etkin olabilmesi için tespit edilen kaçak avcılık girişimlerinin ekiplerimize bildirilmesi son derece önem arz etmektedir." dediler.

Bu Haberi PaylaşYorum Yap