CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Isparta'ya Geldi

eğirdir haber,akın gazetesi,egirdir haberler,son dakika,CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Isparta'ya Geldi
Haberin Tarihi: 27.5.2021 14:33:39 - Okunma Sayısı:441 defa okundu.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Isparta'da üreticilerle birlikte gül toplayıp sorunlarını dinledi.

CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU, ISPARTA'YA GELDİ

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Isparta'da üreticilerle birlikte gül toplayıp sorunlarını dinledi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Isparta'da sabahın ilk ışıklarıyla birlikte başlayan gül hasadına katıldı. Gönen ilçesi Senirce Köyünde bir gül bahçesini saat 05.45'te ziyaret eden Kılıçdaroğlu, burada işçilerle birlikte gül çiçeği topladı.

Hem gül toplayıp hem de işçilerin sorunlarını dinleyen Kılıçdaroğlu'na topladığı güller hediye edildi. Gül toplayan kadın işçilerle bahçede kurulan yer sofrasında kahvaltı yapan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, daha sonra Gönen Belediyesi'ni ziyaret etti. Belediye Başkanı Osman Kesmen ile bir süre görüştükten sonra Belediye çıkışında gazetecilere açıklamalarda bulunan Kılıçdaroğlu, Isparta denilince 83 milyon vatandaşın aklına gül geldiğini belirterek şunları söyledi: "Sadece Türkiye için değil dünya için önemli bir merkez. Gül ve üreticilerin desteklenmesi lazım. Bu yıl fiyatın en az 7.5 lira olması lazım. Ayrıca buranın aromatik bitkiler açısından da bir merkeze dönüşmesi lazım. İşçiler çalışıyor, emek harcıyorlar. Gül fiyatının şuanda açıklanmamasından onlar da şikayet ediyorlar. Onlar iyi bir fiyat verilirse iyi bir gelir elde ederiz diyorlar. Hükümetten bekliyoruz, arzu ediyoruz. Taban fiyat bekliyoruz. Gül üreticisi şunun ya da bunun eline düşmesin. Türkiye açısından hazine bu. Dünya gülyağı üretimi açısından bir numaralı kent Isparta. Bu özelliğinin korunması lazım."

Kılıçdaroğlu, Gönen Meslek Yüksekokulu kampüsü içerisinde bulunan eski Köy Enstitüsü ürünlerinin bulunduğu İsmail Hakkı Tonguç Sergi Salonu'nu gezerek, burayla ilgili bilgi aldı. 

Bu Haberi PaylaşYorum Yap