Serkan Daldal, Aytemiz Alanyaspor'a Genel Müdür Oldu

eğirdir haber,akın gazetesi,egirdir haberler,son dakika,Serkan Daldal, Aytemiz Alanyaspor'a Genel Müdür Oldu
Haberin Tarihi: 6.7.2021 15:05:37 - Okunma Sayısı:466 defa okundu.

Antalyaspor futbol kulübünde 5 yıla yakın genel müdür yardımcılığı yapan hemşehrimiz Serkan Daldal, Aytemiz Alanyaspor'a Genel Müdür oldu...

SERKAN DALDAL, AYTEMİZ ALANYASPOR'A GENEL MÜDÜR OLDU

Antalyaspor futbol kulübünde 5 yıla yakın genel müdür yardımcılığı yapan hemşehrimiz Serkan Daldal, Aytemiz Alanyaspor'a Genel Müdür oldu... Aytemiz Alanyaspor Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çavuşoğlu'nun Serkan Daldal'ı Antalyaspor Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Çetin'den özellikle istediği öğrenildi.

Antalyaspor Genel Müdürü Yardımcısı Serkan Daldal, işinin uzmanı, çalışkan ve deyim yerindeyse 'her derde deva' bir isim. Isparta'nın Eğirdir ilçesinde doğan Daldal, 2007 yılında Gazi Üniversitesi Spor Akademisi Spor Yöneticiliği Bölümü'nden mezun olduktan sonra 2014 yılına kadar Ankaraspor A.Ş. ve MKE Ankaragücü futbol kulüplerinde genel menajer, genel müdür yardımcılığı/asistanlığı yaptı. İstanbul'da spor hukuku, spor yönetimi, spor pazarlaması, futbol ekonomisi, futbol maç analizi, futbolda finans ve futbol iktisat üzerine ulusal ve uluslararası eğitim alıp yüksek lisansını tamamlayan Serkan Daldal, 28 Ağustos 2015 tarihinden bu yana da Antalyaspor A.Ş.'de genel müdür yardımcısı olarak görev yapıyordu.

UZMANLIK ALANLARI

Antalyaspor'da teknik adam ve futbolcu sözleşmeleri, FIFA, UEFA ve TFF ile ilgili kulüp lisans işlemlerini takip eden Serkan Daldal, bu işlerin tamamını futbolun alt yapısında ve kulübün bütün branşlarının tamamında da yürüterek mesleki tecrübesini artırdı.

ÖNEMLİ İSİMLERDEN EĞİTİM ALDI

Serkan Daldal, öğrenim gördüğü okulda Prof. Dr. Yaşar Sevim, Prof. Dr. Mehmet Güçlü ve Doç. Dr. Tekin Çolakoğlu gibi isimlerin yanısıra CAS Hakimi Kısmet Erkiner, CAS Hakimi Emin Özyurt, UEFA Asbaşkanı Şenes Erzik, TFF eski başkanı Levent Bıçakçı, Av. Kemal Kapıllıoğlu, TMOK Başkanı Av. Türker Aslan, Omar Ongaro (FIFA), Pedro Tomas Margunes (UEFA), Sean Hamil (Birbeck College Londra), William Gaillard (UEFA) Borja Garcia (Loughborough Üniversitesi) gibi isimlerden eğitim aldı.

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'nden formasyon alarak öğretmenlik diploması bulunan Serkan Daldal, bu kadar yoğun bir temponun yanısıra kendisine ve özel zevklerine de vakit ayırıyor. Daldal, "2. Yıldız Dalgıçlık" ve "Gümüş Cankurtaran" sporcu bröveleri, sualtı hokeyi, sualtı rugby, futbol, serbest dalıcı, pentatlon, oryantiring sporcu lisanslarına ve tenis, yüzme ve kayak branşlarında 2'nci kademe antrenörlük belgelerine sahip çok yönlü bir sporcu.

Bu Haberi PaylaşYorum Yap