Hayvan Pazarlarında Kurban Bayramı Denetimleri Yapılıyor

eğirdir haber,akın gazetesi,egirdir haberler,son dakika,Hayvan Pazarlarında Kurban Bayramı Denetimleri Yapılıyor
Haberin Tarihi: 8.7.2021 13:21:11 - Okunma Sayısı:217 defa okundu.

Yaklaşan Kurban Bayramı nedeniyle Isparta Merkez ve İlçelerde bulunan hayvan pazarlarında ve kurban kesim yerlerinde denetimler arttırıldı.

HAYVAN PAZARLARINDA KURBAN BAYRAMI DENETİMLERİ YAPILIYOR

 

Yaklaşan Kurban Bayramı nedeniyle Isparta Merkez ve İlçelerde bulunan hayvan pazarlarında ve kurban kesim yerlerinde denetimler arttırıldı.

Isparta Merkez canlı hayvan pazarında zaman zaman İl Tarım ve Orman Müdürü Eyup Adıgüzel, İl Müdür Yardımcısı Bayram Demir ile Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği Şube Müdürü Ali Gündüz'ün de katıldığı denetimler devam ediyor.

İl Müdürü Eyup Adıgüzel yapılan denetimlerde halkımızın dini görevlerini sorunsuzca yerine getirebilmelerinin yanında sağlıklı ve güvenilir et tüketiminin sağlanması adına satışı yapılan hayvanlarda sağlık kontrolleri, kulak küpesi, pasaport ve nakil belgeleri kontrollerinin yapıldığını belirterek;

"Pazara gelen vatandaşlara ve satıcılara Covid-19 pandemisi nedeniyle sosyal mesafeye kurallarına uymaları, dezenfeksiyon ve maske kullanmaları konularında uyarılarda bulunulmakta, Kurban hakkında bilgilendirici liftlet ve boşürler dağıtılmaktadır" dedi.

Kurban Bayramı dolayısıyla canlı hayvan nakli yapan araçlarda da yol denetimleri yapılarak; canlı hayvan taşıma belgesi olmayan, küpesiz ve pasaportsuz, hayvan taşıyan hayvan sahiplerine idari para cezası uygulanıyor.

Kulak küpesi ve pasaportu olmayan hayvanların hayvan pazarlarına alınmaması ve il dışından gelen hayvanların mutlaka veteriner sağlık raporu olması gerekiyor.

İl Tarım ve Orman Müdürlüğünce yapılan açıklamada; Üreticilerimizin mağdur olmamaları adına İl - İlçe Tarım ve Orman Müdürlüklerinden gerekli izinlerini mutlaka almaları ve pasaportları ile birlikte diğer belgelerinin de yanlarında olması önemle vurgulandı.

Bu Haberi PaylaşYorum Yap