Milletvekili Dr. Aylin Cesur’un 15 Temmuz Demokrasi Ve Milli Birlik Günü Mesajı

eğirdir haber,akın gazetesi,egirdir haberler,son dakika,Milletvekili Dr. Aylin Cesur’un 15 Temmuz Demokrasi Ve Milli Birlik Günü Mesajı
Haberin Tarihi: 14.7.2021 17:20:09 - Okunma Sayısı:238 defa okundu.

İYİ Parti Milletvekili Aylin Cesur, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

İyi Parti Isparta Milletvekili Dr. Aylin Cesur’un 15 Temmuz Demokrasi Ve Milli Birlik Günü Mesajı

İYİ Parti Isparta Milletvekili Dr. Aylin Cesur, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Milletvekili Cesur mesajında,

“Eli kanlı Fethullahçı Terör Örgütü’nün, Yüce Türk Milleti’ne, demokrasimize ve Türk Milleti’nin bütün değerlerine karşı savaş açtığı, Türkiye Cumhuriyeti’ne saldıran, hainlerin ve zalimlerin ellerinin kırıldığı 15 Temmuz 2016 tarihinden bu yana tam 5 seneyi geride bıraktık.

15 Temmuz'un yıldönümünde 15 Temmuz’u anmak, siyasi sorumluluğumuzu hatırladığımızı ifade etmek için bir imkândır.

15 Temmuz günü millet iradesine bir suikast olarak teşebbüs edilen darbe, bir sebep değil, bir sonuçtur. Millet olarak, devletimizi hiçbir şer organizasyonuna bir daha teslim etmemek üzere büyük bir ders alınmıştır.

Bizler milletimizle beraber bir ve bütün olarak, bu ağır kalkışmanın arkasında, devleti ele geçirmek ile devletin hizmetini ele geçirmek arasındaki farktan doğan suiistimal alanlarından beslenen bu alçak organizasyonun benzerlerinin bir daha böyle bir şeye teşebbüs etmeyeceği adaleti ve feraseti hâkim kılmak zorundayız.

Dolayısıyla biz, bugün, aslında, 15 Temmuz’u anarken, devletimizi ve demokrasimizi korumak ve dimdik durmak zorundayız. Devlet içindeki benzer yapılanma teşebbüslerine karşı uyanık ve tetikte olmak zorundayız.

Bu alçak kalkışma, 15 Temmuz günü milletimizin meydanlara inmesiyle, milletin ve devletin menfaatini korumaya, vatana hizmet etmeye ant içmiş askerimizin ve polisimizin iş birliği ile nice canlar pahasına engellenebilmiştir.

Bu hadisenin, Türk siyasetinin omuzlarına, Türk devletinin yöneticilerinin omuzlarına yüklediği bir sorumluluk vardır. Demokrasiden uzaklaşmayı ve millet iradesini hiçe saymayı planlayanlar, 15 Temmuz’dan ders çıkarmalıdır.

İktidarın on dokuz yıllık dönemi içerisinde en büyük siyasi kuvvetlenme imkânı bulan bu terör örgütünün araştırılması ve siyasi bağlantılarının ortaya çıkarılması için TBMM’de verdiğimiz önergelere her defasında “hayır” denildi.

“Kandırıldık, milletimiz affetsin” denildi, ancak görüyoruz ki hala gereken dersler alınmadı. Demokrasiden yana olacakları yerde, Türkiye aradan geçen yıllarda demokrasiden, adaletten, devlet aklından, liyakatten daha da uzaklaştırıldı. Kuru bir özür dışında, milletimize hala yaşananların ve yiten canların hesabı verilmedi. Milletimiz olan bitenin farkındadır.

Türk devletine, Türk milletine pusu kurmuş bu organizasyonun devlet yönetimini darbeyle ele geçirdikten sonra kimlerle iş göreceği, kimlerle bu işi planlandığı ortaya çıkarılmadı, yargıya intikal etmedi. Bugün bunu yapılmazsa, FETÖ’ye karşı verdiğimiz mücadele eksik kalacaktır.

Gelecek nesillere hür ve müreffeh yaşayacakları bir vatan bırakacaksak, bunu yapmak herkesi milletine karşı vicdanlarda da rahatlatacaktır.

Cumhuriyet’imizi korumak uğruna tarihimiz boyunca ve 15 Temmuz’daki alçak ve hain darbe girişiminde de; kahramanca, milletimizin ve devletimizin bekası için canını feda eden tüm demokrasi şehitlerimizi rahmetle anıyorum.

Tüm Şehit Ailelerimize ve milletimize, başsağlığı ve sabır dileklerimi yineliyorum. Gazi olan tüm vatandaşlarımıza şükranlarımı sunuyor; şehit ailelerimizin, gazilerimizin ve ailelerinin yanında olduğumuzu ifade etmek istiyorum” dedi.

 

 

 

 

Bu Haberi PaylaşYorum Yap