İyi Parti Isparta Milletvekili Dr. Aylin Cesur’un Kurban Bayramı Mesajı

eğirdir haber,akın gazetesi,egirdir haberler,son dakika,İyi Parti Isparta Milletvekili Dr. Aylin Cesur’un Kurban Bayramı Mesajı
Haberin Tarihi: 19.7.2021 20:54:29 - Okunma Sayısı:278 defa okundu.

CESUR: "Tüm milletimizin Kurban Bayramı’nı kutluyor; kurbanlarınızın ve ibadetlerinizin kabulünü Yüce Allah’tan diliyorum."

İYİ PARTİ ISPARTA MİLLETVEKİLİ DR. AYLİN CESUR’UN KURBAN BAYRAMI MESAJI 

 

Sevgi ve hoşgörünün, yardımlaşmanın ve paylaşmanın simgesi olan bayramlar, küslüklerin bittiği, büyük küçük demeden herkesin ortak paydada buluştuğu özel ve güzel günlerdir.

 

Özünde İYİLİK, kardeşlik, dostluk, sevgi, hoşgörü, gibi yüce değerleri barındıran Mübarek Kurban Bayramı’nı; hep birlikte karşılamanın mutluluğu içindeyiz.

 

Öfke, kibir, hırs ve bencilliğin yerini, dünyada ve ülkemizde yaşanan Covid-19 Pandemisi nedeniyle, halen her gün kayıplar verdiğimiz bu günlerde dilerim ki; huzur, dayanışma, kardeşlik ve barışın daha fazla yer aldığı bayramlara duyulan özlem, bu mübarek gün ile birlikte son bulur, yüce Türk Milleti ve tüm İslam Alemi hak ettiği refaha ve kardeşliğe bir an önce kavuşur.

 

Dileğimiz; “Memleketimizde huzur ve güven olsun. Aziz vatan topraklarında bir daha kan akmasın ve analar ağlamasın. Açlık, yoksulluk, çaresizlik son bulsun.”

 

Kurban Bayramı’na yaklaştığımız günlerde ekonomik güçlükler sebebi ile eve et giren hanelerin sayısı çok azaldı. Yine aynı ekonomik güçlüklerden dolayı Kurban ibadetini yerine getirebilen vatandaşlarımızın da sayısı azaldı. Bugünlerde belki de en çok yardımlaşmamız ve birbirimize destek olmamız gereken günlerdeyiz. Dilerim, bu Kurban Bayramı toplumsal yardımlaşma ve dayanışmamızın daha da pekiştiği günlerin gelmesine vesile olur.

 

Bizler Türk Milleti olarak; vatanımız için, bayrağımız için, geleceğimiz için, birbirimiz için, gözünü kırpmadan canını feda edebilen bir milletiz ve bu uğurda canlarını ortaya koyan tüm şehitlerimize ve gazilerimize minnet ve şükran duyuyoruz. 

 

Kurban Bayramı’nın milletimize ve tüm insanlığa barış, kardeşlik, huzur ve İYİ günler getirmesini diliyorum.

 

Şehitlerimize Yüce Allah’tan Rahmet, gazilerimize uzun ömür, kederli aileleri ve milletimize sabır diliyorum.

 

Yine Covid-19 nedeniyle hayatını kaybedenlere Rahmet ve yakınlarına başsağlığı dileklerimizi iletiyorum.

 

Pandemi nedeniyle zaten kötü durumda olan ekonomi yönetimi üzerine daha da derin açılan maddi ve manevi yaralarını sarmış, salgını kontrol altına almış, yarınlara güvenle bakan, siyasi, ekonomik ve sosyal anlamda dünyaya örnek olacak düzeyde çağdaş, kalkınmış ve şehit cenazelerinin artık kalkmadığı, barışı tesis etmiş, iyilik ve kardeşlik dolu bir Türkiye umuduyla, tüm milletimizin Kurban Bayramı’nı kutluyor; kurbanlarınızın ve ibadetlerinizin kabulünü Yüce Allah’tan diliyorum. 

 

Saygılarımla, 

Dr. Aylin CESUR

İYİ Parti Isparta Milletvekili

 

Bu Haberi PaylaşYorum Yap