10:52:02 SDÜ’de Yüz Yüze Eğitim İçin Hazırlıklar Devam Ediyor 09:54:30 Sıcak Asfalt Hedefi Tamamlanmak Üzere 09:44:33 Isparta Belediye Başkanlığı  Beton Ve Mamul Malzemeden Kaldırım ve Yol Kaplama İşleri Yaptıracak 09:38:21 Isparta DSİ 18. Bölge Müdürlüğü   Personel Taşıma Hizmeti Alacak 09:32:19 T.C.Tarım ve Orman Bakanlığı 6. Bölge Müdürlüğü Isparta Şube Müdürlüğü Şöförlü Ve Şöförsüz Hizmet Aracı Kiralanacaktır 15:09:52 SAKİN ŞEHİR EĞİRDİR EN HAREKETLİ GÜNLERİNİ YAŞIYOR! 10:53:17 GERİ SAYIM BAŞLADI… 10:43:46 ISVAK HEYETİ, AÇIK OTURUM TEMASLARINA BAŞLADI 10:19:40 Sütçüler İlçesinin Bir Hayali Daha Gerçekleşiyor 10:08:41 Eğirdir Fidanlık Müdürlüğünde 42 Türde 9 Milyon 530 Bin Adet Fidan Üretildi 09:48:37 Isparta Belediye Başkanlığı Isparta'da Muhtelif Cadde Ve Sokaklarda Yol Ve Kaldırım Kaplama İşi Yaptıracak 09:41:33 Bucak Belediye Başkanlığı Muhtelif Cins Ve Miktarda Akaryakıt Satın Alacak 09:32:38 Burdur Orman İşletme Müdürlüğü Katı Yakıt (Kömür) Satın Alacak 17:49:05 Chp’li Halıcı’dan Sağlık Çalışanına Yönelik Şiddete Tepki 15:51:00 Uyuşturucuyla Mücadele Devam Ediyor 15:09:35 Kick Boks Ailesine 17 Yeni Hakem 15:00:52 Eğirdir'de Ahilik Haftası Etkinliği 13:29:50 “PANDEMİ SÜRECİNDE EN BAŞARILI SİYASETÇİ İYİ PARTİLİ AYLİN CESUR” 13:19:05 Aksu-Yenişarbademli Yolundaki Altyapı Çalışmalarında Sona Yaklaşıldı 13:10:21 Eğirdir Gölü Manzaralı Ekinezyalar Hasat Olmaya Hazırlanıyor…

Koronavirüs Toplantısı Yapıldı

eğirdir haber,akın gazetesi,egirdir haberler,son dakika,Koronavirüs Toplantısı Yapıldı
Haberin Tarihi: 24.8.2021 17:40:19 - Okunma Sayısı:399 defa okundu.

İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Karakaya aşı olanların ve olmayanların hastaneye yatış oranlarına dikkat çekerek aşılamanın önemine değindi.

KORONAVİRÜS TOPLANTISI YAPILDI

Isparta’nın koronavirüs salgınındaki son durumu Vali Ömer Seymenoğlu başkanlığında yapılan toplantıyla masaya yatırıldı. İl Sağlık Müdürlüğü’nde gerçekleşen toplantıya İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Karakaya kamu ve üniversite hastaneleri başhekimleri ve sağlık yöneticileri katıldı.

Isparta’nın güncel vaka sayıları, yatan hasta sayıları, aşılama çalışmaları ve sağlık alt yapısı hakkında bir sunum gerçekleştiren Dr. Karakaya aşı olanların ve olmayanların hastaneye yatış oranlarına dikkat çekerek aşılamanın önemine değindi.

Toplantıdaki konuşmasında aşılama çalışmalarının önemine vurgu yapan Vali Seymenoğlu da bir an önce tüm vatandaşların aşılarını tamamlamaları çağrısında bulunarak aşı olunsa bile maske, mesafe, temizlik kurallarından kesinlikle taviz verilmemesini istedi.

Vali Seymenoğlu “Bir dönem sizlerin de bildiği gibi vaka sayılarımız oldukça azalmıştı. Ancak bugünlerdeki vaka sayılarımız maalesef artış göstermektedir. Vatandaşlarımızdan ilk günlerdeki gibi kovid-19 ile mücadelede bize destek vermelerini istiyoruz. Evin dışına çıkmak zorunda olduğumuz takdirde mutlaka maskelerimizi usulüne uygun olarak kullanmamız lazım. Bu, ilk günden beri vatandaşımızdan istediğimiz ve hep beraber uymaya çalıştığımız bir ilke ve halen geçerli. Bütün dünya maskeyi önemsiyor, ülkemizdeki bilim insanları, Bilim Kurulu, Sağlık Bakanlığı ısrarla maskeden taviz verilmemesini bizden istiyor. Onun için öncelikle kendi kendimizi kontrol altına alıp mutlaka usulüne uygun olarak maskelerimizi takmaya devam etmemiz lazım bunu ısrarla öneriyoruz. Maske, mesafe ve temizliğin yanına mutlaka usulüne uygun ve yeterli sayıda aşımızı da olmamız lazım ki bu süreci başta vefat sayıları olmak üzere sağlık olarak, ekonomik olarak daha olumluya çevirebilelim. Eylül ayının 6'sında ilköğretime bağlı okullarımız açılıyor, ilimizdeki 2 üniversitemiz de yüz yüze eğitim kararı aldı Eylül ayının ortasında ve sonlarına doğru kendi takvimlerine göre üniversitelerimiz kapılarını öğrencilerine açacak. Dolayısıyla bu kurallara titizlikle uymamız lazım ki geriye dönüş olmasın, ekonomik kayıplarımız daha fazla artmasın” dedi.

Ardından toplantıda hazır bulunan sağlık yöneticileri söz alarak salgına karşı alınacak tedbirler ve hastanelerin alt yapıları hakkında görüşlerini bildirdiler. Yöneticiler, salgının henüz tam olarak geçmediği ve özellikle maske kullanımının büyük önem taşıdığı konusunda ortak görüş bildirdiler.

Bu Haberi Paylaş


  • eğirdir,egirdir haber,akın gazetesi
  • eğirdir,egirdir haber,akın gazetesi
  • eğirdir,egirdir haber,akın gazetesi
  • eğirdir,egirdir haber,akın gazetesi
  • eğirdir,egirdir haber,akın gazetesi
  • eğirdir,egirdir haber,akın gazetesi

Yorum Yap