19:33:56 Davraz Turizm Merkezi’nde Kış Şenlikleri Düzenlendi 19:27:36 MHP Eğirdir İlçe Teşkilatı'ndan Musluktan Su Yerine Çamur Akması Sorunu Hakkında Çözüm Önerileri 11:08:37 YAŞAR YILMAZ VEFAT ETTİ 10:49:12 BAKA 2022 Yılı Ocak Ayı Yönetim Kurulu Toplantısı Davraz’da Yapıldı 10:40:15 TÜRSAB İzmir Bölgesinden Eğirdir Çıkarması 10:21:34 Burdur Belediye Başkanlığı 6 Adet Taşınmazı (Dükkan Ve Büfe) Kiraya Verecek 10:15:46 Şarkikaraağaç (Sulh Hukuk Mah.) Satış Memurluğu Isparta Şarkikaraağaç'da 3 Katlı Bina Mahkemeden Satılıktır 09:59:45 Isparta İcra Dairesi Müdürlüğü İcradan Satılık 3.300 Adet Gözlük Camı 20:37:07 Eğirdir'de Futsal Heyecanı Sona Erdi 17:19:22 Gruplar Halinde Dolaşan Başıboş Köpekler Mahalleliyi Tedirgin Ediyor 16:32:21 “EĞİRDİR’E DAİR” KİTABIN KRİTİĞİ (2. Bölüm) 16:19:17 Başkan Başdeğirmen’den, Öğrencilere Yarı Yıl Hediyesi 15:02:26 AHMET ARMUTOĞLU’NDAN KARNE MESAJI 14:46:11 “EĞİRDİR’E DAİR” KİTABIN KRİTİĞİ 14:43:33 Keçiborlu İcra Dairesi Müdürlüğü Keçiborlu'da 4.150 M² Tarla İcradan Satılık (Çoklu Satış) 14:43:25 Usta Sanatçı Müfit Can Saçıntı, Yeni Oyunu "İtiraz Ediyorum" İle Isparta'ya Geliyor! 14:36:44 Isparta İcra Dairesi Müdürlüğü 14:29:45 Eğirdir İcra Dairesi Müdürlüğünce Eğirdir'de 144 M² "İki Katlı Ahşap Yapı" İcradan Satılık 12:42:56 Milletvekili Cesur'dan Akın'a kutlama mesajı 12:40:13 EĞİRDİR’DE OKULLARDA KARNE SEVİNCİ YAŞANDI

Göllerimiz Niçin Kuruyor?

eğirdir haber,akın gazetesi,egirdir haberler,son dakika,Göllerimiz Niçin Kuruyor?
Haberin Tarihi: 28.8.2021 10:16:17 - Okunma Sayısı:933 defa okundu.

HÜR SÖZ köşesinde yayınlanan yazımıza yapılan beğeni ve değerlendirmeler...

GÖLLERİMİZ NİÇİN KURUYOR?

            Geçtiğimiz Pazar akşamı (22 Ağustos ) HaberTürk TV’de;”Göllerimiz niçin kuruyor?” konulu bilimsel tartışmadan çıkardığımız sonuç ile TARHAN’ın önerilerini de içeren ve AKIN gazetesinin  HÜR SÖZ köşesinde yayınlanan yazımıza çok sayıda beğeni ve değerlendirmeler yapılmıştı.

            Biz de çok önemli bulduğumuz bu değerlendirmeleri AKIN okuyucularımızın istifadesine sunuyoruz… İyi okumalar…

                                                     ***

 • Fikriye ATUĞ : Bravo
 • Dr. Doğan ALTINBİLEK : Zeki bey, Tebrikler. Doğru tespitler ve önemli öneriler yapmışsınız.
 • Murat Kemal : Çok haklısınız Zeki abi. Maalesef insan faktörü ön planda.
 • Eğirdir Sulama Birliği ( Tarık) : Elinize sağlık abi. Çok yerinde ve doğru tespitler…
 • Türkiye Limnoloji Derneği: Bilgilendirme için teşekkür ediyorum. Bu genel sonuçlar, zaten yıllardır Limnoloji Derneği olarak söylediğimiz bir şey. En son 9. Ulusal Limnoloji Sempozyumunda da SONUÇ BİLDİRGESİ içinde de benzeri sonuçlara dikkat çektik.
 • Kutay GÜLAY : Vahşi kapitalizmin ve Tefeci – Bezirgan kafanın, bundan başka bir şey yapması beklenemez.
 • Ramazan TOPRAKLI : Çok güzel tespitler… Elinize sağlık Zeki bey.
 • Hale KASIMLI (CESUR) : Kaçırdım mı bilmiyorum, programda EĞİRDİR GÖLÜ ele alınmadı sanki. Tatlı Su Kaynağı olarak, BEYŞEHİR GÖLÜ’ndeki sorun, küçülme ele alındı. EĞİRDİR GÖLÜ yoktu!!! Belki ben kaçırmış olabilirim. Öyle değilse, böyle bir programda bile, bu kadar büyük sorunlar söz konusu iken anılmamış olması, Eğirdir’in sesi duyulmuyor demektir. Çok manidar.
 • Uzman bir Arkadaşımız: Yaşanan kuraklık, bin nasihatten daha etkili olacak… Eğirdir’ de yeni elma bahçesi kurmak cesaret işi bu andan sonra. DSİ Raporuna göre; Atabey ve Senirkent, toplam suyun %50’sini kullanıyor. Acilen sanal ödeneği, fiili ödeneğe dönüştürüp işe başlanmalı. Proje safhasında, başta Gölün en önemli girdisini sağlayan ÇAY GÖLETİ olmak üzere, hepsi durdurulmalı!!! Mevcutlar dolmazken, tam bir İSRAF örneği!!! Daha önemlisi; artık elma üreticisine, kullandığı suyun bedelini ödetecek yaptırımlar gelmeli, bunu hepimiz ödemeliyiz. Yasal yada kaçak sondajlar dahil.
 • Sevil GÜLAY : Teşekkürler, ben de televizyonda izledim. Anlayana sivrisinek saz, anlamayana da davul zurna az. Herkesin kulağı tıkalı. Yıllardır umursamadığı konular, kimin umurunda?!!! Sorumlular utansın!!!
 • Dr. Zeliha YAZAR : Bu yazılanların tamamı doğru tespitler. Ancak, dikkate alan, önemseyen, umurunda olan, geleceği düşünen yok ki maalesef.
 • Dr. Kadriye YURDAKÖK : Fabrika ve her türlü işletmelerin kullandıkları (Üretim aşamasında ) sular??? ( Kolalı, gazlı içecekler ) asıl unlar tüketiyor.
 • Dr. Ramazan ÖZEN : Doğanın dengesini bozan insanlardan, DOĞA İNTİKAMINI ALIR. ALIYOR DA… DÜNYADA DAHA KÖTÜ FELAKETLERİ GÖRECEĞİZ…
 • Uzman bir Arkadaşımız: Kesinlikle katılıyorum. Tez zamanda, vakit geçmeden icraat yapılmalı. Laf / Söz Toplantısı değil, İCRAAT TOPLANTISI!!!
 • Emekli bir bürokrat: Türkiye’yi her yönü ile kurutan zihniyetten bir an evvel kurtulup, akıl, bilim ve ahlak yoluna dönmeliyiz.

devamedecek…

Bu Haberi PaylaşYorum Yap