17:31:49 ÖZGÜR ÇETİN YENİDEN BAŞKAN 10:04:45 Bakan Kurum: “Bizim İçin En Güzel Mutluluk Sizleri Güler Yüzünüzle Görmektir” 09:59:17 Bu Proje Isparta’mızın Çehresini Değiştirecek 09:49:52 Çevre,Şehircilik Ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum Isparta’ya Geldi 09:40:55 Başkan Tural’dan Gaziler Derneğine Ziyaret 09:28:08 Senirkent İcra Dairesi Müdürlüğü Senirkent'te Bahçeli Kerpiç Ev İcradan Satılık 09:23:29 Isparta İl Milli Eğitim Müdürlüğü Bina Onarım İşi Yaptıracak 09:17:16 Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Sözleşmeli Personel Alacak 17:47:44 "YAŞANMIŞ HİKÂYESİ OLAN BİR YÜRÜYÜŞ ROTASI: ST. PAUL YOLU" 14:43:25 İYİ Partili Aylin Cesur:“Ekonomiyi Dev Binalar Yaparak Ayağa Kaldıramazsınız”  12:16:07 ISPARTA’DA EVİDEA HEYECANI… 12:06:48 HALİL ALTAN AKAT VEFAT ETTİ 10:22:15 ISUBÜ’NÜN MEZUNİYET COŞKUSU ŞEHRE SIĞMADI 10:13:45 (EDOK) Komutanı Korgeneral Sinan Yayla Vali Aydın Baruş’a Nezaket Ziyaretinde Bulundu 09:47:38 Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Bina Güçlendirme Ve Tadilat İşleri Yaptıracak 09:42:48 Süleyman Demirel Üniversitesi Kantin Yeri Ve Çay Ocağı 5 Yıllığına Kiraya Verecek 09:30:06 Isparta Belediye Başkanlığı Kuru Mama, İlaç, Aşı Ve Medikal Sarf Malzeme Alacak 16:01:51 Bütçe Defteri Projesi Ödül Töreni Yapıldı 13:55:57 MEDUSA BAŞI HEYKELİ ELE GEÇİRİLDİ 11:39:42 Bitki Koruma Ürünleri Bayilik Ve Toptancılık Sınavı Yapılacak

Göllerimiz Niçin Kuruyor?

eğirdir haber,akın gazetesi,egirdir haberler,son dakika,Göllerimiz Niçin Kuruyor?
Haberin Tarihi: 28.8.2021 10:16:17 - Okunma Sayısı:1485 defa okundu.

HÜR SÖZ köşesinde yayınlanan yazımıza yapılan beğeni ve değerlendirmeler...

GÖLLERİMİZ NİÇİN KURUYOR?

            Geçtiğimiz Pazar akşamı (22 Ağustos ) HaberTürk TV’de;”Göllerimiz niçin kuruyor?” konulu bilimsel tartışmadan çıkardığımız sonuç ile TARHAN’ın önerilerini de içeren ve AKIN gazetesinin  HÜR SÖZ köşesinde yayınlanan yazımıza çok sayıda beğeni ve değerlendirmeler yapılmıştı.

            Biz de çok önemli bulduğumuz bu değerlendirmeleri AKIN okuyucularımızın istifadesine sunuyoruz… İyi okumalar…

                                                     ***

 • Fikriye ATUĞ : Bravo
 • Dr. Doğan ALTINBİLEK : Zeki bey, Tebrikler. Doğru tespitler ve önemli öneriler yapmışsınız.
 • Murat Kemal : Çok haklısınız Zeki abi. Maalesef insan faktörü ön planda.
 • Eğirdir Sulama Birliği ( Tarık) : Elinize sağlık abi. Çok yerinde ve doğru tespitler…
 • Türkiye Limnoloji Derneği: Bilgilendirme için teşekkür ediyorum. Bu genel sonuçlar, zaten yıllardır Limnoloji Derneği olarak söylediğimiz bir şey. En son 9. Ulusal Limnoloji Sempozyumunda da SONUÇ BİLDİRGESİ içinde de benzeri sonuçlara dikkat çektik.
 • Kutay GÜLAY : Vahşi kapitalizmin ve Tefeci – Bezirgan kafanın, bundan başka bir şey yapması beklenemez.
 • Ramazan TOPRAKLI : Çok güzel tespitler… Elinize sağlık Zeki bey.
 • Hale KASIMLI (CESUR) : Kaçırdım mı bilmiyorum, programda EĞİRDİR GÖLÜ ele alınmadı sanki. Tatlı Su Kaynağı olarak, BEYŞEHİR GÖLÜ’ndeki sorun, küçülme ele alındı. EĞİRDİR GÖLÜ yoktu!!! Belki ben kaçırmış olabilirim. Öyle değilse, böyle bir programda bile, bu kadar büyük sorunlar söz konusu iken anılmamış olması, Eğirdir’in sesi duyulmuyor demektir. Çok manidar.
 • Uzman bir Arkadaşımız: Yaşanan kuraklık, bin nasihatten daha etkili olacak… Eğirdir’ de yeni elma bahçesi kurmak cesaret işi bu andan sonra. DSİ Raporuna göre; Atabey ve Senirkent, toplam suyun %50’sini kullanıyor. Acilen sanal ödeneği, fiili ödeneğe dönüştürüp işe başlanmalı. Proje safhasında, başta Gölün en önemli girdisini sağlayan ÇAY GÖLETİ olmak üzere, hepsi durdurulmalı!!! Mevcutlar dolmazken, tam bir İSRAF örneği!!! Daha önemlisi; artık elma üreticisine, kullandığı suyun bedelini ödetecek yaptırımlar gelmeli, bunu hepimiz ödemeliyiz. Yasal yada kaçak sondajlar dahil.
 • Sevil GÜLAY : Teşekkürler, ben de televizyonda izledim. Anlayana sivrisinek saz, anlamayana da davul zurna az. Herkesin kulağı tıkalı. Yıllardır umursamadığı konular, kimin umurunda?!!! Sorumlular utansın!!!
 • Dr. Zeliha YAZAR : Bu yazılanların tamamı doğru tespitler. Ancak, dikkate alan, önemseyen, umurunda olan, geleceği düşünen yok ki maalesef.
 • Dr. Kadriye YURDAKÖK : Fabrika ve her türlü işletmelerin kullandıkları (Üretim aşamasında ) sular??? ( Kolalı, gazlı içecekler ) asıl unlar tüketiyor.
 • Dr. Ramazan ÖZEN : Doğanın dengesini bozan insanlardan, DOĞA İNTİKAMINI ALIR. ALIYOR DA… DÜNYADA DAHA KÖTÜ FELAKETLERİ GÖRECEĞİZ…
 • Uzman bir Arkadaşımız: Kesinlikle katılıyorum. Tez zamanda, vakit geçmeden icraat yapılmalı. Laf / Söz Toplantısı değil, İCRAAT TOPLANTISI!!!
 • Emekli bir bürokrat: Türkiye’yi her yönü ile kurutan zihniyetten bir an evvel kurtulup, akıl, bilim ve ahlak yoluna dönmeliyiz.

devamedecek…

Bu Haberi PaylaşYorum Yap