10:52:02 SDÜ’de Yüz Yüze Eğitim İçin Hazırlıklar Devam Ediyor 09:54:30 Sıcak Asfalt Hedefi Tamamlanmak Üzere 09:44:33 Isparta Belediye Başkanlığı  Beton Ve Mamul Malzemeden Kaldırım ve Yol Kaplama İşleri Yaptıracak 09:38:21 Isparta DSİ 18. Bölge Müdürlüğü   Personel Taşıma Hizmeti Alacak 09:32:19 T.C.Tarım ve Orman Bakanlığı 6. Bölge Müdürlüğü Isparta Şube Müdürlüğü Şöförlü Ve Şöförsüz Hizmet Aracı Kiralanacaktır 15:09:52 SAKİN ŞEHİR EĞİRDİR EN HAREKETLİ GÜNLERİNİ YAŞIYOR! 10:53:17 GERİ SAYIM BAŞLADI… 10:43:46 ISVAK HEYETİ, AÇIK OTURUM TEMASLARINA BAŞLADI 10:19:40 Sütçüler İlçesinin Bir Hayali Daha Gerçekleşiyor 10:08:41 Eğirdir Fidanlık Müdürlüğünde 42 Türde 9 Milyon 530 Bin Adet Fidan Üretildi 09:48:37 Isparta Belediye Başkanlığı Isparta'da Muhtelif Cadde Ve Sokaklarda Yol Ve Kaldırım Kaplama İşi Yaptıracak 09:41:33 Bucak Belediye Başkanlığı Muhtelif Cins Ve Miktarda Akaryakıt Satın Alacak 09:32:38 Burdur Orman İşletme Müdürlüğü Katı Yakıt (Kömür) Satın Alacak 17:49:05 Chp’li Halıcı’dan Sağlık Çalışanına Yönelik Şiddete Tepki 15:51:00 Uyuşturucuyla Mücadele Devam Ediyor 15:09:35 Kick Boks Ailesine 17 Yeni Hakem 15:00:52 Eğirdir'de Ahilik Haftası Etkinliği 13:29:50 “PANDEMİ SÜRECİNDE EN BAŞARILI SİYASETÇİ İYİ PARTİLİ AYLİN CESUR” 13:19:05 Aksu-Yenişarbademli Yolundaki Altyapı Çalışmalarında Sona Yaklaşıldı 13:10:21 Eğirdir Gölü Manzaralı Ekinezyalar Hasat Olmaya Hazırlanıyor…

Göllerimiz Niçin Kuruyor?

eğirdir haber,akın gazetesi,egirdir haberler,son dakika,Göllerimiz Niçin Kuruyor?
Haberin Tarihi: 28.8.2021 10:16:17 - Okunma Sayısı:432 defa okundu.

HÜR SÖZ köşesinde yayınlanan yazımıza yapılan beğeni ve değerlendirmeler...

GÖLLERİMİZ NİÇİN KURUYOR?

            Geçtiğimiz Pazar akşamı (22 Ağustos ) HaberTürk TV’de;”Göllerimiz niçin kuruyor?” konulu bilimsel tartışmadan çıkardığımız sonuç ile TARHAN’ın önerilerini de içeren ve AKIN gazetesinin  HÜR SÖZ köşesinde yayınlanan yazımıza çok sayıda beğeni ve değerlendirmeler yapılmıştı.

            Biz de çok önemli bulduğumuz bu değerlendirmeleri AKIN okuyucularımızın istifadesine sunuyoruz… İyi okumalar…

                                                     ***

 • Fikriye ATUĞ : Bravo
 • Dr. Doğan ALTINBİLEK : Zeki bey, Tebrikler. Doğru tespitler ve önemli öneriler yapmışsınız.
 • Murat Kemal : Çok haklısınız Zeki abi. Maalesef insan faktörü ön planda.
 • Eğirdir Sulama Birliği ( Tarık) : Elinize sağlık abi. Çok yerinde ve doğru tespitler…
 • Türkiye Limnoloji Derneği: Bilgilendirme için teşekkür ediyorum. Bu genel sonuçlar, zaten yıllardır Limnoloji Derneği olarak söylediğimiz bir şey. En son 9. Ulusal Limnoloji Sempozyumunda da SONUÇ BİLDİRGESİ içinde de benzeri sonuçlara dikkat çektik.
 • Kutay GÜLAY : Vahşi kapitalizmin ve Tefeci – Bezirgan kafanın, bundan başka bir şey yapması beklenemez.
 • Ramazan TOPRAKLI : Çok güzel tespitler… Elinize sağlık Zeki bey.
 • Hale KASIMLI (CESUR) : Kaçırdım mı bilmiyorum, programda EĞİRDİR GÖLÜ ele alınmadı sanki. Tatlı Su Kaynağı olarak, BEYŞEHİR GÖLÜ’ndeki sorun, küçülme ele alındı. EĞİRDİR GÖLÜ yoktu!!! Belki ben kaçırmış olabilirim. Öyle değilse, böyle bir programda bile, bu kadar büyük sorunlar söz konusu iken anılmamış olması, Eğirdir’in sesi duyulmuyor demektir. Çok manidar.
 • Uzman bir Arkadaşımız: Yaşanan kuraklık, bin nasihatten daha etkili olacak… Eğirdir’ de yeni elma bahçesi kurmak cesaret işi bu andan sonra. DSİ Raporuna göre; Atabey ve Senirkent, toplam suyun %50’sini kullanıyor. Acilen sanal ödeneği, fiili ödeneğe dönüştürüp işe başlanmalı. Proje safhasında, başta Gölün en önemli girdisini sağlayan ÇAY GÖLETİ olmak üzere, hepsi durdurulmalı!!! Mevcutlar dolmazken, tam bir İSRAF örneği!!! Daha önemlisi; artık elma üreticisine, kullandığı suyun bedelini ödetecek yaptırımlar gelmeli, bunu hepimiz ödemeliyiz. Yasal yada kaçak sondajlar dahil.
 • Sevil GÜLAY : Teşekkürler, ben de televizyonda izledim. Anlayana sivrisinek saz, anlamayana da davul zurna az. Herkesin kulağı tıkalı. Yıllardır umursamadığı konular, kimin umurunda?!!! Sorumlular utansın!!!
 • Dr. Zeliha YAZAR : Bu yazılanların tamamı doğru tespitler. Ancak, dikkate alan, önemseyen, umurunda olan, geleceği düşünen yok ki maalesef.
 • Dr. Kadriye YURDAKÖK : Fabrika ve her türlü işletmelerin kullandıkları (Üretim aşamasında ) sular??? ( Kolalı, gazlı içecekler ) asıl unlar tüketiyor.
 • Dr. Ramazan ÖZEN : Doğanın dengesini bozan insanlardan, DOĞA İNTİKAMINI ALIR. ALIYOR DA… DÜNYADA DAHA KÖTÜ FELAKETLERİ GÖRECEĞİZ…
 • Uzman bir Arkadaşımız: Kesinlikle katılıyorum. Tez zamanda, vakit geçmeden icraat yapılmalı. Laf / Söz Toplantısı değil, İCRAAT TOPLANTISI!!!
 • Emekli bir bürokrat: Türkiye’yi her yönü ile kurutan zihniyetten bir an evvel kurtulup, akıl, bilim ve ahlak yoluna dönmeliyiz.

devamedecek…

Bu Haberi PaylaşYorum Yap