12:31:29 TBMM Başkanvekili Bilgiç Ve Milletvekili Gökgöz’den Başkan Tural’a Hayırlı Olsun Ziyareti  10:56:50 Eğirdir Köylere Hizmet Götürme Birliğinin Olağan Meclis Toplantısı Yapıldı 10:32:23 SDÜ’nün Genç Eczacıları Beyaz Önlüklerini Giydi 10:19:26 Ülke Genelindeki Su Ürünleri Sorunları Masaya Yatırıldı 09:55:58 Isparta Gençlik Ve Spor İl Müdürlüğü Yalvaç Ve Şarkikaraağaç Öğrenci Yurtları Bakım Ve Onarım Yapım İşi Yaptıracak 09:50:35 Isparta İl Milli Eğitim Müdürlüğü Keçiborlu İMKB İlkokulu Güçlendirme Ve Onarım İşleri Yaptıracak 09:43:18 Süleyman Demirel Üniversitesi Bina Tadilat İşi Ve Depo Yaptıracak 16:51:11 MURTAZA ERDOĞAN VEFAT ETTİ 15:14:59 Eğirdir Fen Lisesi İle İlgili Çalışmalar Devam Ediyor 15:13:21 Bölge Finalleri Öncesi Halk Oyunları Ekibine Moral Yemeği... 15:09:05 EYY TARIMSAL SULAMA!!! HOŞ GELDİN… 14:58:54 Başdeğirmen: “Profesyonel Maçlar Yapılabilecek” 14:52:49 Kadın Kooperatifi Üyeleriyle Teknik Gezi Düzenlendi 14:30:32 867 KADIN SAĞLIK ÇALIŞANINA KADES TANITILDI 13:38:39 Eğirdir Köylere Hizmet Götürme Birliğinin Olağan Meclis Toplantısı Yapıldı 11:41:13 Devletin Güler Yüzünü Milletimize Göstermeliyiz 10:32:49 Ortaokullar ve Liseler Arası Düzenlenen Futbol Turnuvası Sona Erdi 10:19:49 Antalya, Isparta ve Burdur Ticarette Güçlerini Birleştiriyor 10:07:46 Ezgi Gizem Altınçıbık Makaralı Yay Kadınlar Kategorisinde Türkiye 2.Si 10:01:10 İŞ GÜVENLİĞİ ÇALIŞMA HAYATININ ÖNCELİĞİDİR

VALİ SEYMENOĞLU; “BU GÖL  KURUYOR!!! GÖL KİRLENİYOR!!! SAHİP ÇIKMALIYIZ!!!”

eğirdir haber,akın gazetesi,egirdir haberler,son dakika,VALİ SEYMENOĞLU; “BU GÖL  KURUYOR!!! GÖL KİRLENİYOR!!! SAHİP ÇIKMALIYIZ!!!”
Haberin Tarihi: 1.11.2021 10:26:11 - Okunma Sayısı:982 defa okundu.

Zeki Tarhan Yazdı

VALİ SEYMENOĞLU; “BU GÖL  KURUYOR!!! GÖL KİRLENİYOR!!! SAHİP ÇIKMALIYIZ!!!”

                                  Zeki TARHAN – ANKARA

         Isparta valisi Ömer SEYMENOĞLU, 16 Ekim 2021 tarihinde, ISVAK / EKO – BİR / SDÜ / ISUBÜ paydaşlığında ve MAREM’in ev sahipliğinde gerçekleştirilen, “EĞİRDİR GÖLÜ VE TARIMSAL SULAMA” konulu BİLİMSEL VE SEKTÖREL ÇALIŞTAY’ da yaptığı açılış konuşmalarında; “Davetiye içeriğinde belirtilen ve sınırlarının çok iyi çizildiği anlaşılan ÇALIŞTAY’ın ana temasına ben dahil, bu Çalıştaya  katılan herkes ve hepimiz vakıfız. Yani, bu Göl kuruyor!!! Göl kirleniyor!!! Ve bu bölge için, ülkemiz için, insanımız için bu Göle sahip çıkmamız lâzım. Ama bunu yıllardır zaten söylüyoruz…” diyordu.

                                                       ***

         Vali SEYMENOĞLU, İlde Yürütmenin başıydı ve konuşmasının elbette ki bir ağırlığı olacaktı… Küresel iklim değişikliği ve buna bağlı kuraklık olgusunu, doğal koşullar bağlamında değerlendiriyor ve bu yönüyle zaten Gölü tartışmadıklarını vurgularken, Gölün suyunun eksilmesinden hareketle bir saptama yapıyor ve bakın nasıl bir çözümleme koyuyordu önümüze: “…Gölün ömrünü nasıl uzatabiliriz, nasıl faydalı ve temiz bir şekilde kullanabiliriz? Kuraklık bir gerçek, doğal koşullardan dolayı. Bu Çalıştay da, Gölün ömrünü nasıl uzatabiliriz? Zaten davetiyede bunun sınırları da çizilmiş, ana teması TARIMSAL SULAMA!!! Bu Çalıştay da bunu amaçlıyor.”

                                                    ***

          Sayın valimiz, açılış konuşmalarının çok güzel olduğunun altını çizerken, kendisinin de bu konuşmalardan zevk aldığını belirtiyor ama konuşmaların uzadığını söylüyordu… Ve Çalıştayın  moderatörlüğünü yapan TARHAN’ a dönerek, davetiye metninin içeriğinin ve temasının çok güzel olduğunu anımsatıyor ve davetiye metninin tamamını üzerine basarak okuyordu… Ve son cümlesi olan; “…Ben de konuşmamı böylece tamamlamış olayım” diyor ve noktayı şu şekilde koyuyordu: “Ne kadar güzel, ana temanın sınırları da çok güzel çizilmiş…Bütün bunlar, Çalıştayda tartışılacak… Çalıştay çıktıları, bizler için elbette ki REHBER OLACAKTIR.”

 

 

Bu Haberi PaylaşYorum Yap