SDÜ MR sorununa Süreyya Sadi Bilgiç son noktayı koydu

eğirdir haber,akın gazetesi,egirdir haberler,son dakika,SDÜ MR sorununa Süreyya Sadi Bilgiç  son noktayı koydu
Haberin Tarihi: 22.11.2021 13:58:29 - Okunma Sayısı:225 defa okundu.

TBMM başkan vekili Süreyya Sadi Bilgiç, MR hizmet alımına kökten bir çözüm getirdi.

SDÜ MR sorununa Süreyya Sadi Bilgiç

son noktayı koydu

 

2021 yılı başında başlanan SDÜ Araştırma Hastanesi MR hizmet alımı ihalesi, 3 kez yapılmasına rağmen firma katılımının olmaması ve fiyat yüksekliği gibi nedenlerle sonuçlandırılamamıştı.

TBMM başkan vekili Süreyya Sadi Bilgiç durumdan haberdar olur olmaz MR temini için gerekli girişimlerde bulundu. Önce Sağlık Bakanlığı ve hemen ardından Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanı Sayın İbrahim Şenel ile SDÜ heyetinin görüşmesini sağlayarak MR hizmet alımına kökten bir çözüm getirdi.

SDÜ’ye hemen aktarılacak 9,5 milyon TL’lik ödenek ile artık SDÜ MR hizmeti almak yerine MR cihazı sahibi olacak ve bu sorun en az 10 yıl boyunca ortadan kalkmış olacak.

TBMM başkan vekili Süreyya Sadi Bilgiç'in Isparta sağlık altyapısına verdiği değerin altını çizen SDÜ yönetimi alım sürecini en kısa zamanda gerçekleştirerek hastaların süreci en hafif şekilde atlatmaları için tüm gayreti göstereceklerini ifade etti.

Şehir Hastanesi yatırımın Isparta'ya kazandırılmasının ardından gelecek sene tamamlanması planlanan SDÜ ek binasına yatırım desteğine öncülük eden Bilgiç ayrıca diğer tüm üniversitede olduğu gibi borç sorunu bulunan SDÜ hastanesinin geçtiğimiz yıl 130 milyonluk borcunun ödenmesini de sağlamıştı. MR'ın satın alması ile birlikte SDÜ'nün MR problemi uzun süreli çözülmüş olacak.

Bu Haberi Paylaş  • Rumuz
    (Rumuz)
    22.11.2021 14:06:26
    Darısı eğirdir kemik eklem hastalıkları hastanesine bizlerde ısparta ya gitmekten kurtuluruz inşallah
Yorum Yap