19:33:56 Davraz Turizm Merkezi’nde Kış Şenlikleri Düzenlendi 19:27:36 MHP Eğirdir İlçe Teşkilatı'ndan Musluktan Su Yerine Çamur Akması Sorunu Hakkında Çözüm Önerileri 11:08:37 YAŞAR YILMAZ VEFAT ETTİ 10:49:12 BAKA 2022 Yılı Ocak Ayı Yönetim Kurulu Toplantısı Davraz’da Yapıldı 10:40:15 TÜRSAB İzmir Bölgesinden Eğirdir Çıkarması 10:21:34 Burdur Belediye Başkanlığı 6 Adet Taşınmazı (Dükkan Ve Büfe) Kiraya Verecek 10:15:46 Şarkikaraağaç (Sulh Hukuk Mah.) Satış Memurluğu Isparta Şarkikaraağaç'da 3 Katlı Bina Mahkemeden Satılıktır 09:59:45 Isparta İcra Dairesi Müdürlüğü İcradan Satılık 3.300 Adet Gözlük Camı 20:37:07 Eğirdir'de Futsal Heyecanı Sona Erdi 17:19:22 Gruplar Halinde Dolaşan Başıboş Köpekler Mahalleliyi Tedirgin Ediyor 16:32:21 “EĞİRDİR’E DAİR” KİTABIN KRİTİĞİ (2. Bölüm) 16:19:17 Başkan Başdeğirmen’den, Öğrencilere Yarı Yıl Hediyesi 15:02:26 AHMET ARMUTOĞLU’NDAN KARNE MESAJI 14:46:11 “EĞİRDİR’E DAİR” KİTABIN KRİTİĞİ 14:43:33 Keçiborlu İcra Dairesi Müdürlüğü Keçiborlu'da 4.150 M² Tarla İcradan Satılık (Çoklu Satış) 14:43:25 Usta Sanatçı Müfit Can Saçıntı, Yeni Oyunu "İtiraz Ediyorum" İle Isparta'ya Geliyor! 14:36:44 Isparta İcra Dairesi Müdürlüğü 14:29:45 Eğirdir İcra Dairesi Müdürlüğünce Eğirdir'de 144 M² "İki Katlı Ahşap Yapı" İcradan Satılık 12:42:56 Milletvekili Cesur'dan Akın'a kutlama mesajı 12:40:13 EĞİRDİR’DE OKULLARDA KARNE SEVİNCİ YAŞANDI

Isparta Meydan AVM Otoparkı Tadilat Dolayısıyla Kapatılıyor

eğirdir haber,akın gazetesi,egirdir haberler,son dakika,Isparta Meydan AVM Otoparkı Tadilat Dolayısıyla Kapatılıyor
Haberin Tarihi: 2.12.2021 10:55:22 - Okunma Sayısı:310 defa okundu.

Cumhuriyet Caddesi esnafıyla bir araya gelen Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, Meydan AVM’nin altındaki kapalı otoparkın tadilat amacıyla 10 Aralık’ta kapatılacağını ve AVM yönetimine devredileceğini söyledi.

Isparta Meydan AVM Otoparkı Tadilat Dolayısıyla Kapatılıyor

Cumhuriyet Caddesi esnafıyla bir araya gelen Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, Meydan AVM’nin altındaki kapalı otoparkın tadilat amacıyla 10 Aralık’ta kapatılacağını ve AVM yönetimine devredileceğini söyledi. Başkan Başdeğirmen, “Müteahhit firma otoparkta gerekli tadilat çalışmalarını yaptıktan sonra burası AVM otoparkı olarak hizmete açılacak” dedi.

Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, Cumhuriyet Caddesi esnafıyla bir araya geldi, talep, istek ve önerilerini dinledi. Esnafın merak ettiği ITKM olarak bilinen ve yeni adıyla Isparta Meydan AVM’deki çalışmalar hakkında bilgiler veren Belediye Başkanı Başdeğirmen, Meydan AVM’deki Kültür Merkezi’nin tamamlanarak faaliyete geçmesinin ardından bugüne kadar 15 etkinlik gerçekleştirildiğini ve etkinliklerin devam ettiğini söyledi.

Daha önce ekim ayı sonunda Meydan AVM’nin açılabileceğinin ifade edildiğine değinen Başkan Başdeğirmen, firmaların içerideki restorasyon işlemlerini yetiştiremediklerini belirtti. Başdeğirmen, “AVM’ler yılda 2 kez açılırmış.  İlki Ekim sonu diğeri Mart ayı sonuymuş. Mağazalar Mart sonunda yazlık kıyafetlerle, Ekim sonunda da kışlık ihtiyaçlar için girerlermiş. Öyle olunca Ekim ayına yetiştiremediler, Mart ayına bıraktılar. Mart için firmaların hepsi çalışıyorlar. AVM’de hepimizin istifade edebileceği alışverişin içerisindeki işletmeler olacak” dedi.

Meydan AVM’nin altındaki otoparkın bazı tertibatlarının yapılması gerektiğine değinen Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, “Müteahhit firma çalışmaları tamamlayıp buradan çıkmak istiyor. En son işi de otoparktaki çalışmaları yapmak. Aydınlatmalar yetersiz, aydınlatmalar yapılıyor. Su ve kanalizasyonla ilgili sıkıntılar giderilecek. Yangın söndürme tertibatı otomatik olarak tamamlanacak. Bu şekilde hizmetimize sunulacak” diye konuştu.

Otoparkın çalıştırılmasının AVM yönetimine ait olduğunu kaydeden Başkan Başdeğirmen, “Otoparkı biz onlara devrettik. Büyük ihtimalle ücretsiz yapacaklarını tahmin ediyoruz. Her ne kadar mevzuatta 3 saat ücretsiz olma şartı olsa da belki de tamamını ücretsiz yapma durumları var. Esnafımız burayı kullanmaya devam edecek” dedi.

Belediye Başkanı Başdeğirmen, Meydan AVM otoparkının 1800 araçlık olduğunu ancak bugüne kadar 1200 araçlık kısmının kullanıldığını belirterek, “Geriye kalan 600 araçlık yer faaliyette değildi. Firma şimdi o kısmı da faaliyete geçiriyor ve kapasiteyi arttırıyor. Böylelikle biraz daha rahatlık sağlanacağı inancındayız. Çalışmaların ardından otoparkımız yeniden Isparta’mızın hizmetine canlı bir şekilde başlayacaktır” görüşlerinde bulundu.

Bu Haberi PaylaşYorum Yap