19:33:56 Davraz Turizm Merkezi’nde Kış Şenlikleri Düzenlendi 19:27:36 MHP Eğirdir İlçe Teşkilatı'ndan Musluktan Su Yerine Çamur Akması Sorunu Hakkında Çözüm Önerileri 11:08:37 YAŞAR YILMAZ VEFAT ETTİ 10:49:12 BAKA 2022 Yılı Ocak Ayı Yönetim Kurulu Toplantısı Davraz’da Yapıldı 10:40:15 TÜRSAB İzmir Bölgesinden Eğirdir Çıkarması 10:21:34 Burdur Belediye Başkanlığı 6 Adet Taşınmazı (Dükkan Ve Büfe) Kiraya Verecek 10:15:46 Şarkikaraağaç (Sulh Hukuk Mah.) Satış Memurluğu Isparta Şarkikaraağaç'da 3 Katlı Bina Mahkemeden Satılıktır 09:59:45 Isparta İcra Dairesi Müdürlüğü İcradan Satılık 3.300 Adet Gözlük Camı 20:37:07 Eğirdir'de Futsal Heyecanı Sona Erdi 17:19:22 Gruplar Halinde Dolaşan Başıboş Köpekler Mahalleliyi Tedirgin Ediyor 16:32:21 “EĞİRDİR’E DAİR” KİTABIN KRİTİĞİ (2. Bölüm) 16:19:17 Başkan Başdeğirmen’den, Öğrencilere Yarı Yıl Hediyesi 15:02:26 AHMET ARMUTOĞLU’NDAN KARNE MESAJI 14:46:11 “EĞİRDİR’E DAİR” KİTABIN KRİTİĞİ 14:43:33 Keçiborlu İcra Dairesi Müdürlüğü Keçiborlu'da 4.150 M² Tarla İcradan Satılık (Çoklu Satış) 14:43:25 Usta Sanatçı Müfit Can Saçıntı, Yeni Oyunu "İtiraz Ediyorum" İle Isparta'ya Geliyor! 14:36:44 Isparta İcra Dairesi Müdürlüğü 14:29:45 Eğirdir İcra Dairesi Müdürlüğünce Eğirdir'de 144 M² "İki Katlı Ahşap Yapı" İcradan Satılık 12:42:56 Milletvekili Cesur'dan Akın'a kutlama mesajı 12:40:13 EĞİRDİR’DE OKULLARDA KARNE SEVİNCİ YAŞANDI

Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’in 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı

eğirdir haber,akın gazetesi,egirdir haberler,son dakika,Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’in 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı
Haberin Tarihi: 3.12.2021 09:52:38 - Okunma Sayısı:201 defa okundu.

Başdeğirmen: "Hiçbir engelin seçim olmadığından hareketle gerek şahsım gerekse Isparta Belediyesi olarak engelli vatandaşlarımızın herhangi bir eksiklik hissine kapılmalarına müsaade etmeden, sorunlarının çözümüne ve taleplerini cevapsız bırakmama adına çalışıyoruz."

Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’in 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı

 

Engelli bireylerin topluma kazandırılması, sorunlarına dikkat çekmek, toplumsal farkındalığın oluşturulması, haklarının tam ve diğer bireylerle eşit ölçüde kullanılması amacıyla; Birleşmiş Milletler, 3 Aralık gününü “Dünya Engelliler Günü” olarak kabul etmiştir.

Engelli kardeşlerimizin zorluk çekmeden hayatlarını sürdürebilmeleri, toplumsal bilinç ve bilgi düzeyinin artırılması, yardımlaşma ve empati düzeyinin yükselmesiyle mümkündür.

Şahsım ve Isparta Belediyesi olarak engelli kardeşlerimizle yılın 365 günü birlikte olmayı tercih eden bir yönetim anlayışı içiresinde olduğumuzu belirtmek isterim.

Engelli kardeşlerimize destek olmak, ihtiyaçlarının tespitine yönelik çalışmalarımıza aralıksız devam ediyoruz.

Engelli kardeşlerimizin desteklenmeleri halinde neleri başarabileceklerini biliyor ve onların yaşama sevinçlerine ortak olarak büyük başarılara imza atacaklarını görüyoruz.

Hiçbir engelin seçim olmadığından hareketle gerek şahsım gerekse Isparta Belediyesi olarak engelli vatandaşlarımızın herhangi bir eksiklik hissine kapılmalarına müsaade etmeden, sorunlarının çözümüne ve taleplerini cevapsız bırakmama adına çalışıyoruz.

Buradan hareketle, göreve gelmemin hemen ardından belediyemiz bünyesinde Engelli Koordinasyon Merkezimizi kurarak işe başladık.

Tüm engelli derneklerimizle ihtiyaçların tespitine yönelik istişarelerde bulunduk.

Şehrimizdeki engelli yollarını, rampalarını standartlara göre yeniledik ve çalışmalarımıza devam ediyoruz.

Umuma açık tuvaletleri engellilerimizin kullanımına uygun hale getirdik.

Evde bakım hizmetine ihtiyaç duyan engellilerimizin yanında olduk.

3 adet tekerlekli engelli kardeşimizi taşımaya uygun nakil aracımızı belediyemiz bünyesine kazandırarak her gün talep eden engelli bireyleri ya da yürüyemeyen sandalyeye bağımlı hastalarımızı istedikleri sağlık kuruluşlarına nakillerini gerçekleştiriyoruz.

Başta akülü tekerlekli engelli aracı olmak üzere engellilerimizin ihtiyaçları olan konuşan tansiyon aleti, konuşan saat, konuşan ısı ölçer, beyaz baston, engelli satranç takımları dağıttık ve talepler doğrultusunda çalışmalarımıza devam ediyoruz. 

Engellilerimize yönelik çalışmalarımızı sadece kamuya açık alanlarda değil, kendi evlerindeki ihtiyaçlarına göre de sürdürdük.

Bu kapsamda;

Engelli kardeşlerimizin evlerinin giriş, çıkışlarını, evlerinin içerisinde zorlandıkları alanları, kullandıkları yolları da talepleri doğrultusunda daha rahat kullanabilmeleri amacıyla düzenledik.  

Engelli kardeşlerimizin araçla ulaşımlarında rahatlık sağlamak amacıyla, açık ve kapalı otopark alanlarımızda engelli park yerlerinin sayısını artırdık.

Engelli kardeşlerimizin evlerinde içme suyu olarak kullandıkları ve yüzde 30 olarak uygulanan indirim bedelini yüzde 50 oranına çıkarttık.

Belediye olarak engelli vatandaşlarımızın sorunlarına öncelik verdik, bu sorunlarının çözümü noktasında ciddi çalışmalara imza attık, sosyal hayatta daha çok yer almaları için de çalışmalarımıza devam edeceğimizi bir kez daha belirtmek istiyorum.

Çünkü; Toplumsal bilinç ve bilgi düzeyinin artırılması, yardımlaşma ve empati düzeyinin yükselmesiyle engelli kardeşlerimizin hayat standartlarının daha da yükseleceğine inanıyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle, tüm hemşehrilerimi engelli vatandaşlarımıza yardımcı ve destek olmaya, onların sorunlarını adeta kendi sorunları bilerek üzerlerine düşen görevleri yerine getirmeye çağırıyor; başta ilimizde yaşayan engelli kardeşlerim olmak üzere, tüm engelli bireylerin ‘3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü en içten duygularımla kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Bu Haberi PaylaşYorum Yap