19:10:00 Santek Yapı Dekorasyon Mobilya Fuarı 18 Mayısta Gökkubbe’de Açılıyor 18:48:18 Atadan Toruna, Goncadan Kokuya: Gül Çocuk 14:51:16 EĞİRDİR’DE GENÇLİK HAFTASI KUTLAMALARI BAŞLADI 10:13:36 Anadolu Vakfı Değerli Öğretmenim Programı  Ispartalı Öğretmen Ve İdarecilerle Buluşuyor 09:54:05 “EĞİRDİR’E DAİR” KİTAP KRİTİĞİ…(6. Bölüm-3) 09:42:09 Terörizmle Mücadele Eğitim Ve Tatbikat Mrk.K.Lığı  Temizlik Malzemesi Satın Alacak 09:35:14 Keçiborlu İcra Dairesi Müdürlüğü Uluborlu'da Depolu Mesken İcradan Satılık 09:29:04 Isparta İcra Dairesi Müdürlüğü Audi Marka A8 "A8 Quattro Tıptroniclong Tipli Araç İcradan Satılık 16:18:53 TEŞEKKÜRLER DULUPÇU HOCAM 14:30:10 EĞİRDİR TRAFİĞİ MECLİSTE MASAYA YATIRILDI 11:30:40 Isparta Belediyesi Sıfır Atık Projesi Kapsamında 1.Sınıf Atık Getirme Merkezinin İnşaatını Tamamladı 11:24:31 Isparta Belediyeden Ücretsiz Wi-Fi Hizmeti 11:13:20 Eğirdir Gölünden Kaçak Avlanan 6 Şahsa 35 Bin 86 Lira Ceza Kesildi 10:25:52 EĞİRDİR’DE GENÇLİK HAFTASI KUTLANACAK 09:50:41 Şarkikaraağaç İcra Dairesi Müdürlüğünce Şarkikaraağaç'ta 1.072 M² Tarla İcradan Satılık 09:44:38 Şarkikaraağaç (Sulh Hukuk Mah.) Satış Memurluğu Şarkikaraağaç'ta 3.825 M² Tarla Mahkemeden Satılık (Çoklu Satış) 09:38:58 Isparta 2. (Sulh Hukuk Mah.) Satış Memurluğu Isparta Merkez'de 96 M² Hisseli Arsa Mahkemeden Satılık (Çoklu Satış) 17:48:38 “EĞİRDİR’E DAİR” KİTAP KRİTİĞİ…(6. Bölüm-2) 17:37:06 Limnolojik Etüt Ve Avlanılabilir Stok Tespiti Eğitimi Tamamlandı 16:39:26 Belediye Babamıza Geliyoruz Her Türlü Sorunumuzu Çözüyoruz

Süleyman Demirel Üniversitesi Prototip Atölyesi Açıldı

eğirdir haber,akın gazetesi,egirdir haberler,son dakika,Süleyman Demirel Üniversitesi Prototip Atölyesi Açıldı
Haberin Tarihi: 15.12.2021 15:05:21 - Okunma Sayısı:546 defa okundu.

Eğitim şehri Isparta’daki üniversiteler öğrencilerinin mesleklerini daha iyi yapabilmeleri için her türlü imkanı sunuyor.

SÜLEYMAN DEMİREL ÜNİVERSİTESİ PROTOTİP ATÖLYESİ AÇILDI

Sektör ihtiyaçlarına cevap verecek düzeyde tasarlanan Atölyede, önprototip ve prototip üretilebilecek; ilk üretim desteği ise ücretsiz sağlanacak. Katma değeri yüksek ürünlerin üretilmesi için gerekli olan her türlü elektronik ve mekanik alt yapıya sahip SDÜ Prototip Atölyesi, 14 Aralık Salı günü saat 14.00’te Batı Yerleşkesi Merkezi Derslikler Binasında kapılarını açtı.

Eğitim şehri Isparta’daki üniversiteler öğrencilerinin mesleklerini daha iyi yapabilmeleri için her türlü imkanı sunuyor. Bu kapsamda Süleyman Demirel Üniversitesi, “Prototip Atölyesi” oluşturarak tüm öğrencilerin kullanımına sundu. SDÜ Batı Yerleşkesi Merkezi Derslikler binasındaki atölyenin açılışı Vali Ömer Seymenoğlu, SDÜ Rektörü Prof. Dr. İlker Hüseyin Çarıkçı, akademisyenler ve öğrencilerin katılımıyla gerçekleştirildi.

Prototip Atölyesi SDÜ bünyesinde Ar-Ge faaliyetlerine destek sağlamak, inovasyon kültürlerini geliştirmek, yeni girişimlerin önünü açmak amacıyla basit ve orta zorlukta prototip yapılmasını sağlayan üretim alanı olarak kuruldu. Atölyeden, herhangi bir proje fikri olan tüm öğrenciler yararlanabilecek. Sektör ihtiyaçlarına cevap verecek düzeyde tasarlanan Atölyede, ön prototip ve prototip üretilebilecek; ilk üretim desteği ise ücretsiz sağlanacak. Prototip atölyesi ile araştırmacılara; Açık çalışma ofisi, bilgisayar ve internete erişim olanakları, mevcut mühendislik ve dizayn programlarını kullanma hakkı ve danışma olanakları yanında prototip çalışması için alan ve temel gereksinmelere yönelik makine, alet, teçhizat ve üretim için yardımcı olacak uzmanlar bulunuyor.

Kurdele kesimi öncesi bir açıklama yapan Vali Seymenoğlu üniversite kenti olan Isparta’daki tüm üniversite öğrencilerinin bu ve benzeri alanlardan yararlanmalarını tavsiye ederek atölyenin oluşturulmasında emeği geçen Rektör Çarıkçı ve çalışma arkadaşlarına teşekkür etti.

Vali Seymenoğlu, “Üniversitelerin olmazsa olmazı bu tür teknik donanımlarla sahip atölyelerde kendi becerilerini kendi fikirlerini çalışmaya fırsat tanıyabilmek. Üniversitelerimizin güzide öğrencileri inşallah ilerisi için hayallerindeki fikirlerinin alt yapısını burada hocaları ile beraber oluşturacaklar ve ülkemiz için, insanlık için önemli teknolojik buluşlara imza atacaklardır. Üniversite öğrencilerimiz bu burayı bol bol kullansınlar, sadece bu atölyeyi değil biraz önce Rektör Bey bahsetti bu binanın içerisinde çok daha güzel çok daha kapsamlı teknik donanımlara sahip, altyapısı oluşturulmuş ofisler ve atölyeler mevcut, buraları da kullanmamız lazım. Atölyenin bütün öğrencilerimize, üniversitemize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

Açılışın ardından Vali Seymenoğlu atölyede bulunan alanları tek tek gezerek öğrenci ve akademisyenlerden bilgi aldı, öğrencilerin projelerini dinleyerek başarılarının devamını diledi.

Bu Haberi PaylaşYorum Yap