19:33:56 Davraz Turizm Merkezi’nde Kış Şenlikleri Düzenlendi 19:27:36 MHP Eğirdir İlçe Teşkilatı'ndan Musluktan Su Yerine Çamur Akması Sorunu Hakkında Çözüm Önerileri 11:08:37 YAŞAR YILMAZ VEFAT ETTİ 10:49:12 BAKA 2022 Yılı Ocak Ayı Yönetim Kurulu Toplantısı Davraz’da Yapıldı 10:40:15 TÜRSAB İzmir Bölgesinden Eğirdir Çıkarması 10:21:34 Burdur Belediye Başkanlığı 6 Adet Taşınmazı (Dükkan Ve Büfe) Kiraya Verecek 10:15:46 Şarkikaraağaç (Sulh Hukuk Mah.) Satış Memurluğu Isparta Şarkikaraağaç'da 3 Katlı Bina Mahkemeden Satılıktır 09:59:45 Isparta İcra Dairesi Müdürlüğü İcradan Satılık 3.300 Adet Gözlük Camı 20:37:07 Eğirdir'de Futsal Heyecanı Sona Erdi 17:19:22 Gruplar Halinde Dolaşan Başıboş Köpekler Mahalleliyi Tedirgin Ediyor 16:32:21 “EĞİRDİR’E DAİR” KİTABIN KRİTİĞİ (2. Bölüm) 16:19:17 Başkan Başdeğirmen’den, Öğrencilere Yarı Yıl Hediyesi 15:02:26 AHMET ARMUTOĞLU’NDAN KARNE MESAJI 14:46:11 “EĞİRDİR’E DAİR” KİTABIN KRİTİĞİ 14:43:33 Keçiborlu İcra Dairesi Müdürlüğü Keçiborlu'da 4.150 M² Tarla İcradan Satılık (Çoklu Satış) 14:43:25 Usta Sanatçı Müfit Can Saçıntı, Yeni Oyunu "İtiraz Ediyorum" İle Isparta'ya Geliyor! 14:36:44 Isparta İcra Dairesi Müdürlüğü 14:29:45 Eğirdir İcra Dairesi Müdürlüğünce Eğirdir'de 144 M² "İki Katlı Ahşap Yapı" İcradan Satılık 12:42:56 Milletvekili Cesur'dan Akın'a kutlama mesajı 12:40:13 EĞİRDİR’DE OKULLARDA KARNE SEVİNCİ YAŞANDI

5. Kitap Fuarında Yazarlar Büyük İlgi Görüyor

eğirdir haber,akın gazetesi,egirdir haberler,son dakika,5. Kitap Fuarında Yazarlar Büyük İlgi Görüyor
Haberin Tarihi: 18.12.2021 12:16:13 - Okunma Sayısı:240 defa okundu.

Fuarda kitap imzalayan ve söyleşi gerçekleştiren yazarlar Nurullah Genç, Dursun Ali Erzincanlı ve Saliha Erdim, 5. Kitap Fuarının düzenlenmesinden dolayı Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’e teşekkür ettiler.

  1. KİTAP FUARINDA YAZARLAR BÜYÜK İLGİ GÖRÜYOR

Isparta Belediyesi 5. Kitap Fuarına katılan yazarlar kitapseverler tarafından oldukça ilgiyle karşılanıyor. Fuarda kitap imzalayan ve söyleşi gerçekleştiren yazarlar Nurullah Genç, Dursun Ali Erzincanlı ve Saliha Erdim, 5. Kitap Fuarının düzenlenmesinden dolayı Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’e teşekkür ettiler.

Isparta Belediyesi tarafından bu yıl 5’inci düzenlenen Kitap Fuarı, yazarlar ve kitap dostlarını ağırlamaya devam ediyor. Fuarda vatandaşlar bir yandan istedikleri kitaplara ulaşırken, diğer yandan da yazarlarla bir araya gelip, kitap imzalatıyor, söyleşilere katılıyor. Fuara katılan yazarlar her yaş grubundan oldukça ilgi görüyor. Son olarak yazarlar Nurullah Genç, Dursun Ali Erzincanlı ve Saliha Erdim, 5. Kitap Fuarında kitapseverlerle buluştu, kitap imzaladı ve söyleşi gerçekleştirdi.

Yazar Nurullah Genç, 1998 yılında ‘Gül ve Ben’ adlı bir eser yayımladığını ve gül şiirleri armağanı büyük ödülünü aldığını söyledi. Bir televizyoncu arkadaşının ‘gül konuşacaksak güllerin şehri Isparta’ya gidelim’ demesiyle birlikte ilk kez Isparta’ya geldiğini belirten Genç, “O zaman gül tarlalarında gezmiş ve medeniyeti konuşmuştuk. Isparta gül kavramıyla özdeşleştiği için bizim için ayrı bir şehir. Ama daha önceki fuarlarda davet aldığımız halde gelemedik. 5. Kitap Fuarında Isparta’dayız, mutluyum. Burada hatıralarımdan insanlar, dostlarım var. İlkokuldaki öğretmenim burada. Belediyemize teşekkür ediyorum. Yoğun katılım olduğunu görüyorum. Kitap, kültür, irfan bizim asla gözardı edemeyeceğimiz kavramlar. Biz hikmet arayan insanlarız, hikmeti kitaplarda daha çok bulabildiğimiz için uzak durmamız gerekiyor. Tüm kardeşlerimizin faydalanmasını öneririm” dedi.

Kitapseverlerin yoğun ilgisiyle karşılaşan Dursun Ali Erzincanlı da fuarda kitaplarını imzaladı. Kış mevsimi dolayısıyla soğuk bir havaya denk geldiğini ancak fuar ortamının sıcak olduğunu dile getiren Erzincanlı, “Çok güzel bir hazırlık olmuş. Emeği geçen başta sayın belediye başkanımız olmak üzere herkese teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

Kitap dostlarıyla buluşarak söyleşi gerçekleştiren Saliha Erdim de 5. Kitap Fuarına çok anlamlı ve güzel bir ilginin olduğunu söyledi. İnsanların kitap fuarına bir kişiyi değil, bir değeri sahiplenmeye geldiğine değinen Erdim, “Bilgilenmek ve daha doğru bir hayat yaşamak üzere geliyorlar. Herkes öğrendiği bilgilerden hayatını değiştirdiğini, güzelleştirdiğine dair geri bildirimlerde bulunuyorlar. Bu Allah’ın bir lütfu. Isparta Belediye Başkanımıza ve emeği geçenlere fuar organizasyonu için çok teşekkür ediyorum, çok takdirlerimi ifade ediyorum. İnsanların doğruyu görebilmesi için okuması şarttır, okuması için de bu fuarlar vesiledir. Biz ekmek, su, hava gibi okumaya ihtiyacımız var. Isparta’da olduğum için çok mutlu ve sevinçliyim. Herkese selamlarımı ve hürmetlerimi iletiliyorum” ifadelerini kullandı.

Bu Haberi PaylaşYorum Yap