17:16:34 EĞİRDİR’DE KENTSEL GELİŞİM – Ali SİNAN (BÖLÜM 7 / 15) 15:46:54 “İYİ PARTİ ISPARTA MİLLETVEKİLİ AYLİN CESUR’DAN  AK PARTİ MİLLETVEKİLİ EROĞLU’NA  YANIT: GAP’I GAPTIRMAYIZ, DEMİREL’İN ESERLERİNİ DE UNUTTURMAYIZ!” 14:09:26 BİNATLI AİLESİNİN MUTLU GÜNÜ 11:42:32 SDÜ Öğrencisi İlyas Pamukçu Klavye Şampiyonasında Dünya İkincisi Oldu 11:32:35 7 BİNE YAKIN ÖĞRENCİ SDÜ AİLESİNE KATILDI 11:03:18 EĞİRDİR GÖLÜ’NDE TARİHİ KEŞİF 09:54:04 Isparta İl Özel İdaresi Bina İnşaatı Yaptıracak 09:47:26 Yalvaç İcra Dairesi Müdürlüğünce Yalvaç'ta 1. 107 M² Tarla İçerisindeki Mesken İle Birlikte İcradan Satılık 09:39:25 Isparta Belediye Başkanlığı Akıllı Kavşak Sistemi Ve Donanımı Alacak 09:32:07 ISPARTA İL ÖZEL İDARESİ YATIRIM VE İNŞAAT MÜDÜRLÜĞÜ 16:52:30 EĞİRDİR MYO TERCİH DÖNEMİNDE YÜZDE 100’LÜK DOLULUK ORANI YAKALADI 15:53:02 ISUBÜ, JAPONYALI BİLİM İNSANI PROF. DR. HİROSHİ YAMAGUCHİ’Yİ KONUK ETTİ 10:26:21 Mutluluklar Dileriz 10:00:56 EĞİRDİR’DE KENTSEL GELİŞİM – Ali SİNAN (BÖLÜM 7 / 14) 09:44:46 Yalvaç İcra Dairesi Müdürlüğünce Gelendost'ta 1.919 M² Tarla İcradan Satılık 09:38:05 Isparta Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü 2 Adet Dükkan Yerini Kiraya Verecek 09:30:46 Isparta İl Özel İdaresi Proje Yapım Hizmeti Alacak 16:43:45 ARDIÇ GÖNÜLLÜLERİ ÇALIŞTAY’DA BULUŞTU 16:34:33 EĞİRDİR’DE KENTSEL GELİŞİM – Ali SİNAN (BÖLÜM 7 / 13) 11:57:18 Emekli Öğretmen Kenan Akdemir Vefat Etti

5. Kitap Fuarında Yazarlar Büyük İlgi Görüyor

eğirdir haber,akın gazetesi,egirdir haberler,son dakika,5. Kitap Fuarında Yazarlar Büyük İlgi Görüyor
Haberin Tarihi: 18.12.2021 12:16:13 - Okunma Sayısı:680 defa okundu.

Fuarda kitap imzalayan ve söyleşi gerçekleştiren yazarlar Nurullah Genç, Dursun Ali Erzincanlı ve Saliha Erdim, 5. Kitap Fuarının düzenlenmesinden dolayı Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’e teşekkür ettiler.

  1. KİTAP FUARINDA YAZARLAR BÜYÜK İLGİ GÖRÜYOR

Isparta Belediyesi 5. Kitap Fuarına katılan yazarlar kitapseverler tarafından oldukça ilgiyle karşılanıyor. Fuarda kitap imzalayan ve söyleşi gerçekleştiren yazarlar Nurullah Genç, Dursun Ali Erzincanlı ve Saliha Erdim, 5. Kitap Fuarının düzenlenmesinden dolayı Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’e teşekkür ettiler.

Isparta Belediyesi tarafından bu yıl 5’inci düzenlenen Kitap Fuarı, yazarlar ve kitap dostlarını ağırlamaya devam ediyor. Fuarda vatandaşlar bir yandan istedikleri kitaplara ulaşırken, diğer yandan da yazarlarla bir araya gelip, kitap imzalatıyor, söyleşilere katılıyor. Fuara katılan yazarlar her yaş grubundan oldukça ilgi görüyor. Son olarak yazarlar Nurullah Genç, Dursun Ali Erzincanlı ve Saliha Erdim, 5. Kitap Fuarında kitapseverlerle buluştu, kitap imzaladı ve söyleşi gerçekleştirdi.

Yazar Nurullah Genç, 1998 yılında ‘Gül ve Ben’ adlı bir eser yayımladığını ve gül şiirleri armağanı büyük ödülünü aldığını söyledi. Bir televizyoncu arkadaşının ‘gül konuşacaksak güllerin şehri Isparta’ya gidelim’ demesiyle birlikte ilk kez Isparta’ya geldiğini belirten Genç, “O zaman gül tarlalarında gezmiş ve medeniyeti konuşmuştuk. Isparta gül kavramıyla özdeşleştiği için bizim için ayrı bir şehir. Ama daha önceki fuarlarda davet aldığımız halde gelemedik. 5. Kitap Fuarında Isparta’dayız, mutluyum. Burada hatıralarımdan insanlar, dostlarım var. İlkokuldaki öğretmenim burada. Belediyemize teşekkür ediyorum. Yoğun katılım olduğunu görüyorum. Kitap, kültür, irfan bizim asla gözardı edemeyeceğimiz kavramlar. Biz hikmet arayan insanlarız, hikmeti kitaplarda daha çok bulabildiğimiz için uzak durmamız gerekiyor. Tüm kardeşlerimizin faydalanmasını öneririm” dedi.

Kitapseverlerin yoğun ilgisiyle karşılaşan Dursun Ali Erzincanlı da fuarda kitaplarını imzaladı. Kış mevsimi dolayısıyla soğuk bir havaya denk geldiğini ancak fuar ortamının sıcak olduğunu dile getiren Erzincanlı, “Çok güzel bir hazırlık olmuş. Emeği geçen başta sayın belediye başkanımız olmak üzere herkese teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

Kitap dostlarıyla buluşarak söyleşi gerçekleştiren Saliha Erdim de 5. Kitap Fuarına çok anlamlı ve güzel bir ilginin olduğunu söyledi. İnsanların kitap fuarına bir kişiyi değil, bir değeri sahiplenmeye geldiğine değinen Erdim, “Bilgilenmek ve daha doğru bir hayat yaşamak üzere geliyorlar. Herkes öğrendiği bilgilerden hayatını değiştirdiğini, güzelleştirdiğine dair geri bildirimlerde bulunuyorlar. Bu Allah’ın bir lütfu. Isparta Belediye Başkanımıza ve emeği geçenlere fuar organizasyonu için çok teşekkür ediyorum, çok takdirlerimi ifade ediyorum. İnsanların doğruyu görebilmesi için okuması şarttır, okuması için de bu fuarlar vesiledir. Biz ekmek, su, hava gibi okumaya ihtiyacımız var. Isparta’da olduğum için çok mutlu ve sevinçliyim. Herkese selamlarımı ve hürmetlerimi iletiliyorum” ifadelerini kullandı.

Bu Haberi PaylaşYorum Yap