17:16:34 EĞİRDİR’DE KENTSEL GELİŞİM – Ali SİNAN (BÖLÜM 7 / 15) 15:46:54 “İYİ PARTİ ISPARTA MİLLETVEKİLİ AYLİN CESUR’DAN  AK PARTİ MİLLETVEKİLİ EROĞLU’NA  YANIT: GAP’I GAPTIRMAYIZ, DEMİREL’İN ESERLERİNİ DE UNUTTURMAYIZ!” 14:09:26 BİNATLI AİLESİNİN MUTLU GÜNÜ 11:42:32 SDÜ Öğrencisi İlyas Pamukçu Klavye Şampiyonasında Dünya İkincisi Oldu 11:32:35 7 BİNE YAKIN ÖĞRENCİ SDÜ AİLESİNE KATILDI 11:03:18 EĞİRDİR GÖLÜ’NDE TARİHİ KEŞİF 09:54:04 Isparta İl Özel İdaresi Bina İnşaatı Yaptıracak 09:47:26 Yalvaç İcra Dairesi Müdürlüğünce Yalvaç'ta 1. 107 M² Tarla İçerisindeki Mesken İle Birlikte İcradan Satılık 09:39:25 Isparta Belediye Başkanlığı Akıllı Kavşak Sistemi Ve Donanımı Alacak 09:32:07 ISPARTA İL ÖZEL İDARESİ YATIRIM VE İNŞAAT MÜDÜRLÜĞÜ 16:52:30 EĞİRDİR MYO TERCİH DÖNEMİNDE YÜZDE 100’LÜK DOLULUK ORANI YAKALADI 15:53:02 ISUBÜ, JAPONYALI BİLİM İNSANI PROF. DR. HİROSHİ YAMAGUCHİ’Yİ KONUK ETTİ 10:26:21 Mutluluklar Dileriz 10:00:56 EĞİRDİR’DE KENTSEL GELİŞİM – Ali SİNAN (BÖLÜM 7 / 14) 09:44:46 Yalvaç İcra Dairesi Müdürlüğünce Gelendost'ta 1.919 M² Tarla İcradan Satılık 09:38:05 Isparta Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü 2 Adet Dükkan Yerini Kiraya Verecek 09:30:46 Isparta İl Özel İdaresi Proje Yapım Hizmeti Alacak 16:43:45 ARDIÇ GÖNÜLLÜLERİ ÇALIŞTAY’DA BULUŞTU 16:34:33 EĞİRDİR’DE KENTSEL GELİŞİM – Ali SİNAN (BÖLÜM 7 / 13) 11:57:18 Emekli Öğretmen Kenan Akdemir Vefat Etti

Saadet Partisi Eğirdir İlçe Divanı Toplantısı Yapıldı

eğirdir haber,akın gazetesi,egirdir haberler,son dakika,Saadet Partisi Eğirdir İlçe Divanı Toplantısı Yapıldı
Haberin Tarihi: 14.1.2022 13:31:45 - Okunma Sayısı:872 defa okundu.

Saadet Partisi İl Başkanı Abdülbaki Özyurt'un katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda Eğirdir İlçe başkanı Hasan Kaya, gündeme dair bir konuşma yaptı.

SAADET PARTİSİ EĞİRDİR İLÇE DİVANI TOPLANTISI YAPILDI

Saadet Partisi Eğirdir İlçe Divanı toplantısı Saadet Partisi İl Başkanı Abdülbaki Özyurt'un katılımıyla gerçekleştirildi. Toplantıda SP Eğirdir İlçe Başkanı Hasan Kaya gündeme dair bir konuşma yaptı.

"EĞİRDİR GÖLÜ İÇİN BİR ŞEYLER YAPIN!.."

SP Eğirdir İlçe Başkanı Kaya, konuşmalarında Eğirdir Gölü'nün durumu ile ilgili açıklamalarda bulunurken "...küresel ısınmayla beraber evet yağışlar az yağmıştır, olabilir.  Ama hunharca kullandığımız tarımsal sulama, bilinçsizce yapılan sondjlar nedeniyle Eğirdir Gölü kuruyor. Buna dikkat çekmek istiyorum. Evet görünürde su kotunda düşme var. Ama en önemlisi Gölün tabanı dolmuştur. Bunun bir an önce Devletimiz tarafından temizlenmesi gerekiyor.

Gölün çevresinde 84 yerleşim birimi var. Yeri geldiği zaman hepsi kullanıyor, hepsi bizim diyor ama birlik olmaya geldiği zaman kimse yanaşmıyor. Eğirdir Gölü üzerinde bir yetki karmaşası var. Devlet yetkililerinden bir an önce bu karmaşanın giderilmesi için bir çözüm yolu bulunmasını bekliyoruz. Eğirdir Gölü sadece Eğirdir, Isparta değil Türkiye için önem arzeden bir göl. Yetkililere sesleniyorum ne olur Eğirdir Gölü için bir an önce bir şeyler yapın." diye konuştu.

"ÖNCE ÇİFTÇİYİ KALKINDIRACAĞIZ"

Ülkenin içinde bulunduğu ekonomik sorunlara da değinen Hasan Kaya "Başkanımın da dediği gibi; Tencerede aş yerine dert kaynatıyoruz. Şu anda Isparta'mızın 13 tane ilçesi, 9 beldesi, 104 köyü var. Bu ilçeler, beldeler ve köylerde yaşayanlar genelde tarımsal ürünlerden gelir elde ediyorlar. Gübre, ilaç, bakım maliyetleri çok yüksek, ürün para etmiyor. Çiftçi ne yiyecek ne içecek? Çiftçiye en büyük destek Refahyol hükümeti döneminde verilmiştir. Bunu halk inkâr etmiş midir? Etmemiştir. O gün için 125 ton olan et üretimi bir sene sonunda 625 tona çıkmıştır. 10 milyon ton olan buğday üretimi 20 milyon tona ulaşmıştır. Biz çiftçimize sahip çıkmak zorundayız. Çiftçinin traktörü hacizli, çiftçinin tarlası hacizli. Çiftçilerin hepsini tarlada küstürüyoruz. Sonra ne oluyor? Çiftçi büyük kentlere kaçıyor. Büyük kentlere kaçınca alın size işsizlik. Biz Millî Görüş olarak diyoruz ki; 'Çiftçimize sahip çıkalım'. Çünkü bir ülkenin lokomotifi çiftçidir. İlk önce çiftçiyi kalkındıracağız." diye konuştu.

"ŞEBEKE SULARIMIZ ÇAMUR AKIYOR"

Eğirdir özelinde ilçe halkının şikayetlerini dile getiren Kaya "Şebeke sularımız çamur akıyor. İnanın yıkanılacak durumda bile değil. Elimizi dahi zor yıkıyoruz. Belediye başkanımızdan bu sorunun bir an önce giderilmesini istiyoruz.

"YAĞIŞLI HAVALARDA YOLLAR GÖL OLUYOR"

Evet Eğirdir Belediyesi yolları yaptı ama Babasultan'dan başlayıp Köprübaşına kadar su giderleri konulmadığı için yağışlı havalarda yollar suyla doluyor. Bu da kazalara sebebiyet veriyor. Bunların çözülmesi gerekiyor.

"MİSKİNLER RAMPASINA ÇÖZÜM"

Miskinler yokuşumuz var.  Isparta'dan gelirken Miskinler rampasında ilk virajda özellikle yağışlı havalarda mutlaka üç beş kaza oluyor. Karayollarının özellikle bu noktayla ilgilenmesini istiyoruz.

"HASTANE VE SAREM'DE SORUN VAR"

Hastanemiz var. Evet yeni bir hastane fakat içi boş. Sadece iki üç doktorumuz var. Buradaki personel sıkıntılı. Ve yine Eğirdir Su Ürünleri Araştırma İstasyonu Müdürlüğünde sıkıntılar var. Mühendisler burada durmak istemiyor." dedi.

SP Eğirdir İlçe Başkanı Hasan Kaya konuşmasını "Millî Görüş iktidarı ile halkımız huzurlu ve bereketli bir ortama yakın zamanda kavuşacaktır inşallah" sözleriyle tamamladı.

 

Bu Haberi Paylaş


  • eğirdir,egirdir haber,akın gazetesi
  • eğirdir,egirdir haber,akın gazetesi

Yorum Yap