15:15:19 ISPARTA YEDAM ATÖLYE SERGİSİ AÇILDI 14:43:21 Başdeğirmen Gül Kokulu Çınarlar Vefa Konağı Sakinlerini Ziyaret Etti 14:27:17 Uluborlu Kiraz Festivalinde Aylin Cesur, “Az Kaldı” Dedi 10:01:16 Emeklilerin Bayram İkramiyeleri 2 İle 7 Temmuz Tarihleri Arasında Hesaplara Yatırılacak 09:37:33 Kuleönü Belediye Başkanlığı Kilit Parke Taşı Alacak 09:32:00 Isparta İl Jandarma Komutanlığı Bina Bakım Ve Onarım İşi Yaptıracak 09:26:46 Isparta Belediye Başkanlığı Kapalı Spor Salonu Ve Soyunma Odası Yaptıracak 17:09:36 Gül 2 Küçük Sanayi Sitesinde İlk Etabın İnşaatına Başlanıyor 16:55:01 ANKARA’DA ÇALINAN ARAÇ, EĞİRDİR’DE YAKALANDI 16:05:21 HER KURBAN LÖSEMİLİ ÇOCUKLARA CAN! 15:21:42 Başdeğirmen: Eğitim Anlamında Ne İsterseniz Biz Varız 09:38:42 Isparta İcra Dairesi Müdürlüğü Isparta Merkez'de 3+1 Daire İcradan Satılık 09:33:58 Isparta İl Milli Eğitim Müdürlüğü Şarkikaraağaç Bilim Sanat Merkezini Onarım Yaptıracak 09:28:38 Isparta İl Milli Eğitim Müdürlüğü Eğirdir Süleyman Demirel Ortaokulunu Onarım Yaptıracak 15:23:13 AYLİN CESUR VE İYİ PARTİ TÜRKMEN YÖRÜK ŞENLİĞİNDE! 15:17:32 ISPARTA BELEDİYESİNDEN YAZ SPOR KURSLARI 13:53:58 AEDAŞ, Vatandaşları Elektrik Şebekelerine Müdahale Edilmemesi Konusunda Uyardı 11:33:05 SDÜ İle Malezya Selangor Üniversitesi Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı 11:16:15 İKİ RESİM ARASINDAKİ FARK VE TURİZM 10:00:19 Isparta İl Milli Eğitim Müdürlüğü Eğirdir Gülpembe Anaokulu Onarım İşi Yaptıracak

İŞ GÜVENLİĞİ ÇALIŞMA HAYATININ ÖNCELİĞİDİR

eğirdir haber,akın gazetesi,egirdir haberler,son dakika,İŞ GÜVENLİĞİ ÇALIŞMA HAYATININ ÖNCELİĞİDİR
Haberin Tarihi: 27.5.2022 10:01:10 - Okunma Sayısı:204 defa okundu.

Sağlık Müdürlüğü İş Sağlığı ve Güvenliği Birimi tarafından esnaf ve sanatkarlara, iş sağlığı ve güvenliğine ilişkin yapılacak çalışmalar hakkında sunum gerçekleştirildi.

İŞ GÜVENLİĞİ ÇALIŞMA HAYATININ ÖNCELİĞİDİR

Sağlık Müdürlüğü İş Sağlığı ve Güvenliği Birimi tarafından esnaf ve sanatkarlara, iş sağlığı ve güvenliğine ilişkin yapılacak çalışmalar hakkında sunum gerçekleştirildi.

Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birlik Başkanı Ahmet Tural’ın ev sahipliğinde düzenlenen bilgilendirme toplantısına, Sağlık İl Müdürü Mehmet Karakaya,  Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Mehmet Nazif Aydın, oda başkan ve yönetimleri, oda genel sekreterleri, esnaf ve sanatkarlar  katıldı.

İŞ GÜVENLİĞİYLE TEHLİKELERİ ÖNLEYEBİLİRİZ

Birlik Başkanı Ahmet Tural  iş sağlığı ve güvenliği konusunun çalışma hayatının öncelenmesi gereken en temel konusu olduğunu belirterek “ Çünkü çalışanlarımızın sağlık ve güvenlik içerisinde olması, iyilik halinin en üst seviyede tutulması iş sağlığı ve güvenliğinin temel amacını oluşturur. Çalışma hayatının omurgasını oluşturan esnaf ve sanatkarlarımızın işyerleri, ayrıca istihdam kapısıdır. Tabi özellikle ağır ve tehlikeli meslek grupları dediğimiz sektörlerde faaliyet gösteren esnaf ve sanatkarlarımız ile çalışanlar birtakım tehlikelere maruz kalabilmektedirler. Bu maruziyeti engellemek, gerekli tedbirleri almak iş sağlığı ve güvenliğine sahip çıkılması ile mümkündür. 30 Haziran 2012 tarihinde yürürlüğe giren 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu, iş yerlerinde sağlıklı ve güvenli bir ortamının temin edilmesi konusunda bir dönüm noktası olmuştur.  İşte bu bilgilendirme toplantısı Isparta İl Sağlık Müdürlüğümüzün İş Sağlığı ve Güvenliği Birimince iş yerlerine gerçekleştirilecek olan ziyaretlerde, yapılacak olan çalışmalara ilişkin bilgi vermeyi amaçlamaktadır. Toplantı, iş kazaları ve meslek hastalıklarının azaltılması, çalışanların yasal hak ve sorumlulukları konusunda bilgilendirilmesi, çalışanların karşı karşıya bulundukları mesleki riskler ile bu risklere karşı alınması gereken tedbirler konusunda da bizleri aydınlatma amacı taşımaktadır. Kazaları önlemenin, bedel ödemekten daha insani ve daha maliyetsiz olduğunu lütfen unutmayalım” dedi.

AMACIMIZ BİLGİLENDİRMEK

Sağlık İl Müdürü Mehmet Karakaya da “Bizim birinci amacımız halk sağlığı hizmetleri. İkincisi tedavi hizmetleri. Halk sağlığı hizmetlerimizin içinde iş sağlığı güvenliği, aile hekimliği aşılama, su numusesi alımı, alkol, sigara denetimi yapıyoruz. Bunlar bizim birinci önceliğimiz. İkinci önceliğimizi hastanelerde hastalarımız tedavi etmek. Ben Başkanıma bu konuyu konuştuğumuzda beraber karar verelim Biz kimseye gidip ceza kesmek adli idari işlem yapmak taraftarı değiliz. Sigara denetimlerinde de birinci amacımız halkın sağlığını korumak. Bunun içinde sürekli uyarıyoruz. Ta ki uyarılardan sonra tedbir almayıp kamu düzenini bozacak bir şey olduğunda idari işlem yapıyoruz. Bizim amacımız bilgilendirmek, onun dışında adli ve idari yaptırımlarla sizlerle karşı karşıya gelmek gibi bir durumumuz olmaz. Buraya sizlerle konuşmaya geldik” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Sağlık Müdürlüğü İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı Cihat Bilgin tarafından, esnafımızın işyerlerine yapılacak ziyaretlerde iş güvenliğine ilişkin yapılacak çalışmalar hakkında bilgi verildi. Toplantı soru cevap eklinde son buldu.

Bu Haberi PaylaşYorum Yap