15:15:19 ISPARTA YEDAM ATÖLYE SERGİSİ AÇILDI 14:43:21 Başdeğirmen Gül Kokulu Çınarlar Vefa Konağı Sakinlerini Ziyaret Etti 14:27:17 Uluborlu Kiraz Festivalinde Aylin Cesur, “Az Kaldı” Dedi 10:01:16 Emeklilerin Bayram İkramiyeleri 2 İle 7 Temmuz Tarihleri Arasında Hesaplara Yatırılacak 09:37:33 Kuleönü Belediye Başkanlığı Kilit Parke Taşı Alacak 09:32:00 Isparta İl Jandarma Komutanlığı Bina Bakım Ve Onarım İşi Yaptıracak 09:26:46 Isparta Belediye Başkanlığı Kapalı Spor Salonu Ve Soyunma Odası Yaptıracak 17:09:36 Gül 2 Küçük Sanayi Sitesinde İlk Etabın İnşaatına Başlanıyor 16:55:01 ANKARA’DA ÇALINAN ARAÇ, EĞİRDİR’DE YAKALANDI 16:05:21 HER KURBAN LÖSEMİLİ ÇOCUKLARA CAN! 15:21:42 Başdeğirmen: Eğitim Anlamında Ne İsterseniz Biz Varız 09:38:42 Isparta İcra Dairesi Müdürlüğü Isparta Merkez'de 3+1 Daire İcradan Satılık 09:33:58 Isparta İl Milli Eğitim Müdürlüğü Şarkikaraağaç Bilim Sanat Merkezini Onarım Yaptıracak 09:28:38 Isparta İl Milli Eğitim Müdürlüğü Eğirdir Süleyman Demirel Ortaokulunu Onarım Yaptıracak 15:23:13 AYLİN CESUR VE İYİ PARTİ TÜRKMEN YÖRÜK ŞENLİĞİNDE! 15:17:32 ISPARTA BELEDİYESİNDEN YAZ SPOR KURSLARI 13:53:58 AEDAŞ, Vatandaşları Elektrik Şebekelerine Müdahale Edilmemesi Konusunda Uyardı 11:33:05 SDÜ İle Malezya Selangor Üniversitesi Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı 11:16:15 İKİ RESİM ARASINDAKİ FARK VE TURİZM 10:00:19 Isparta İl Milli Eğitim Müdürlüğü Eğirdir Gülpembe Anaokulu Onarım İşi Yaptıracak

Başdeğirmen: “Profesyonel Maçlar Yapılabilecek”

eğirdir haber,akın gazetesi,egirdir haberler,son dakika,Başdeğirmen: “Profesyonel Maçlar Yapılabilecek”
Haberin Tarihi: 27.5.2022 14:58:54 - Okunma Sayısı:226 defa okundu.

Isparta Belediyesi, şehri spor ve sporcu merkezi yapmak için çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor.

Başdeğirmen: “Profesyonel Maçlar Yapılabilecek”

Isparta Belediyesi, şehri spor ve sporcu merkezi yapmak için çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. Bu anlamda bugüne kadar gece aydınlatmalarıyla 20 adet semt sahasını vatandaşların hizmetine sunan Isparta Belediyesinin Gökçay Mesirelik alan bölgesinde yaptığı Emre Mahallesi Spor Kompleksi de tamamlanmak üzere. Bunun yanında 26 bin metrekareden oluşan ve içerisinde UEFA standartlarında sentetik çim yüzeyli halı saha, yarı olimpik yüzme havuzu, spor salonunun da bulunduğu Fatih Mahallesi Spor Kompleksinde de çalışmalar tüm hızıyla sürüyor.

Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, yapım aşamalarında sona gelinen Emre Mahallesi Spor Kompleksi ile yapımı tüm hızıyla devam eden Fatih Mahallesi Spor Kompleksi alanlarında incelemelerde bulundu. Seçim öncesinde vermiş oldukları sözlerden bir tanesini daha yerine getirebilmenin haklı gururunu yaşadıklarını söyleyen Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, “Vermiş olduğumuz sözlerden bir tanesi de şehrimizin geniş bir alanında spor kompleksi oluşturmaktı. Bugüne kadar 17 tanesini Gençlik ve Spor Bakanlığımızın destekleriyle, 3’ünü de belediyemizce olmak üzere 20 adet semt spor sahalarını gece aydınlatmalarıyla vatandaşlarımızın hizmetine sunduk. Semt spor sahalarımız şu anda dolu dolu kullanılıyor ve bundan da çok mutluyum” dedi.

Şehre 3 adet de Gençlik Merkezi yaptıklarını ve bunlarında bitme aşamasına geldiğini, onları da öğrencilerin hizmetine sunacaklarını aktaran Başkan Başdeğirmen, 26 bin metrekarelik alanda da Fatih Mahallesine Spor Kompleksi yapımının devam ettiğini belirtti. Gerek Fatih gerekse Emre Mahallesindeki statların Atatürk Stadyumu büyüklüğünde UEFA standartlarında olduğunu dile getiren Başkan Başdeğirmen, “Buralarda profesyonel maçlar yapılabilecek. Bu çalışmalar Isparta’nın bugüne kadar görmek istediği alanlar. Birçok amatör kulübümüz maç yapmak için yer bulamadığı zamanlarda aranan yerler. Çok şükür buraları yapmak da bize nasip oldu. Söz vermiştik. Sözümüzü de yerine getiriyoruz. Emre Mahallesi'ndeki Stadyumumuz bitmek üzere. Şu anda çevresinin toparlanmasına başlandı. Fatih Mahallesi Spor Kompleksi daha kapsamlı bir alan. Burada 26 bin metrekare alan var. İçerisinde o büyük stadımızın dışında yarı olimpik yüzme havuzumuz bulunuyor. Gençlerimiz burada yüzmeyi öğrenecekler, keyifli bir şekilde spor yapabilecekler. Yine komplekste basketbol, voleybol ve çeşitli sportif faaliyetlerin yapılabileceği spor salonu bulunuyor. Kompleks her şeyiyle tam tekmil bir alandan oluşuyor” görüşlerinde bulundu.

Ayrıca kompleksin sosyal tesisin, kafesinin ve daha birçok sosyal aktivite alanlarından oluştuğunu kaydeden Başkan Başdeğirmen, “Burada güzel bir peyzaj çalışması yapacağız. Vatandaşlarımız güzel vakit geçirebilecekler, yürüyüşlerini yapabilecekler. Mühim olan insanımızın istediği hizmetleri, taleplerini yerine getirebilmek. Verdiğimiz sözleri yerine getirebilmek. Bu anlamda bizler bu işleri yaptıkça zevk alıyoruz. Sonuçları gördükçe mutlu oluyoruz. Şehrimiz kazandıkça, daha güzel şeyler yapmak için şevk alıyoruz, hevesimizi artırıyoruz. İnşallah daha güzel hizmetleri yapmayı yüce Rabbim bizlere nasip etsin” diye konuştu.  

Bu Haberi PaylaşYorum Yap