17:05:25 30 HAZİRAN "KORUYUCU AİLE GÜNÜ" 15:15:19 ISPARTA YEDAM ATÖLYE SERGİSİ AÇILDI 14:43:21 Başdeğirmen Gül Kokulu Çınarlar Vefa Konağı Sakinlerini Ziyaret Etti 14:27:17 Uluborlu Kiraz Festivalinde Aylin Cesur, “Az Kaldı” Dedi 10:01:16 Emeklilerin Bayram İkramiyeleri 2 İle 7 Temmuz Tarihleri Arasında Hesaplara Yatırılacak 09:37:33 Kuleönü Belediye Başkanlığı Kilit Parke Taşı Alacak 09:32:00 Isparta İl Jandarma Komutanlığı Bina Bakım Ve Onarım İşi Yaptıracak 09:26:46 Isparta Belediye Başkanlığı Kapalı Spor Salonu Ve Soyunma Odası Yaptıracak 17:09:36 Gül 2 Küçük Sanayi Sitesinde İlk Etabın İnşaatına Başlanıyor 16:55:01 ANKARA’DA ÇALINAN ARAÇ, EĞİRDİR’DE YAKALANDI 16:05:21 HER KURBAN LÖSEMİLİ ÇOCUKLARA CAN! 15:21:42 Başdeğirmen: Eğitim Anlamında Ne İsterseniz Biz Varız 09:38:42 Isparta İcra Dairesi Müdürlüğü Isparta Merkez'de 3+1 Daire İcradan Satılık 09:33:58 Isparta İl Milli Eğitim Müdürlüğü Şarkikaraağaç Bilim Sanat Merkezini Onarım Yaptıracak 09:28:38 Isparta İl Milli Eğitim Müdürlüğü Eğirdir Süleyman Demirel Ortaokulunu Onarım Yaptıracak 15:23:13 AYLİN CESUR VE İYİ PARTİ TÜRKMEN YÖRÜK ŞENLİĞİNDE! 15:17:32 ISPARTA BELEDİYESİNDEN YAZ SPOR KURSLARI 13:53:58 AEDAŞ, Vatandaşları Elektrik Şebekelerine Müdahale Edilmemesi Konusunda Uyardı 11:33:05 SDÜ İle Malezya Selangor Üniversitesi Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı 11:16:15 İKİ RESİM ARASINDAKİ FARK VE TURİZM

CERRAHİ ENDOSKOPİ ÜNİTESİ HİZMETE AÇILDI

eğirdir haber,akın gazetesi,egirdir haberler,son dakika,CERRAHİ ENDOSKOPİ ÜNİTESİ HİZMETE AÇILDI
Haberin Tarihi: 20.6.2022 14:06:12 - Okunma Sayısı:221 defa okundu.

Süleyman Demirel Üniversitesi Hastanesi Cerrahi Endoskopi Ünitesi Genel Cerrahi Servisinde hizmete açıldı. Bölgeye hizmet veren Cerrahi endoskopi ünitesinin kurması ile birlikte hastalara daha erken işlemler yapılarak daha erken tanılar konması amaçlanıyor.

CERRAHİ ENDOSKOPİ ÜNİTESİ HİZMETE AÇILDI

Süleyman Demirel Üniversitesi Hastanesi Cerrahi Endoskopi Ünitesi Genel Cerrahi Servisinde hizmete açıldı. Bölgeye hizmet veren Cerrahi endoskopi ünitesinin kurması ile birlikte hastalara daha erken işlemler yapılarak daha erken tanılar konması amaçlanıyor.

SDÜ Hastanesi Cerrahi Endoskopi Ünitesi ve tedavi hakkında bilgi veren Genel Cerrahi Anabilim Dalı Dr.Öğr. Üyesi Girayhan Çelik, Cerrahi Endoskopi Ünitesin açılması ile kanser hastalığı başta olmak üzere birçok hastalıkta erken tanı konması ve tedavinin takibinde daha net sonuçlara ulaşılmasını amaçladıklarını söyledi. Dr. Öğr. Üyesi Girayhan Çelik, şunları dile getirdi;

“ Genel Cerrahi Endoskopi Ünitesini hizmete açarak bölgemizdeki hastalarımıza daha erken randevularla birlikte daha hızlı hizmet vermeye başladık. Gastrointestinal sistem hastalıklarında erken tanı çok önemli. Özellikle kanser vakalarında tanı koyabilmemiz için hem endoskopi hem kolonoskopi yapmamız mutlaka gerekiyor. Hastaların yaşadığı mağduriyetler genellikle geç tanı konmasından kaynaklanıyor. Bunun bir nedeni hastaların geç başvurmaları diğer bir nedeni ise işlem sıralarının randevularının çok uzun olmasından dolayı geç işlem yapılması. Kliniğimizde ünitemizi kurmamızla birlikte bölgeye hizmet vererek randevu sıralarının daha kısa olmasını sağladık. Hastalara daha erken işlemler yaparak daha erken tanılar koyarak hastaların tedavilerinde gecikmelere neden olmak istemiyoruz bunu da başarıyoruz. Risk faktörü olanlar, ailede mide ve kolon kanseri geçmişi gibi hikâyeler olması kişinin kendinde kanser özgeçmiş olması veya daha önce yapılan tetkiklerinde poliplere saptanmış olması gibi durumlarda daha kısa aralıklarla mutlaka bu işlemleri yapmamız gerekiyor. Kanser gelişmeden bu işlemlerle önleyebiliyoruz. Polip aşamasında saptadığımız lezyonu çıkardığımızda zaman kişiler kanser olmadan tedavi edilmiş oluyor ya da varsa gelişmiş bir kanser erken dönemde tanı koymak geç dönemde tanı koymaya göre beklediğimiz yaşam süresini oldukça uzatıyor hastalarda tam tedavi sağlayabiliyoruz. Bu açıdan herkesin hiçbir risk faktörü yoksa 50 yaşından sonra varsa daha önce polikliniğimize başvurup işlemlerini yaptırmasını öneriyoruz.”

 

 

Bu Haberi PaylaşYorum Yap