15:15:19 ISPARTA YEDAM ATÖLYE SERGİSİ AÇILDI 14:43:21 Başdeğirmen Gül Kokulu Çınarlar Vefa Konağı Sakinlerini Ziyaret Etti 14:27:17 Uluborlu Kiraz Festivalinde Aylin Cesur, “Az Kaldı” Dedi 10:01:16 Emeklilerin Bayram İkramiyeleri 2 İle 7 Temmuz Tarihleri Arasında Hesaplara Yatırılacak 09:37:33 Kuleönü Belediye Başkanlığı Kilit Parke Taşı Alacak 09:32:00 Isparta İl Jandarma Komutanlığı Bina Bakım Ve Onarım İşi Yaptıracak 09:26:46 Isparta Belediye Başkanlığı Kapalı Spor Salonu Ve Soyunma Odası Yaptıracak 17:09:36 Gül 2 Küçük Sanayi Sitesinde İlk Etabın İnşaatına Başlanıyor 16:55:01 ANKARA’DA ÇALINAN ARAÇ, EĞİRDİR’DE YAKALANDI 16:05:21 HER KURBAN LÖSEMİLİ ÇOCUKLARA CAN! 15:21:42 Başdeğirmen: Eğitim Anlamında Ne İsterseniz Biz Varız 09:38:42 Isparta İcra Dairesi Müdürlüğü Isparta Merkez'de 3+1 Daire İcradan Satılık 09:33:58 Isparta İl Milli Eğitim Müdürlüğü Şarkikaraağaç Bilim Sanat Merkezini Onarım Yaptıracak 09:28:38 Isparta İl Milli Eğitim Müdürlüğü Eğirdir Süleyman Demirel Ortaokulunu Onarım Yaptıracak 15:23:13 AYLİN CESUR VE İYİ PARTİ TÜRKMEN YÖRÜK ŞENLİĞİNDE! 15:17:32 ISPARTA BELEDİYESİNDEN YAZ SPOR KURSLARI 13:53:58 AEDAŞ, Vatandaşları Elektrik Şebekelerine Müdahale Edilmemesi Konusunda Uyardı 11:33:05 SDÜ İle Malezya Selangor Üniversitesi Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı 11:16:15 İKİ RESİM ARASINDAKİ FARK VE TURİZM 10:00:19 Isparta İl Milli Eğitim Müdürlüğü Eğirdir Gülpembe Anaokulu Onarım İşi Yaptıracak

SDÜ GENÇLERİ AKLIN VE BİLİMİN IŞIĞINDA YENİ HAYATLARINA UĞURLADI

eğirdir haber,akın gazetesi,egirdir haberler,son dakika,SDÜ GENÇLERİ AKLIN VE BİLİMİN IŞIĞINDA YENİ HAYATLARINA UĞURLADI
Haberin Tarihi: 22.6.2022 10:59:08 - Okunma Sayısı:132 defa okundu.

Süleyman Demirel Üniversitesi 2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı mezuniyet töreninin ilk gününde binlerce öğrenci diplomasına kavuştu.

SDÜ GENÇLERİ AKLIN VE BİLİMİN IŞIĞINDA YENİ HAYATLARINA UĞURLADI

Süleyman Demirel Üniversitesi 2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı mezuniyet töreninin ilk gününde binlerce öğrenci diplomasına kavuştu.

19 Mayıs Açık Hava Tiyatrosu ve Öğrenci Meydanında gerçekleştirilen törende, bugüne dek hedefleri için emekle, özveriyle çalışarak Süleyman Demirel Üniversitesinin adını gururla yükselten öğrencilerimiz, yeni yaşamlarına uğurlandı. SDÜ’nün genç mezunları, mezuniyet sevinçlerini hocaları ve aileleriyle paylaştı.

İki gün sürecek törenlerin ilk gününde,  İktisadi ve İdari Bilimler, İletişim, Mühendislik, Mimarlık, Güzel Sanatlar ve Eğitim Fakültesi öğrencileri, diplomalarını alarak keplerini gökyüzü ile buluşturdu. Tören öncesinde “Mutlu Mezunlar” mottosu ile düzenlenen “Kahkaha Yogası” etkinliği ile Mutluluk Kahkaha Akademisi kurucusu Şengül Esen Demir, katılımcılara nefes alma egzersizleri yaptırdı. Müzik eşliğinde gerçekleştirilen kortej yürüyüşüyle ile başlayan törende, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve aramızdan ayrılan eğitimci, personel ve öğrencilerimiz anısına saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.

Halk Oyunları ve Dans Topluluğunun gösterisiyle devam eden törende daha sonra protokol konuşmalarına geçildi. Törenin açış konuşmasını Mimarlık Fakültesi 2022 yılı mezunlarını temsilen Peyzaj Mimarlığı Bölümünü birincilikle tamamlayan Yunus Yücel yaptı.

"Bu Sevinç ve Gurur Büyük Özveride Bulunan Ailelere Ait"

Herkesin farklı hikâyelerle eğitim hayatına başladığının altını çizerek sözlerine başlayan Yunus Yücel, Mimarlık Fakültesinden derece ile mezun olmanın gururunu yaşadığını söyledi. SDÜ’nün öğrencilere birçok alanda farklı olanaklar sunduğunu kaydeden Yücel şöyle konuştu: “Kendimden örnek vermem gerekirse; üniversitemde iki kez eğitim ve bir kez de staj olmak üzere uluslararası öğrenci hareketliliklerinden istifade ettim. Bu vesileyle dünya sıralamasında hatırı sayılır derecelerde bulunan üniversitelerde eğitim almak; birçok ülke ve kültüre dair bilgi sahibi olmak benim için paha biçilemez bir tecrübeydi. Tüm bunlar için eğitim hayatıma önemli katkı sağlayan aileme, hocalarıma ve üniversiteme teşekkür ederim.”

Yücel sözlerini mezuniyet sevinci ve gururunun büyük özveride bulunan ailelere ait olduğunu söyleyerek sonlandırdı.

20’nci yıl mezunları adına bir konuşma yapan SDÜ Mühendislik Fakültesi Tekstil Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Şule Sultan Uğur da “Bugün burada SDÜ Mühendislik Fakültesi Tekstil Mühendisliği Bölümü lisans, yüksek lisans, doktora mezunu olarak ve yine aynı bölümün öğretim üyesi olarak aranızda bulunuyorum. Nefes aldığım sürece SDÜ’lü olmanın gururunu yaşayacağım.” dedi.

SDÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nihat Ayyıldız ise şunları söyledi: “Bugün hangi fakülteyi, meslek yüksekokulunu bitirmiş olursanız olun asıl değerli olanın yıllar sonra bile kendinizden sonraki nesillere de “ilham verebilmek” olduğunu unutmayın. Bundan sonra yapacaklarınız ile biyografinizdeki başarılarınız, özgünlüğünüz ve girişimciliğiniz ile hayata attığınız imzalar sizi hep ileriye taşısın. İleride, bulunduğunuz görev ve makam, topluma, bilime ve insanlığa ilham vermiyor; bir iz bırakmıyor ve katkı sağlamıyorsa o zaman yaşamınızın bir anlam ifade ettiğini söylemek yanlış olur. Zira hayat yolu ne kadar belirsiz olursa olsun ulaşacağı nihai nokta bellidir. Gerçek başarı, şairin de dediği gibi “Baki kalan bu kubbede bir hoş sada bırakabilmektir.” Dilerim ki yaşamınızın yeni bir evresine adım attığınız bu günde, SDÜ diploması sizlere yeni avantajlar sunsun; yeni ve hayırlı kapılar açsın. İhtiyacınız olan tek şey çok çalışmak, üretmek, gelişmek ve geliştirmektir.”

“Emanetinizi Gözümüz Gibi Koruyarak Yine Sizlere Teslim Ediyoruz”

Mezuniyet törenin ilk gününde mezun olmaya hak kazanan 3 bin 506 öğrenciyi ve onları bugüne taşıyan ailelerini kutlayarak sözlerine devam eden Prof. Dr. Ayyıldız, “Süleyman Demirel Üniversitesinde öğrencilerimiz, her türlü çağdaş donanımla, küresel çağın getirilerine uyum sağlayabilen;  aynı zamanda yerli ve milli değerlerimize de duyarlı bireyler olarak yetiştirildiler. Siz anneler ve babalar evlatlarınızın burada aldıkları mesleki eğitimin niteliğinden asla endişe duymayınız. Sizlerin emanetini gözümüz gibi koruyarak yine sizlere teslim ediyoruz.” dedi.

Prof. Dr. Ayyıldız, Türkiye’nin dört bir yanından şehrimize ve Üniversitemize gelen öğrencileri evlatları gibi görerek önce onlara iyi bir rehber, iyi birer eğitimci olan akademisyenleri de tebrik etti.

Konuşmaların ardından dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nihat Ayyıldız eşliğinde mezuniyet andını okuyan binlerce SDÜ öğrencisi, keplerini havaya atarak mezun olmanın sevincini yaşadı.

Coşkuyla kutlanan mezuniyet töreni, müzik dinletisi ve Sekizbeş Grubunun konseri ile eğlenceli anlara sahne oldu.

 

Bu Haberi PaylaşYorum Yap