15:15:19 ISPARTA YEDAM ATÖLYE SERGİSİ AÇILDI 14:43:21 Başdeğirmen Gül Kokulu Çınarlar Vefa Konağı Sakinlerini Ziyaret Etti 14:27:17 Uluborlu Kiraz Festivalinde Aylin Cesur, “Az Kaldı” Dedi 10:01:16 Emeklilerin Bayram İkramiyeleri 2 İle 7 Temmuz Tarihleri Arasında Hesaplara Yatırılacak 09:37:33 Kuleönü Belediye Başkanlığı Kilit Parke Taşı Alacak 09:32:00 Isparta İl Jandarma Komutanlığı Bina Bakım Ve Onarım İşi Yaptıracak 09:26:46 Isparta Belediye Başkanlığı Kapalı Spor Salonu Ve Soyunma Odası Yaptıracak 17:09:36 Gül 2 Küçük Sanayi Sitesinde İlk Etabın İnşaatına Başlanıyor 16:55:01 ANKARA’DA ÇALINAN ARAÇ, EĞİRDİR’DE YAKALANDI 16:05:21 HER KURBAN LÖSEMİLİ ÇOCUKLARA CAN! 15:21:42 Başdeğirmen: Eğitim Anlamında Ne İsterseniz Biz Varız 09:38:42 Isparta İcra Dairesi Müdürlüğü Isparta Merkez'de 3+1 Daire İcradan Satılık 09:33:58 Isparta İl Milli Eğitim Müdürlüğü Şarkikaraağaç Bilim Sanat Merkezini Onarım Yaptıracak 09:28:38 Isparta İl Milli Eğitim Müdürlüğü Eğirdir Süleyman Demirel Ortaokulunu Onarım Yaptıracak 15:23:13 AYLİN CESUR VE İYİ PARTİ TÜRKMEN YÖRÜK ŞENLİĞİNDE! 15:17:32 ISPARTA BELEDİYESİNDEN YAZ SPOR KURSLARI 13:53:58 AEDAŞ, Vatandaşları Elektrik Şebekelerine Müdahale Edilmemesi Konusunda Uyardı 11:33:05 SDÜ İle Malezya Selangor Üniversitesi Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı 11:16:15 İKİ RESİM ARASINDAKİ FARK VE TURİZM 10:00:19 Isparta İl Milli Eğitim Müdürlüğü Eğirdir Gülpembe Anaokulu Onarım İşi Yaptıracak

EĞİRDİR MYO’DA MEZUNİYET COŞKUSU YAŞANDI

eğirdir haber,akın gazetesi,egirdir haberler,son dakika,EĞİRDİR MYO’DA MEZUNİYET COŞKUSU YAŞANDI
Haberin Tarihi: 22.6.2022 17:40:12 - Okunma Sayısı:247 defa okundu.

Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Eğirdir Meslek Yüksek Okulu’nda mezuniyet töreni yapıldı.

EĞİRDİR MYO’DA MEZUNİYET COŞKUSU YAŞANDI

Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Eğirdir Meslek Yüksek Okulu’nda mezuniyet töreni yapıldı.

Peyzaj ve Süs Bitkileri Yetiştiriciliği Programı, Muhasebe ve Vergi Uygulamaları, Gıda Kalite ve Kontrol Analizi Programı, Aşçılık Programı, Turizm ve Otel İşletmeciliği, Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı ve İnsan Kaynakları Yönetimi Programı bölümlerinden yaklaşık 200 öğrenci mezun oldu.

Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Eğirdir Meslek Yüksek Okulu 2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı mezuniyet töreni programı bugün saat 14.00’de Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Eğirdir Meslek Yüksek Okulu Müdürü Öğretim Görevlisi Mustafa Gök’ün Atatürk Anıtına çelenk sunması ile başladı. Çelenk sunumuna müteakip Devletimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve ebediyete intikal eden aziz şehitlerimiz için saygı duruşunda bulunuldu, akabinde İstiklal Marşımız söylenildi.

Çelenk sunumunun ardından kortej eşliğinde Eğirdir MYO okul bahçesine geçildi.

Buradaki program ise Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve ebediyete intikal eden aziz şehitlerimiz için saygı duruşunda bulunulması, akabinde İstiklal Marşımız söylenilmesi ile başladı.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı 00’de Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Eğirdir Meslek Yüksek Okulu Müdürü Öğretim Görevlisi Mustafa Gök yaptı.

Gök şunları ifade etti; “Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi olarak “Uygulamalı Eğitimde Ortak Akıl” düsturuyla çıktığımız yolculuğumuzda üreten, şehrimize ve ilçemize katma değer oluşturan, üniversite ve sanayi işbirliğini önemseyen, öğrenci merkezli eğitimi ilke edinen Eğirdir Meslek Yüksekokulunda öğrenciler derslerde aldıkları teorik bilgileri uygulamaya dönüştürerek kaliteli bir eğitimle bölümlerinden mezun oluyorlar. Biz; dünyadaki gelişmeleri, değişimleri ve ihtiyaçları analiz ederek sistemimize uygun olanları uygulamak için yoğun bir mesai harcamakta; öğrencilerimizi iyi bir birey olarak yetiştirecek, en güncel teorik bilgilerle birlikte uygulama becerisini kazandıracak, girişimci ruhu azami düzeye ulaştıracak ve bilişim teknolojilerindeki en son yenilikleri kullanmayı garanti edecek bir eğitim sistemini uygulamaya çalışmaktayız. Sorumluluk bilinci, birikim, uygulama ve takım çalışması alışkanlığını kazanmış öğrencilerimizi Üniversite sanayi işbirliği çerçevesinde henüz eğitim aşamasındayken işverenlerle buluşacakları bir uygulamalı eğitime göndermekteyiz. Böylelikle öğrencilerimiz öğrenim yoluyla elde ettikleri teorik bilgileri uygulamayla bütünleştirerek mesleki becerilerini geliştirmekte, sektör içerisinde yetiştiği için iş bulma imkânını artırmakta, alanıyla ilgili sektörü tanıyarak kariyer planlaması yapabilme fırsatı yakalayabilmekte, sektöre dair yetenek ve yeterliklerini fark ederek işbaşında deneyim kazanabilmektedir.

Türkiye’nin konsept üniversitesi olarak hayata geçirdiğimiz uygulamalı eğitimle toplum ve üniversite işbirliğinin gerçekleştirilebilmesi, güncel gereksinimlere yanıt oluşturulabilmesi ve ülkemize her yönden katkı sağlanabilmesi noktasında ciddi aşama kaydetmiş durumdayız. Eğitim ve öğretim hedeflerimize ulaşabilmek adına yıl içerisinde önemli mesafeler de almış durumdayız. Ayrıca 2021-2022 Eğitim Öğretim yılında öğrencilerimize katkı sağlaması için birçok teknik gezi, konferans, seminer, çeşitli sosyal ve kültürel etkinlikler düzenledik. Tüm bunlarla ayrıcalıklı olduğumuzu biliyor, yeni mezunlarımızı yeni yaşamlarına uğurlamanın coşkusunu, heyecanını ve sevincini bir arada yaşıyoruz.

          Öğrencilerimizin kıymetli aileleri, dünyaya geldikleri andan itibaren üzerine titrediğiniz, emek verdiğiniz, özenle ve zorluklarla zaman zaman kaygı duyarak yetiştirdiğiniz evlatlarınızı yaşam mücadelesinin içine uğurlamanın vakti geldi. Evlatlarınızı yaşamlarının bir döneminde bizlere emanet ettiniz. Çok titiz çalışan akademik ve idari kadronun desteğiyle özgüveni yüksek, insan ilişkilerinde başarılı, mesleki bilgileri sağlam, öğrenmeye ve araştırmaya yatkın, sorumluluğu üstlenen, sürdüren ve bunun mutluluğunu yaşayan gençler yetiştirildi. Onlarla gurur duyabilirsiniz.

          Sevgili öğrencilerim, bugün sizin için çok farklı bir anlam taşıyor. Yaşamınızın bir dönemini kapatıyor ve ondan aldığınız güçle bir başka dönemin başlangıcını yapıyorsunuz. Dürüst, ahlaklı, kendini bilen, kendine inanan meslek sahibi gençler olarak kendiniz için, yakınlarınız için, ülkemiz için yapabileceğiniz çok şey olduğunu biliyorsunuz. Kararlı ve özgüveni yüksek gençler olarak gelecekte de pek çok güzelliğe katkıda bulunacağınıza inanıyorum. Başardıklarınız sonraki mezunlarımıza açılacak kapıların anahtarı, sunulacak olanakların kaynağı olacaktır. Bugün diplomalarını alacak olan sevgili öğrencilerimizin fedakâr ailelerini ve onların eğitimlerinde de aynı fedakârlığı gösteren saygıdeğer öğretim elemanlarımızı, kurumumuzdaki işleyişin sağlanmasında önemli paya sahip idari kadromuzu en içten duygularımla kutluyor ve sizlere teşekkürlerimi sunuyorum.”

Eğirdir MYO Müdürü Mustafa Gök’ün konuşmalarının ardından okul birincisi olan Yönetim ve Organizasyon Bölümü İnsan Kaynakları Yönetimi programı öğrencisi Batuhan Sözbir konuşmalarını yapmak üzere kürsüye davet edildi.

Okul birincisi Batuhan Sözbir, “Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Eğirdir Meslek Yüksek Okuluna farklı şehirlerden, farklı okullardan, farklı hayallerle geldik. Bu hayallerimizi gerçekleştirmek adına emek verdik, işte bu sürecin sonu, en önemli anı olan mezuniyet törenindeyiz. Bugün üniversite yolculuğumuzun son gününe geldik. Mezun oluyoruz. Yorucu sınavları, projeleri ardımızda bırakıyoruz. Bugün mezuniyet sevincimize yeni bir serüvene atılacağımız ilk adımın heyecanı da eşlik ediyor. Biz aldığımız diplomalarla, severek okuduğumuz bölümümüzü tanıtma ve mesleği icra edeceğimizin şansını da elde ediyoruz. Hepimiz diplomamızın yanına dostluklarımızı, sevinçlerimizi ve deneyimlerimizi ekledik. Öğrenmenin ve öğrenciliğin ömür boyu devam edeceğini biliyoruz. Biz Eğirdir MYO’da sadece teorik eğitimle kalmadık, aldığımız uygulamalı eğitilmede meslekte deneyim sahibi ve alanımızda yetkinleşme çabasında olduk. Bu yetkinliğimizle mesleğimizi icra etme aşamasına kavuştuk” dedi.

Okul birinciliğini anne ve ablasına armağan etti

Konuşmalarında kendisine maddi ve manevi destekte bulunarak okul birinciliğini elde ettiğini söyleyen Batuhan Sözbir, bu birinciliği anne ve ablasına armağan etti.

Sözbir konuşmalarını “…Hepimiz bir Mustafa Kemaliz Hepimizin yolu, şansı açık olsun. Yolumuz bilim ve vicdanımızla aydınlansın. Hepimizin mezuniyeti kutlu olsun. Hepiniz sevgi ve Atatürk’le kalın” ifade ederek tamamladı.

Okul birincisi Batuhan Sözbir daha sonra yaş kütüğüne ismini çaktı. Sözbir okul yönetimince çeyrek altın ile ödüllendirildi. Sözbir’in hediyesini ve plaketini Belediye Başkan Yardımcısı Erhan Savran takdim etti.

Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Eğirdir Meslek Yüksek Okulunu ikincilikle Otel, Lokanta ve İkram Hizmetleri Bölümü Aşçılık programı öğrencisi Buse Uyar oldu.

Buse Uyar’ın plaketini Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mahmut Demir takdim etti.

Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Eğirdir Meslek Yüksek Okulunu üçüncülükle Otel, Lokanta ve İkram Hizmetleri Bölümü Aşçılık programı öğrencisi Esra Sarı oldu.

Esra Sarı’nın plaketini Eğirdir Meslek Yüksek Okulu Müdürü Öğretim Görevlisi Mustafa Gök takdim etti.

Bölüm birinci, ikinci üçüncüler de ödüllendirildi

Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Eğirdir Meslek Yüksek Okulu’nda mezuniyet töreni heyecanında Bölümlerinde birinci, ikinci ve üçüncü olan öğrencilerde ödüllendirildi. Öğrencilerin ödülleri okul öğretim görevlilerince takdim edildi.

Eğirdir MYO Müdür Yardımcısı Çetin Meydan eşliğinde mezuniyet andını okuyan öğrenciler, keplerini havaya atarak mezun olmanın sevincini yaşadı.

Öğrenciler daha sonra müzik eşliğinde eğlenerek mezun olmanın mutluluğunu yaşadılar.

Emel TURAN KARTAL

Haberin Fotoğraf Linki

https://www.facebook.com/media/set/?vanity=akingazetesi&set=a.1980481995490152

 

 

 

Bu Haberi PaylaşYorum Yap