09:50:51 Isparta Orman İşletme Müdürlüğü Ekonomik Ömrünü Tamamlamış Araç Ve Asansör Satışı Yapacak 09:44:39 Isparta Belediye Başkanlığı Çocuk Oyun Grubu Ve Açık Hava Spor Aletleri Alacak 09:38:20 Süleyman Demirel Üniversitesi Atölye Malzemesi Satın Alacak 09:30:56 GÜLSÜM TAŞLIPINAR VEFAT ETTİ 17:37:11 MOBİLYA URGE’Sİ SONUÇ VERDİ 17:31:15 EĞİRDİR’DE KENTSEL GELİŞİM – Ali SİNAN 9 (BÖLÜM 7 / 9) 13:49:20 EĞİRDİR GENÇLİK VE SPOR İLÇE MÜDÜRLÜĞÜ 11:54:54 Isparta’ya Donanımlı Hayvan Hastanesi Kuruluyor 10:22:48 ARDIÇ GÖNÜLLÜLERİNDEN DUYURU 10:07:47 Meyve Sineğinin Mücadelesinde Sirkeli Tuzak Kullanılacak 09:48:30 Senirce Ovasında GES Yatırımında Şalter Açıldı, Elektrik Üretimi Başladı 09:39:57 Isparta İcra Dairesi Müdürlüğünce Isparta Merkez'de 3+1 Daire İcradan Satılık 09:34:12 Yalvaç İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Öğrenci Taşıma Hizmeti Alacak 09:27:36 Terörizmle Mücadele Eğitim Ve Tatbikat Merkezi Tuvalet Tadilat İşleri Yaptıracak 15:41:18 Eğirdir Gölüne 1 Milyon 391 Bin 500 Adet Sazan Yavrusu Bırakıldı 11:16:08 Şehit Jandarma Uzman Çavuş Yunus Emre Kabri Başında Dualarla Anıldı 11:08:29 Vali Aydın Baruş, Ziyaretlere Devam Ediyor 10:58:44 Isparta Belediye Başkanlığı Yangın Tesisat İşleri Yaptıracak 10:35:48 Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Bina İnşaatı Yaptıracak 10:29:35 Süleyman Demirel Üniversitesi Tek Kullanımlık Ve Mutfak Malzemeleri Alacak

HER KURBAN LÖSEMİLİ ÇOCUKLARA CAN!

eğirdir haber,akın gazetesi,egirdir haberler,son dakika,HER KURBAN LÖSEMİLİ ÇOCUKLARA CAN!
Haberin Tarihi: 29.6.2022 16:05:21 - Okunma Sayısı:223 defa okundu.

VEKÂLETEN KURBAN BAĞIŞLARI “MUTLU ET” PAKETLERİNE DÖNÜŞÜYOR

HER KURBAN LÖSEMİLİ ÇOCUKLARA CAN!

VEKÂLETEN KURBAN BAĞIŞLARI “MUTLU ET” PAKETLERİNE DÖNÜŞÜYOR

LÖSEV 15 yıldır Türkiye’de vekâleten kurban kesimi yaptırıyor ve etini lösemili ve kanserli çocuklar ve ailelerine; ihtiyaç sahibi yetişkin kanser hastalarına dağıtıyor. LÖSEV bu yıl için Vekâleten Kurban Bağışı fiyatlarını 2.800 TL olarak açıkladı. Ayrıca Niyet Bağışları ile de yoğun bakım tedavilerinden kan ve trombositlerine, yurt dışı ilaçlarından evlerindeki beyaz eşyalara mutfaktaki bulgurlarına, kitaplarından oyuncaklarına, tatil kamplarına kadar ihtiyaçlarını karşılamaya çalışarak sadece hayat kurtarmıyor yaşama da bağlıyor. 

 LÖSEV Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı, 2006 yılından bu yana vekâleten kurban kesiyor ve etini kayıtlı hastalarına ihtiyaçları oranında eşit ve düzenli dağıtıyor. Kurbanlık vasfına haiz küçükbaş veya büyükbaş olarak kesimler en modern kesimhanelerde, dini esaslara uygun şekilde Kurban Bayramı’nın bir, iki ve üçüncü günlerinde; adak kurbanları ise arife günü gerçekleşiyor.  Diyanet İşleri Başkanlığı’nın icazet, cevaz ve esaslarına uygun gerçekleşen kesimler LÖSEV yetkilileri, din görevlisi, veteriner hekim, noter yetkilisi, kalite güvence sorumlusu, kasap ve et sorumlularından oluşan bir ekip huzurunda vekâlet veren bağışçıların isimleri tek tek okutularak ve kan akıtılarak gerçekleştiriliyor.

12 AY TAZE “MUTLU ET” PAKETLERİ

 Türkiye’de kesilen ve dağıtılan kurban etinin bir kısmı dinlendirilerek bayram içinde, kalanı ise kesen kurumlara emanet edilerek 12 ay boyunca vakumlanmış ambalajlarda taze et ve et ürünleri şeklinde LÖSEV’e kayıtlı ailelere ulaştırılıyor. Kesilen kurbanlıkların etleri Türkiye genelinde sayıları 60 bine yakın LÖSEV’e kayıtlı ailelerden sosyal incelemeleri tamamlanan ve ihtiyaçlarına göre sıralanan ailelere yıl içinde düzenli ve eşit olarak kuşbaşı, parça et, biftek olarak dağıtılıyor.

NİYET BAĞIŞLARI İLE HAYAT VERİLİYOR

 LÖSEV kayıtlı ailelerinin %87’sinin asgari ücret ve altı gelire sahip olduğunu duyuruyor. Vekâleten Kurban Bağışlarıyla sağlanan et desteği tedavi sürecinde protein ağırlıklı beslenmesi gereken Lösemili Çocuklara can olurken, Maddi Bayram Bağışları da LÖSEV’in kalıcı eserlerine kaynak olarak 60 bini aşkın Lösemili ve Kanserli Çocuk ve ailesine; yetişkin kanser hastalarına hayat veriyor. Bu bağışlar ile yurtdışı ilacından yoğun bakım tedavisine, trombosit ve kan ihtiyaçlarından evindeki beyaz eşyalarına, ayakkabısından oyuncağına, bilgisayarından kitabına, eğitim bursundan tatil kampına kadar birçok ihtiyaçların çözümü ile her an yanlarında olarak LÖSEV Ailelerine ulaştırılıyor.

DESTEKLERLE %20’LERDEN 94’LERE ULAŞAN BAŞARI

 1990’lı yıllarda lösemide tedavi başarısı %20 civarındayken bugün kişiye özel tedaviler, sağlıklı beslenme ve bakımla LÖSEV’in Ankara’daki LÖSANTE Hastanesi’nde tedavi başarı oranı %92+2’lere (kemik iliği) ulaşmış durumda; gönüllü ve bağışçılarının destekleri ile %100’e ulaşmak hedeflenmektedir. Sizler de Niyet ve Vekâleten Kurban Bağışınızı kolaylıkla LÖSEV’e yapabilirsiniz. LÖSEV’in Ankara, İstanbul, İzmir, Bursa, Eskişehir, Antalya, Adana, Samsun, Kayseri irtibat ofislerine giderek, bankalardaki bağış ekranlarından sadece “LÖSEV” diyerek  www.losev.org.tr üzerinden online ya da 0 312 447 06 60 no’lu telefondan ulaşarak gerçekleştirebilirsiniz.

Bu Haberi PaylaşYorum Yap