09:50:51 Isparta Orman İşletme Müdürlüğü Ekonomik Ömrünü Tamamlamış Araç Ve Asansör Satışı Yapacak 09:44:39 Isparta Belediye Başkanlığı Çocuk Oyun Grubu Ve Açık Hava Spor Aletleri Alacak 09:38:20 Süleyman Demirel Üniversitesi Atölye Malzemesi Satın Alacak 09:30:56 GÜLSÜM TAŞLIPINAR VEFAT ETTİ 17:37:11 MOBİLYA URGE’Sİ SONUÇ VERDİ 17:31:15 EĞİRDİR’DE KENTSEL GELİŞİM – Ali SİNAN 9 (BÖLÜM 7 / 9) 13:49:20 EĞİRDİR GENÇLİK VE SPOR İLÇE MÜDÜRLÜĞÜ 11:54:54 Isparta’ya Donanımlı Hayvan Hastanesi Kuruluyor 10:22:48 ARDIÇ GÖNÜLLÜLERİNDEN DUYURU 10:07:47 Meyve Sineğinin Mücadelesinde Sirkeli Tuzak Kullanılacak 09:48:30 Senirce Ovasında GES Yatırımında Şalter Açıldı, Elektrik Üretimi Başladı 09:39:57 Isparta İcra Dairesi Müdürlüğünce Isparta Merkez'de 3+1 Daire İcradan Satılık 09:34:12 Yalvaç İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Öğrenci Taşıma Hizmeti Alacak 09:27:36 Terörizmle Mücadele Eğitim Ve Tatbikat Merkezi Tuvalet Tadilat İşleri Yaptıracak 15:41:18 Eğirdir Gölüne 1 Milyon 391 Bin 500 Adet Sazan Yavrusu Bırakıldı 11:16:08 Şehit Jandarma Uzman Çavuş Yunus Emre Kabri Başında Dualarla Anıldı 11:08:29 Vali Aydın Baruş, Ziyaretlere Devam Ediyor 10:58:44 Isparta Belediye Başkanlığı Yangın Tesisat İşleri Yaptıracak 10:35:48 Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Bina İnşaatı Yaptıracak 10:29:35 Süleyman Demirel Üniversitesi Tek Kullanımlık Ve Mutfak Malzemeleri Alacak

El emeği ürünler Gülaryum Fest’te

eğirdir haber,akın gazetesi,egirdir haberler,son dakika,El emeği ürünler Gülaryum Fest’te
Haberin Tarihi: 6.8.2022 11:04:03 - Okunma Sayısı:167 defa okundu.

Isparta Belediyesi bünyesindeki Gülaryum Biriminde kursiyer ve usta öğreticilerin sezon boyunca yaptığı el emeği ürünler Gülaryum Fest’te sergileniyor.

El emeği ürünler Gülaryum Fest’te

Isparta Belediyesi bünyesindeki Gülaryum Biriminde kursiyer ve usta öğreticilerin sezon boyunca yaptığı el emeği ürünler Gülaryum Fest’te sergileniyor. Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, belediye olarak kadınların üretimde yer almasını desteklediklerini belirterek, “Kadınlarımız ev ekonomilerine ve Isparta’nın tanıtımına katkı sağlamak istiyorlar. Biz de belediye olarak gereken desteği vererek, altyapıyı oluşturuyor ve çalışma ortamlarını hazırlıyoruz” dedi.

 

Isparta Belediyesi Gülaryum Biriminde sezon boyunca kurslara katılan kursiyerler, usta öğreticiler eşliğinde hem eğitim aldılar hem de ortaya güzel eserler çıkardılar. Kursiyer ve usta öğreticilerin el emeği ürünler Isparta Meydan AVM’de açılan Gülaryum Fest’te sergileniyor. Açılışa Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen ve eşi Şadiye Başdeğirmen, İl Kültür ve Turizm Müdür Yardımcısı Osman Çot, Isparta Halk Eğitim Merkezi Müdürü Niyazi Karadem, kursiyerler, usta öğreticiler ile vatandaşlar katıldı.

7 Haziran Pazar günü akşamına kadar vatandaşlar tarafından ziyaret edilebilecek olan Gülaryum Fest’te kırkyamadan iğne oyasına, el nakışından, evcil hayvan kostümü, mefruşat, ev tekstili, kokulu taş ve filografi olmak üzere birçok alanda üretilen ürünler yer alıyor. Ayrıca Etnografya Halı ve Kilim Müzesi’nde düzenlenen halı dokuma kursunda üretilen eserler ile deri ürünleri ve resim sergisi de Gülaryum Fest’te sergileniyor.

Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, serginin açılışını yapmaktan dolayı duyduğu memnuniyeti ifade etti. El emeği, göz nuru eserler için kursiyer ve usta öğreticilere teşekkür eden Başkan Başdeğirmen, “Kadınlarımızın yapmış olduğu bu güzel eserleri burada görmek bizi çok memnun etti. Kadınlarımız ‘evde oturmak istemiyoruz, güzel ürünlerle hem ev ekonomisine katkı sağlamak istiyoruz hem de Isparta’mızın tanıtımını yapmak istiyoruz’ diyorlar. Belediye olarak biz de buna katkı sağlıyor, altyapısını oluşturuyor ve çalışma ortamlarını hazırlıyoruz. Ortaya da buradaki gibi sergi açılacak kadar eser ortaya çıkıyor. Sergimiz kursiyerlerimiz, usta öğreticilerimiz ve Isparta’mıza hayırlı olsun” dedi.

Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen eşi Şadiye Başdeğirmen ve katılımcılar, Gülaryum Fest’in açılış kurdelesini kestiler. Kurdele kesiminin ardından Başdeğirmen çifti stantları ziyaret ederek, ürünler hakkında bilgi aldılar.

Bu Haberi PaylaşYorum Yap