09:50:51 Isparta Orman İşletme Müdürlüğü Ekonomik Ömrünü Tamamlamış Araç Ve Asansör Satışı Yapacak 09:44:39 Isparta Belediye Başkanlığı Çocuk Oyun Grubu Ve Açık Hava Spor Aletleri Alacak 09:38:20 Süleyman Demirel Üniversitesi Atölye Malzemesi Satın Alacak 09:30:56 GÜLSÜM TAŞLIPINAR VEFAT ETTİ 17:37:11 MOBİLYA URGE’Sİ SONUÇ VERDİ 17:31:15 EĞİRDİR’DE KENTSEL GELİŞİM – Ali SİNAN 9 (BÖLÜM 7 / 9) 13:49:20 EĞİRDİR GENÇLİK VE SPOR İLÇE MÜDÜRLÜĞÜ 11:54:54 Isparta’ya Donanımlı Hayvan Hastanesi Kuruluyor 10:22:48 ARDIÇ GÖNÜLLÜLERİNDEN DUYURU 10:07:47 Meyve Sineğinin Mücadelesinde Sirkeli Tuzak Kullanılacak 09:48:30 Senirce Ovasında GES Yatırımında Şalter Açıldı, Elektrik Üretimi Başladı 09:39:57 Isparta İcra Dairesi Müdürlüğünce Isparta Merkez'de 3+1 Daire İcradan Satılık 09:34:12 Yalvaç İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Öğrenci Taşıma Hizmeti Alacak 09:27:36 Terörizmle Mücadele Eğitim Ve Tatbikat Merkezi Tuvalet Tadilat İşleri Yaptıracak 15:41:18 Eğirdir Gölüne 1 Milyon 391 Bin 500 Adet Sazan Yavrusu Bırakıldı 11:16:08 Şehit Jandarma Uzman Çavuş Yunus Emre Kabri Başında Dualarla Anıldı 11:08:29 Vali Aydın Baruş, Ziyaretlere Devam Ediyor 10:58:44 Isparta Belediye Başkanlığı Yangın Tesisat İşleri Yaptıracak 10:35:48 Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Bina İnşaatı Yaptıracak 10:29:35 Süleyman Demirel Üniversitesi Tek Kullanımlık Ve Mutfak Malzemeleri Alacak

‘Şehitlerimizi Anıyoruz, Duada Buluşuyoruz’ Gecesinde Eller Semaya Yükseldi

eğirdir haber,akın gazetesi,egirdir haberler,son dakika,‘Şehitlerimizi Anıyoruz, Duada Buluşuyoruz’ Gecesinde Eller Semaya Yükseldi
Haberin Tarihi: 6.8.2022 11:13:58 - Okunma Sayısı:161 defa okundu.

Eğirdir Belediyesi ve Eğirdir İlçe Müftülüğü organizesi ile ‘ŞEHİTLERİMİZİ ANIYORUZ, DUADA BULUŞUYORUZ.’ Programı Eğirdir Yeni Mahalle meydanında gerçekleşti.

‘Şehitlerimizi Anıyoruz, Duada Buluşuyoruz’ Gecesinde Eller Semaya Yükseldi

Eğirdir Belediyesi ve Eğirdir İlçe Müftülüğü organizesi ile ‘ŞEHİTLERİMİZİ ANIYORUZ, DUADA BULUŞUYORUZ.’ Programı Eğirdir Yeni Mahalle meydanında gerçekleşti.

Programa Eğirdir Belediye Başkanı Veli GÖK, Isparta İl Müftü Vekili Seyit Böğet, Eğirdir İlçe Müftüsü Mehmet Ali Eroğlu, Muharip Gaziler Derneği Eğirdir İlçe Başkanı Gazi Hüseyin Koçaslan, meclis üyeleri, daire müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Saygı duruşu ve istiklal marşımızın okumasının ardından Kuran-ı Kerim tilaveti Sorkuncak köyü yeni camii İmam Hatibi Cebrail Şengüler tarafından gerçekleştirildi.
İl Müftü vekili Seyit Böğet; ‘Belediyemiz ve ilçe müftülüğümüzce hazırlanmış olan bu programdan dolayı teşekkürlerimi iletiyorum. Muharrem ayı önemli bir aydır. Hz. Adem babamızın tövbesinin kabul edildiği aydır. Hz. Nuh’un gemisinin selamete erdiği aydır bu ay. Hz. Musa’nın kızıl denizden geçip firavunun zulmünden kurtulduğu aydır. Aile yuvasını korumaya gayret edilmeli. Vatan topraklarımızı bizlere emanet eden şehitlerimize rabbim rahmet eylesin onların emanetini koruyarak evlatlarımıza emanet edebilmeyi nasip etsin.’ diyerek konuşmalarını sürdürdü.
Kur’an-ı Kerim, Sela, İlahiler ve semazen gösterileri katılımcılar tarafından büyük bir dikkatle dinlendi. Semazen gösterileri ise büyük alkış aldı.
Program sonunda konuşan Eğirdir Belediye Başkanı Veli GÖK özetle; ‘Şehitlerimizi şükranla, minnetle anıyoruz gazilerimize acil şifalar diliyoruz yakınlarının acılarını paylaşıyoruz. Hocamızın da bahsettiği gibi son günlerde birlik ve beraberliğin önemini daha iyi anlıyoruz. Farklı yönlerimiz olabilir ülkemizin varlığı ve birliği için birleşmemiz lazım. Devletin temelini aile oluşturur son zamanlarda artan boşanmaların azalması için gayret göstermeliyiz. Hayat kalitemizi yükselterek huzurlu ve mutlu aile ortamları sağlamalıyız. Ben bu gecenin hazırlanmasında emeği bulunan herkese çok teşekkür ediyorum.’ dedi.
Program sonunda katılımcılara hediye takdiminin ardından Eğirdir Belediyesi tarafından misafirlere helva ikramında bulunuldu.
(Eğirdir Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Bürosu)

Bu Haberi PaylaşYorum Yap