09:50:51 Isparta Orman İşletme Müdürlüğü Ekonomik Ömrünü Tamamlamış Araç Ve Asansör Satışı Yapacak 09:44:39 Isparta Belediye Başkanlığı Çocuk Oyun Grubu Ve Açık Hava Spor Aletleri Alacak 09:38:20 Süleyman Demirel Üniversitesi Atölye Malzemesi Satın Alacak 09:30:56 GÜLSÜM TAŞLIPINAR VEFAT ETTİ 17:37:11 MOBİLYA URGE’Sİ SONUÇ VERDİ 17:31:15 EĞİRDİR’DE KENTSEL GELİŞİM – Ali SİNAN 9 (BÖLÜM 7 / 9) 13:49:20 EĞİRDİR GENÇLİK VE SPOR İLÇE MÜDÜRLÜĞÜ 11:54:54 Isparta’ya Donanımlı Hayvan Hastanesi Kuruluyor 10:22:48 ARDIÇ GÖNÜLLÜLERİNDEN DUYURU 10:07:47 Meyve Sineğinin Mücadelesinde Sirkeli Tuzak Kullanılacak 09:48:30 Senirce Ovasında GES Yatırımında Şalter Açıldı, Elektrik Üretimi Başladı 09:39:57 Isparta İcra Dairesi Müdürlüğünce Isparta Merkez'de 3+1 Daire İcradan Satılık 09:34:12 Yalvaç İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Öğrenci Taşıma Hizmeti Alacak 09:27:36 Terörizmle Mücadele Eğitim Ve Tatbikat Merkezi Tuvalet Tadilat İşleri Yaptıracak 15:41:18 Eğirdir Gölüne 1 Milyon 391 Bin 500 Adet Sazan Yavrusu Bırakıldı 11:16:08 Şehit Jandarma Uzman Çavuş Yunus Emre Kabri Başında Dualarla Anıldı 11:08:29 Vali Aydın Baruş, Ziyaretlere Devam Ediyor 10:58:44 Isparta Belediye Başkanlığı Yangın Tesisat İşleri Yaptıracak 10:35:48 Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Bina İnşaatı Yaptıracak 10:29:35 Süleyman Demirel Üniversitesi Tek Kullanımlık Ve Mutfak Malzemeleri Alacak

KAYMAKAM'IN HAKLI ÇIKIŞI

eğirdir haber,akın gazetesi,egirdir haberler,son dakika,KAYMAKAM'IN HAKLI ÇIKIŞI
Haberin Tarihi: 6.12.2017 10:12:00 - Okunma Sayısı:3821 defa okundu.

İlhan ŞİMŞEK yazdı...

KAYMAKAM’IN HAKLI ÇIKIŞI

  İlhan ŞİMŞEK

                Eğirdir Kaymakam’ı Eğirdir sorunlarıyla ilgili konularda önemli uyarılarda bulundu.

                *Eğirdir sorunlarında ilçe halkı devletin ve yerel yönetiminin yanında yer almalı ve onlara yardımcı olmalıdır.

                *Halk, Eğirdir’de yapılan organizasyonlara katılmıyor.

                *Kaymakamlık ve belediye bu faaliyetleri kimin için yapıyor?

                *Yapılan etkinlikler Eğirdir’in tanıtımı ve ekonomisi için ama vatandaştan ve Eğirdir esnafından yeterli ilgiyi göremiyoruz.

                *Belediye, Triatlon Yarışması yapıyor; onlarca yabancı sporcu ve ailesi Eğirdir’e geliyor, para bırakıyor ama Eğirdir’den kimse gelmiyor.

                *Yapılan etkinliklerde ne Kaymakam’ın ne Belediye Başkanı’nın ne de Esnaf Odası Başkanı’nın cebine para giriyor.

                *Belediye’miz, “Sakin Şehir” unvanını alarak turizmin canlanmasına vesile oldu ama gelenleri memnun edebildik mi? Maalesef!.. Şikayetler bu yönde.

                *Bu sene güzel bir sezon geçirdik ama gelecek sene bunu yakalayabilir miyiz, bilmiyorum. Düzgün, kaliteli hizmetler sunabilirsek, işletmecilerimiz güler yüzlü olursa ve yükseltilmiş bir müşteri potansiyeli yakalayabilirsek dolgun kazanç sağlayabiliriz.

                *Müşteri Eğirdir’den memnun ayrılırsa zaten kendi reklamını kendi yapar ve bu durumdan Eğirdir kazanır.

                Sayın Kaymakam Bey bu sözleri “Bizim Eğirdir Platformu”nun düzenlediği panelde dile getirdi.

                Bizce Kaymakam Bey halkın duyarsızlığından biraz tedirgin, kimseyi üzmeden kimseyi zan altında bırakmadan serzenişte bulunuyor. Kaymakam Bey’in söylediklerine ben şahsen yürekten katılıyorum. Triatlon, yelken, bisiklet, satranç, briç gibi etkinliklerin hiçbirine katılmıyor. Halbuki bu etkinliklerin hepsi Eğirdir’in reklamı için yapılıyor.

                Eğirdir Belediyesinin düzenlediği bu seneki Triatlon Yarışmasına 520 sporcu katıldı. Bunlar aileleriyle beraber en az 800 kişi eder ve aileler Eğirdir’de üç gün kaldılar. Her aile 100 lira bıraksa üç günde 240.000 lira doğrudan Eğirdir esnafının cebine gitti.

                Bu yüzden etkinliklere Eğirdir halkını duyarlı olmaya ve katılmaya davet eden Kaymakam Bey serzenişinde haklı. Ayrıca Kaymakam Bey devlet adamı ciddiyetiyle sorunları sıralarken çözümleri de sıralıyor.

                Şimdiye değin bizim dillendiremediğimiz konuları açık bir yüreklilikle ortaya koyan Kaymakam Abdullah Akdaş Bey’i medeni cesaretinden dolayı kutluyorum.

Bu Haberi PaylaşYorum Yap