ITB'den Eğirdir Belediye Başkanı Veli GÖK’e Hayırlı Olsun Ziyareti

eğirdir haber,akın gazetesi,egirdir haberler,son dakika,ITB'den Eğirdir Belediye Başkanı Veli GÖK’e Hayırlı Olsun Ziyareti
Haberin Tarihi: 16.4.2019 13:39:46 - Okunma Sayısı:600 defa okundu.

Isparta Ticaret Borsası Yönetiminden Eğirdir Belediye Başkanı Veli GÖK’e Hayırlı Olsun Ziyareti

Isparta Ticaret Borsası Yönetiminden Eğirdir Belediye Başkanı Veli GÖK’e Hayırlı Olsun Ziyareti

Isparta Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet ADAR ve beraberindeki heyet, Eğirdir Belediye Başkanı Veli GÖK’e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.
Eğirdir Belediye Başkanı Veli GÖK’e tebriklerini ileten Başkan ADAR, şu sözlere yer verdi. “Seçimlerin ülkemize ve memleketimize hem şahsım hem de Borsamız adına hayırlar getirmesini temenni ediyoruz. Belediye Başkanlığınız hayırlı olsun. Malumunuz, Isparta Ticaret Borsası olarak Eğirdir'deki üyelerimize daha iyi hizmet sunabilmek amacıyla irtibat bürosu açtık. Hizmetlerimiz bununla sınırlı kalmayıp daha önceki yıllarda düşünülen fakat hizmete geçiremediğimiz Elma Fuarı projemiz var. Elmanın başkenti olan Isparta’da, üretim ağırlıklı olarak Eğirdir ve Gelendost bölgelerinde yapılmaktadır. Zaten Türkiye pazarında bir marka olduk. Coğrafi şartlar nedeniyle bizim ilimizin genelinde üretilen, özellikle bu bölgede üretilen elma aroma olarak, kalite olarak Türkiye’nin diğer yerlerinde üretilen elmadan farklı olduğu görülüyor. Bu özelliğimizi iyi değerlendirip ihracatta kendimizi geliştirmeliyiz. Fakat bu yıl müstahsilin elması pazarlamada yaşanan bazı aksaklıklardan dolayı soğuk hava depolarında uzun bir süre bekledi. Bu konuda hazırladığımız talepleri içeren raporu TBMM Başkan Vekili Süreyya Sadi Bilgiç aracıyla Cumhurbaşkanımıza iletme imkanı bulduk. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Isparta mitinginde, buzhanelerde 400 bin ton elmanın kaldığını ve tüketilmesi için tanzim satış noktalarında satılmasını uygun gördü ve elma pazarı canlılık kazandı. Bazı bürokratik sorunlarından dolayı Elma Fuarı çalışmalarımız yarım kalmıştı. Bu konuda işbirliği içinde hareket edersek, Belediyenizin de vereceği destekle Eğirdir İlçemize fuar alanı kazandırmak istiyoruz. Memleketimize canlılık getirecek olan bu proje sayesinde ticaret ve ihracat hacmimizin artacağı düşüncesindeyiz. Her zaman dediğimiz gibi, Tüccar kazanırsa müstahsil de kazanır.” dedi.

Ziyaretten dolayı memnun olduğunu dile getiren Eğirdir Belediye Başkanı Veli GÖK de “Ziyaretiniz bizleri ziyadesiyle memnun etmiştir. Öncelikle ziyaretiniz için Başkan Ahmet Adar ve Meclis üyelerine çok teşekkür ediyorum. Isparta Ticaret Borsası olarak yapmış olduğunuz faaliyetleri yakından takip etmekteyim. İlçemize Fuar merkezinin kazandırılması için başlattığınız proje hakkında daha önceki yıllarda malumatım vardı. Belediye Başkanlığımızda ilk olarak yapmayı planladığımız kültür merkezi projemizi genişletip, elma fuarıyla birlikte kompleks haline getirmeyi düşünebiliriz. Eğirdir Belediyesi olarak, faaliyetleriniz kapsamında yapacağınız çalışmalarda işbirliği içinde olmayı bizler de isteriz. Bu konularda yapacağımız çalışmalarda sizlerin de görüşlerinden ve tecrübelerinden her zaman yararlanacağız” dedi.

Ziyaret iyi dilek ve temennilerle son buldu.

 

Bu Haberi PaylaşYorum Yap