Ziraat Odaları İl Koordinasyon Toplantısı Yapıldı

eğirdir haber,akın gazetesi,egirdir haberler,son dakika,Ziraat Odaları İl Koordinasyon Toplantısı Yapıldı
Haberin Tarihi: 19.4.2019 12:59:58 - Okunma Sayısı:1183 defa okundu.

Isparta Ziraat Odası Başkanı Mustahattin Can Selçuk, ilimize ‘Tarım Konseyi’ kazandırmak için Vali Ömer Seymenoğlu’ndan destek istedi. 

Ziraat Odaları İl Koordinasyon Toplantısı Yapıldı

Isparta Ziraat Odası Başkanı Mustahattin Can Selçuk, devlet gücü ile çiftçinin emeğini birleştirip korumak amacıyla Isparta’ya ‘Tarım Konseyi’ kazandırmak için çalıştıklarını belirterek, bu konuda Vali Ömer Seymenoğlu’ndan destek istedi. 

Isparta Ziraat Odası Başkanlığı tarafından düzenlenen ve her üç ayda bir geniş katılımlı olarak gerçekleştirilen Isparta Ziraat Odaları İl Koordinasyon Yönetim Kurulu ve Oda Meclis toplantısı yapıldı.

Saat 14.00’de başlayan toplantıya; Vali Ömer Seymenoğlu ve Ziraat Odası Başkanı Mustahattin Can Selçuk’un yanı sıra Oda Yönetim Kurulu ve Meclis üyeleri, Eğirdir Ziraat Odası Başkanı Osman Sarıdoğan ile diğer ilçelerdeki Oda başkanları ve yönetimleri katıldı.  

Toplantının açılış konuşmasını Isparta Ziraat Odası Başkanı Mustahattin Can Selçuk yaptı. Selçuk konuşmasında şunları söyledi; “Kurumumuz 1976 yılında kurulmuş olup halen çiftçilerimize hizmet vermeye devam etmektedir. Kurumumuzun başlıca görevleri, çiftçi kayıtlarını tutmak, çiftçilikle ilgili bilgi ve belgeleri düzenlemek, her türlü tarımsal desteklere ilişkin gerekli bilgi ve belgeleri çiftçilere ve ilgili kuruluşlara vermek. 

Çiftçilerin tarımsal girdilerini teminen her türlü faaliyette bulunmak, fuar, sergi düzenlemek ve katılmak, müsabakalar düzenlemek. Kamu ve özel kurum, kuruluşlara faaliyet konuları ile ilgili önerilerde bulunmak, işbirliği yapmak; ticaret ve sanayi odalarına, borsa, hâl ve mezbahalara, umumî sergilere biçerdöver kontrolleri için oluşturulacak komisyonlara ve gerekli gördüğü diğer yerlere temsilci göndermek.

Tarımın gelişmesi için gerekli gördüğü mevzuat değişikliklerinin yapılabilmesi veya yeni mevzuat oluşturulması hususunda Birliğe önerilerde bulunmak. Tarım ve kırsal kesimin kalkınması için her türlü eğitim, yayım ve danışmanlık faaliyetlerinde bulunmak, ilgili kurum ve kuruluşlarla işbirliği yapmak, katkı ve önerilerde bulunmaktır. 

İlçelerde bulunan başkan arkadaşlarımla birlikte bu görevleri yerine getirmeye çalıştık ve çalışmaktayız. Her ay ilçelerimizde koordinasyon kurulu toplantısı yapıp bilgi alışverişinde bulunmakta ve çiftçilerimizin sıkıntılarına çözüm aramaktayız. Bugün de burada bu vesileyle toplandık. Devlet gücümüz ile çiftçimizin emeğini birleştirip korumak için ilimize Tarım Konseyi kazandırmak adına bir çalışma yapmış bulunmaktayız. Bu konuda size takdim edeceğimiz dosyayı sizlerin de verdiği destekle ilimiz tarımını daha iyi noktaya getirmeyi hedeflemekteyiz. Kurumumuza ziyaretinizden dolayı teşekkür ederim saygılarımı sunarım” dedi. 

Vali Ömer Seymenoğlu da toplantıda yaptığı konuşmada, tarım ve çiftçilerin bir ülke için olmazsa olmaz unsurlardan olduğunu belirterek; “Çünkü, şehirde yaşayanların yiyip içtikleri sebze ve meyveleri köylerde, kasabalarda, kentlerde çiftçilerimiz üretmekte ve halkın ihtiyacına sunarak büyük bir emek vermektedirler. Tarım Konseyi önemli bir konu. Valilik olarak bu konuda üzerimize düşeni yapmaya hazırız” dedi. 

Bu Haberi PaylaşYorum Yap